1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Tom Lee’den BTC Hakkında Çarpıcı Tahminler

Kripto para piyasalarında lider Bitcoin (BTC) rekor tazelemeye devam ediyor. Bitcoin yükseliş hareketine devam ettikçe de kripto para piyasalarında ünlü isimler Bitcoin tahminlerini açıklıyor. Son olarak Bitcoin bu sabah saatlerinde 29 bin 500 dolar seviyesini de geçerek yeni hedefi 30 bin dolar olarak belirlemişti. Bununla birlikte, ünlü isimlerden de yeni fiyat tahminleri gelmeye başladı. Son olarak Fundstrat Global Advisors kurucusu ve analist Tom Lee, çarpıcı BTC fiyat tahminini paylaştı.

Tom Lee’den BTC Hakkında Çarpıcı Tahminler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son iki haftada adeta kırılmadık rekor bırakmadı. Piyasa değerini kısa süre içinde 530 milyar doların üzerine çıkaran Bitcoin, son olarak bugün yaptığı atakla tüm zamanların en yüksek seviyesini 29 bin doların üzerine çıkarmayı başardı. Bu hareketlilikle birlikte, kripto para piyasalarında hem lider Bitcoin için hem de diğer altcoinler için, 2021 yılı fiyat beklentilerinde yükselmeler oldu. Birçok kişi bu rekorlar ile birlikte altcoin sezonunun başlayıp başlamayacağını tartışırken, Fundstrat Global Advisors kurucusu Tom Lee, Bitcoin ile ilgili fiyat tahminlerini ve genel olarak ekonomi piyasalarına ilişkin yorumlarını paylaştı. Tom Lee daha önce de Bitcoin ile ilgili yaptığı iddialı tahminler ile gündeme gelmeyi başarmıştı. Bu kez Lee, 2021 yılının da 2017 yılı gibi olacağını ve gerçek rallinin 2021’de başlayacağını iddia etti.

Lee 2016 – 2017 Yıllarını Örnek Gösterdi

Tom Lee, CNBC’de bir programa konuk oldu ve burada sunucu Brian Kelly’nin sorularını yanıtladı ve aynı zamanda kendi fikirlerini paylaştı. Lee, Bitcoin’in yükseliş hareketlerinde 2016 yılını örnek göstererek, liderin o zaman da rekor denemeleri yaptığını ama asıl rekorunu 2017 yılının sonunda kırdığını dile getirdi. Şimdilerde de benzer bir hareketliliğin yaşanacağını öne süren Lee, Bitcoin’inden %300 oranından daha fazla yükseliş beklediğini ifade etti. Ayrıca Lee, Bitcoin’in bu yıl gösterdiği bu yükseliş performansında, değer kaybeden ABD dolarının çok büyük bir payı olduğunu ve Bitcoin’in ABD dolarının yerini alabileceğini iddia etti.

Lee’ye Göre BTC Doların Yerini Alacak

Sunucu Brian Kelly’nin, sürekli olarak ABD Doları basılmasının, Bitcoin üzerinde nasıl bir etkisi olacağını sorması üzerine Lee, merkez bankalarının güçlü bir para birimi istemediğini fakat Bitcoin’in istenmeyen güçlü para birimi olacağını söyledi. Öte yandan Lee, sürekli olarak dolar basılmasının, reel para birimlerine olan güveni azaltacağını ve böylece kripto varlıklara yönelimlerin artacağını öne sürdü. Tom Lee öte yandan, Bitcoin için sert bir yükseliş beklediğini belirtirken borsalarda da sert bir düşüş beklediğini dile getirdi. Çok yakın bir zamanda borsalarda çakılma beklediğini ifade eden Lee, bu durumun Bitcoin’i de etkileyebileceğini söyleyerek, yatırımcıları da uyardı.

Bitcoin Artışını JPMorgan Mı Tetikledi?

Bitcoin son rekor seviyesine tırmanışa geçmeden önce, dev banka JPMorgan bünyesindeki analistler, Bitcoin hakkında çok olumlu açıklamlar yapmıştı. Bitcoin – altın kıyaslaması ile ilgili daha önce Goldman Sachs ile karşı karşıya gelen JPMorgan, bu rekor hareketliliği öncesinde de Bitcoin’in 2021 yılında altının önüne geçeceğini söylemişti. Kripto para piyasalarında birçok analist, dev bankanın yaptığı açıklamaların, Bitcoin artışına etki ettiğini düşünüyor.

Yorum Yap