1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Traderlara Göre Bitcoin İçin Kritik Seviyeler!

Traderlara Göre Bitcoin İçin Kritik Seviyeler!

Birçok trader Bitcoin fiyatları için bir geri çekilme bekliyor. Hafta sonunda çok sayıda trader, Bitcoin (BTC) fiyatının Eylül ayına dayanan parabolik yükseliş trendini kırdığına dikkat çekti. Teknik analistler, baskın kripto para birimi konsolidasyonunu göz önünde bulundururken; bir geri çekilme için hazırlandıklarını ifade etti. Rallinin devam etmesi durumunda BTC haftalık kapanıştan sonra hala güçlü bir toparlanma yaşayabilir. Ancak aşağı yönlü düzeltme riskinin de alınması gerekir.

featured

Hafta sonunda birçok trader, Bitcoin fiyatının Eylül ayına dayanan parabolik yükseliş trendini kırdığına dikkat çekti. Analistler, baskın kripto para birimi konsolidasyonunu göz önünde bulundururken; bir geri çekilme için hazırlandıklarını ifade etti. Olası bir şekilde ralli devam ederse; BTC haftalık kapanıştan sonra hala güçlü bir toparlanma görülebilir. Ancak bu durumda, BTC’nin parabole hızlı bir biçimde yeniden girmesi ya da potansiyel bir aşağı yönlü düzeltme riskinin de alınması gerekir.

Traderlar BTC İçin Yeni Seviyeleri İşaret Etti

Traderlar, boğa koşusunun devam etmesi için kilit seviyeyi 15 bin 500 dolar olarak belirledi. Ağustos sonu ve Eylül başından bu yana, BTC büyük düzeltmeler olmadan devamlı olarak yükseldi. Beklendiği gibi, boğa trendleri süresinde Bitcoin tarihsel olarak yüzde 20 ile yüzde 30 düşüş gördü. Bitcoin parabole tekrar giremezse büyük bir geri çekilme olasılığı bekleniyor.

Altcoin Pyscho” adlı bir trader 12 saatlik BTC fiyat tablosunu paylaştı. Bu tabloya göre; Bitcoin şu sıralarda 2 aylık parabolik ilerlemenin dışında gözlemleniyor. Eğilime göre; Bitcoin’in yakın zamanda derin bir düzeltme görmesi beklenmiyor. Sadece piyasalar duruldukça bir eğilimin oluşabileceği gözlemleniyor.

Daima Güçlü Bir Ralli İhtimali Söz Konusu

Teknik analist John Bolliner, uzun süredir Bitcoin’in geri çekileceğini ya da konsolide edileceğini söylüyordu. Bitcoin’in Bollinger Bantlarının tepesinde olduğu göz önüne alındığında; Bitcoin aşırı alım bölgesinde hareketlilik gösteriyor. Fakat öte yandan, Bitcoin’in yakın zamanda farklı bir teknik yapıda daha güçlü bir ralli görme ihtimali, daima söz konusu bir durumdur.

Eğer ki parabolik yükseliş trendi kırılırsa, yeni bir piyasa yapısı ortaya çıkacaktır. Bu yeni piyasa yapısının, yeni bir düşüş trendi başlatacağı veya daha geniş bir rallinin gerçekleşeceği anlamına gelip gelmeyeceği ise sonradan gözlemlenebilecek.

Belirsizlik Temkinli Davranmaya İtiyor

Analistler, sektördeki belirsizlik sebebi ile net bir kısa vadeli yön tahmininde bulunurken, çoğu zaman temkinli davranıyor. Bitcoin’in devamlı olarak üst yönlü bir hareketi ya da büyük bir fiyat düşüşü yaşaması için güçlü ihtimaller bulunuyor. BTC 15 bin 500 dolar seviyesinin altına gerilemesi, Bitcoin’in düşük destek seviyelerini test etme ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir.

Yüksek Seviyede BTC Gemini Cüzdanlarına Aktarıldı

10 Kasım Salı gününden bu yana, Gemini borsası beklenmedik derecede yüksek seviyede mevduat kaydetti. Bu, klasik olarak balinaların kar elde etmek için varlıklarını satmak üzere hareket ettiğini gösterir.

“”Blackbeard” adıyla bilinen bir sahte analist, CryptoQuant’ın zincir üzerindeki verilerine gönderme yaparak, 10 Kasım’da beklenmedik derecede yüksek seviyede Bitcoin’in Gemini cüzdanlarına aktarıldığını dile getirdi.

Yorum Yap