1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Time Dergisinden Dev Kripto Para Adımı

Dünyaca ünlü Time dergisi kripto para alanına yönelik yeni adım atıyor. Daha önce NFT satışı başlatan dergi şimdi de Bitcoin alacak. Lider kripto para birimine yatırım yapacak olan dergi aynı zamanda Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak da kabul edecek. Aboneler Bitcoin ile ödeme yapabilecek.

Time Dergisinden Dev Kripto Para Adımı

Dünyanın her yerinde hızla popülerleşmeye devam eden kripto paralarla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Son bir yıl içinde inanılmaz kurumsal yatırım almaya başlayan lider kripto para birimi Bitcoin’e yeni bir yatırım da dünyanın en saygın politika ve haber dergisi olan Time’dan geliyor. Time dergisi rezervine Bitcoin ekleyecek ve Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul edecek.

Lider kripto para birimi Bitcoin’e hem bireysel hem de kurumsal ilgi günden günde artıyor. 2020 yılının ortalarından bu yana gösterdiği yükseliş ile kurumsal yatırımların yoğun ilgisi ile karşılaşan Bitcoin birçok alandan olduğu gibi medya alanından da ilgi görmeye başladı. Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara ilginin artmaya devam ettiği bu dönemde medya sektörünün de alana girmesinin katalizör etkisi yaratması bekleniyor.

Grayscale ile Time Arasında Ortaklık Kuruldu

Dünyanın en popüler dergisi Time, Bitcoin yatırımını Grayscale ile kurduğu ortaklık bünyesinde gerçekleştirecek. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e güvenli şekilde yatırım yapmasına fırsat tanıyan Grayscale yeni anlaşmasını da Time dergisi ile yaptı. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshine konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Michael Sonnenshine tarafından yapılan açıklamaya göre Grayscale ve Time dergisi arasında kurulan ortaklığın hedefi kripto para merkezli bir video serisi yayınlamak olacak. Ortaklık bünyesinde Time dergisi rezervine Bitcoin ekleyecek ve abonelerin Bitcoin ile ödeme yapmasına izin verecek. Michael Sonnenshine konu ile ilgili açıklamasında Time dergisinin bu hamlesinin medya sektöründe bir ilk olduğunu hatırlatarak çok önemli bir noktada durduğunun altını çizdi.

Ortaklık bünyesinde Time dergisinin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanacak olması yoğun ilgi gördü. Dergi Bitcoin’i yalnızca abonelerin ödeme yapması için kullanmayacak. Aynı zamanda 2019 yılından bu yana Time dergisinin başkanı olan Keith Gorssman’ın ödemeleri de Bitcoin ile gerçekleştirilecek.

Time Dergisi NTF Satışlarında Başlamıştı

Bitcoin yatırımı yapan ve lider kripto para birimini ödeme sistemi olarak benimseyen Time dergisi kripto para sektörüne yönelik daha önce de farklı adımlar atmıştı. Popüler dergi mart ayında NTF satışlarına başlamıştı. Dergi kapaklarını NTF’ye dönüştüren Time, bunları popüler NTF pazarı OpenSea’da satışa çıkarıyordu.

Kripto Paraların Kurumsal Benimsenmesi Artıyor

Time dergisi bu yeni hamlesi ile Tesla gibi Bitcoin’i hem yatırım aracı hem de ödeme yöntemi olarak kullanan kurumsallar arasına girmiş oldu. Derginin bu hamlesi ile kripto para piyasasının kurumsallaşması yeniden gündeme geldi. Bitcoin’in kurumsallaşma oranının her geçen gün arttığı bu dönemde yeni yatırımlar da merakla bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir