1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Timothy Peterson Bitcoin Yatırımcılarını Şaşırtan Açıklama

Cane Island Alternative Advisors şirketinde üst düzey yöneticilik yapan deneyimli analist Timothy Peterson geçtiğimiz günlerde Bitcoin hakkında şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Twitter üzerinden paylaşım yapan Peterson, Joe Biden Başkanlığı’nın Bitcoin üzerinde ilerleyen dönemde olumsuz etkileri olacağını iddia etti.

Timothy Peterson Bitcoin Yatırımcılarını Şaşırtan Açıklama

Bitcoin’deki hareketlenmelerin devam ettiği bugünlerde ABD başkanlık seçimleri sürecinde uzun süre gündemde yer alan konulardan biri tekrar gündeme geldi. Bilindiği gibi ABD başkanlık seçimleri esnasında birçok analist ve BTC yorumcusu, seçim sonuçlarının kripto para piyasasında ve Bitcoin’in yükselişinde nasıl bir etki göstereceğini tartışıyordu. Analistlerin çoğu BTC’ye karşı önyargılı davranan Trump’ın olumsuz etkiler yaratacağını ancak Biden’in seçilmesinin Bitcoin fiyatlarını yükselteceğini iddia ediyordu. Bununla beraber süreç içinde ABD seçimlerinin Bitcoin üzerinde etkili olmadığı gibi tartışmalarda yapıldı. Seçim sonuçları ile beraber ise Bitcoin’de yeniden yükseliş meydana geldi.

Bitcoin’in kendi kendini test etmeye devam ettiği bu günlerde doğru tahminleri ile adından sık sık söz ettiren analist Timothy Peterson da ABD seçim sonuçları ve Bitcoin arasında kurduğu ilişkiyi açıkladı. Peterson’ın birçok analistin aksine Joe Biden başkanlığının Bitcoin’i olumsuz etkileyeceğini düşünmesi ise yetırımcıları şaşırttı.

Joe Biden Başkanlığı Bitcoin’i Olumuz Mu Etkileyecek?

Timothy Peterson Twitter üzerinden yaptığı açıklaması ile Biden başkalığının sanıldığı gibi Bitcoin üzerinde olumlu etkiler yaratmayacağını söyledi. Joe Biden başkanlığının BTC fiyatları üzerinde ilerleyen süreçte olumsuz etmenler yaratacağını düşünen Peterson demokratların kripto para piyasasına karşı olumsuz tavır içinde olduklarını söyledi. Biden’in başkan olmasının kripto para piyasasının tamamını kötü etkileyeceğini düşünen Peterson, bu alana demokrat hükümetten müdahale bile gelebileceğini söyledi.

Yatırımcılar Demokratların Müdahalesinden Korkuyor

Deneyimli analist Peterson Biden’in Bitcoin üzerindeki etkisi ile ilgili yaptığı açıklamada Biden’in başkan seçilmesinin ardından neden hemen Bitcoin’in yükselişe geçtiğine de açıklık getirdi.

Peterson insanların gelecek kaygıları olmadığı, işlerin iyiye gideceğini düşündükleri zamanlarda Btcoin’e yüklenmediklerini tam tersine kaygı yaşadıkları dönem birikim yapmak istediklerini belirtti. Peterson vatandaşların demokrat hükümet müdahalelerinden çekinerek Bitcoin kapmaya çalıştıklarını iddia etti.

Biden’in Teşvik Paketi Bitcoin’e İvme Kazandırabilir

Ünlü analist Timothy Peterson’ın açıklamaları birçok yatırımcıyı şaşırtmakla beraber kafaları da karıştırdı. Çoğu zaman tahminleri doğru çıkan Peterson’a karşı gelişen birçok farklı fikirde bulunuyor. Bilindiği gibi birçok analist zaten Biden’in başkan olması ile BTC fiyatlarının yükseleceğini ve Joe Biden başkanlığının kripto para camiası için daha avantajlı olacağını düşünüyordu. Bunu farklı noktalardan temellendiren birçok analist olmakla beraber Joe Biden’in vaatlerinden biri olan teşvik paketi birçok analistin çıkış noktası olmuştu.

ABD’de de ilk teşvik paketinin verildiği dönem bilindiği gibi Bitcoin’de ciddi yükselişe sebep olmuştu. Joe Biden’in Trump’ın tam aksine teşvik paketlerinde cömert davranacağı düşüncesi de Bitcoin’in birkez daha aynı şekilde yükseleceğini düşündürmüştü.

Yorum Yap