1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Tether Gönderim Süresi Ne Kadar?

Tether (USDT) kripto para birimi zamanla popülaritesini arttırdı. İşlem hacmi her geçen gün büyüyen Tether gönderimi nasıl yapılır? Tether gönderim süresi ne kadar? Ayrıntıları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Tether Gönderim Süresi Ne Kadar?

Tether kripto para gönderim süresi, cüzdanlarında USDT barındıran kripto para yatırımcıları tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Kripto para birimleri arasında stablecoin yani sabit kripto para birimi olarak adlandırılan Tether, dolar ile birebir oranda takas edilebilmektedir. Tether gönderim süresi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için yazımızdaki açıklamaları takip edebilirsiniz.

Tether Nasıl Gönderilir?

Tether gönderimi yaparken, güvenilir kripto para borsalarını ve alım satım imkanları sunan platformları tercih etmeniz gerekmektedir. Kripto para cüzdanınızda bulunan Tether bakiyenizi, başka bir Tether cüzdanına sorunsuz bir şekilde gönderebilmek için bu alanda müşterilerine profesyonel kalitede hizmet veren aracı kurumları tercih edebilirsiniz. Bu tür güvenilir aracı kurumlar, Tether bakiyenizi yeni bir Tether cüzdana aktarmanızı aynı gün içinde sonuçlandırmaktadır. Tether bakiyenizi gönderirken kullandığınız platformun “Para yatırma – para çekme” menüsünü tercih etmeniz gerekir. Bu menüde Tether çekimi sayfasını açtıktan sonra USDT Tether gönderme işlemlerini sırasıyla aşamaları gerçekleştirerek tamamlamanız gerekmektedir.

Gönderilecek Tether Tutarını Belirleme

Tether gönderiminde tutarı belirleme işlemi için transfer platformunda ilk olarak Tether göndereceğiniz adresin bilgilerini hesabınıza eklemeniz gerekmektedir. Bu aşmada kullandığınız platformdaki “Yeni bir Tether (USDT) adresi ekle” bağlantısını kullanmanız yeterlidir. Bu alandaki hesap adresi kısmına istediğiniz Tether hesabını yazarak transfer işlemlerini başlatabilirsiniz. Bunun ardından Tether transferi için tutarı belirlemeniz gerekir.

Tether göndermek istediğinizde kullandığınız aracı platformun izin verdiği ölçüde Tether gönderimi yapabilirsiniz. Bununla birlikte hesaptaki bakiye durumuna göre de tek seferde gönderebileceğiniz tüm Tether miktarı ekranda görülebilmektedir. Böylelikle göndermek istediğiniz USDT adresini seçtikten sonra tutarı da belirleyebilirsiniz.

Tether Transfer İşlemini Onaylama

Tether gönderim işlemini onaylama için standart güvenlik prosedürlerini tamamlamanız gerekmektedir. Tether transferinde son olarak kontrol ve güvenlik sağlamak amacıyla kayıtlı olduğunuz aracı kurum tarafından e-mail adresinize onay bağlantısı gönderilecektir. Sisteme kayıtlı mail adresinize girip ne kadar Tether göndereceğinizi kontrol ettikten sonra bağlantı üzerinde onay butonuna tıklayarak Tether transferi işlemini başarılı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Tether gönderim süresi anında belirlemiş olduğunuz Tether cüzdana iletilmektedir.

Kripto Para Cüzdanında Tether Saklama

Tether kripto para cüzdanında saklama işleminde, birden fazla blokzincir ağı kullanılabilmektedir. Kullandığınız ağ çeşidine göre Tether cüzdan oluşturmanız mümkündür. Bunun için öncelikle Tether’in hangi blokzinciri kullandığını göz önünde bulundurmanız şarttır. Eğer Omni protokolü üzerinden Tether gönderme veya çekme işlemleri yapmak istiyorsanız, bunun için Omni ağına bağlı olan cüzdanları tercih etmeniz gerekmektedir.

Bu sebeple sahip olduğunuz Tether’leri bu ağda saklamak veya kullanmak istediğinizde Omni Wallet cüzdanı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan Tether kullanıcılarına bunun dışında Ethereum ağında da Tether gönderim süresi konusunda avantajlar sunulduğu için bazı kişiler bu ağda cüzdan oluşturmayı tercih etmektedir. Her iki koşulda da destekleyen platformları kullanarak Tether (USDT) transferi gerçekleştirmek mümkündür.

Yorum Yap