1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Tether Nasıl Alınır?

Kripto para yatırımı 2020 yılında rekor seviyelere ulaştı. Kurumsal ve bireysel yatırım artarken Tether yatırımı da popüler hale geldi. Peki, Tether nasıl ve nereden alınır? Tether yatırımı mantıklı mı? İşte detaylar…

Tether Nasıl Alınır?

Tether kripto para birimi almak için yapılması gerekenler sanıldığı kadar zor değildir. Tether adlı şirket tarafından 2015 yılında kripto para piyasasına sürülmeye başlanan bu coin, özellikle son dönemde oldukça ilgi çekmeye başlamıştır. Piyasada USDT sembolü ile gösterilen Tether alımı yapmak için bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Güvenilir şekilde Tether alım ve satımı yapabilmek için bilmeniz gereken tüm detaylı bilgilere bu yazımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tether Nedir?

Tether USDT kripto para birimi, 2015 yılında piyasaya sürülen bir dijital coindir. Tether, piyasada sabit kripto para birimi olarak adlandırılan ve Dolar, Euro gibi itibari para birimleriyle birebir oranında takas edilebilen bir dijital paradır. Blockchain altyapısını kullanan Tether teknolojisi, gelişim gösterdikten sonra piyasa değeri kısa sürede milyarlarca dolar seviyesine tırmanmayı başarmıştır. Tether satın almak için sabit coin ile itibari para transferini gerçekleştirmeye olanak tanıyan platformlar kullanılmalıdır.

Tether (USDT) Nasıl Alınır?

Tether (USDT) satın almak için öncelikle kripto para alım satım işlemlerine olanak tanıyan güvenilir kripto para borsalarına üye olmak gerekmektedir. Kripto para borsalarında üyelik hesabı açarak kripto para sanal cüzdan oluşturmak çoğu borsada ücretsiz bir işlemdir. Tether satın almadan önce yurt içi veya yurt dışı merkezli hizmet veren kripto para borsasına üye olmak gerekmektedir.

Üyelik işlemlerini internet üzerinden tamamladıktan sonara kripto para borsasındaki sanal cüzdanınıza TL, Dolar veya Euro transfer etmeniz gerekir. Bu transfer sayesinde hesabınızdaki itibari para ile 1:1 oranında yani birebir takas şeklinde Tether satın almanız mümkündür. USDT ile Bitcoin ya da diğer kripto paraları da komisyon ödemeden takas edebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Tether (USDT) Güvenilir Mi?

Tether kripto para birimi güvenilir altyapısı ve blockchain teknolojisi ile dikkat çekmektedir. Ticaret yaparken en çok kullanılan kripto para birimi halini alan Tether, ABD Doları ile birebir takas edilmektedir. Hong Kong merkezli bir şirket olan Tether Limited şirketinin bu transfer işlemleri oldukça güvenilir platformlar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu şirketin dolaşımda bulunan USDT miktarı kadar dolar barındırdığı düşünülmektedir. Dolayısıyla şirket, güvenilir bir üçüncü taraf görevi üstlenmektedir.

Tether ayrıca Omni protokolüne bağlıdır. Bitcoin blockchain zincirine sabitlenmiş bir dizi varlık için kullanılan çok yönlü platform olan Omni sayesinde Tether ile diğer kripto para birimleri arasındaki güvenilir zemin de oluşturulmaktadır.

Tether (USDT) Nasıl Saklanır?

Tether saklama işlemi yapabilmek için Tether’in kullandığı blokzincir ağını tercih etmeniz yeterlidir. Omni ağına bağlı cüzdanlar kullanarak Tether saklayabilirsiniz. Bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza Omni Wallet cüzdanı kurarak bunun üzerinden Tether alımı yaptıktan sonra diğer transfer işlemlerinizi de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında Ethereum ağı tabanlı oluşturulmuş cüzdanlarla da Tether (USDT) saklanıp alım satım işlemleri yapılabilmektedir.

Yorum Yap