1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. TradingShot Analizi: Bitcoin Yıl Sonunda Ralli Yapabilir!

TradingShot Analizi: Bitcoin Yıl Sonunda Ralli Yapabilir!

Bitcoin piyasalarıyla yakından ilgilenen analist TradingShot, Bitcoin fiyatının 2020 yılı sonunda ralli yapmaya çok yakın olduğunu açıkladı. Bitcoin piyasası için yıl sonu tahminin olduğu bir analiz paylaşan TradingShot, bu analizinde hareketli ortalamalara (MA – Moving Average) yer verdi. Bu sebeple TradingShot grafiğinin mükemmel bir yükseliş simetrisi sinyali verdiğini duyuran TradingShot analizi heyecan yarattı.

tradingshot-analizi-bitcoin-yil-sonunda-ralli-yapabilir

Piyasaların nabzının tutulduğu Trading View’da yaptığı usta işi analizlerle tanınan TradingShot, Bitcoin fiyatına dair yıl sonu tahminini paylaştı. TradingShot bu paylaşımında 2020 yılı sonuna doğru Noel döneminde Bitcoin fiyatlarının yukarı yönlü bir ralli yapabileceğini tahmin ettiğini açıkladı.

Çok sayıda takipçisi bulunan analist TradingShot, söz konusu tahmini yaparken Bitcoin’in 13 bin 865 dolar seviyesindeki fiyat hareketliliğini baz aldığını ifade etti. Bu seviyenin 26 Haziran 2019 tarihinde görülen büyük rallideki direnç seviyesi olduğunun altını çizen analist TradingShot, Bitcoin’in söz konusu fiyat seviyesi üzerinde en fazla 39 gün geçirdiğini tespit ettiğini de analizinde belirtti.

Veriler Yükselişi İşaret Ediyor

Trading View’da takip edilen analist TradingShot, 15 Ocak 2018 tarihinden beri Bitcoin fiyatlarının 13 bin 865 doların altında geçireceğini ifade etti ve bu verinin yeni bir ralli olması için çok dikkat edilmesi gereken bir sinyal olduğunu hatırlattı. TradingShot’ın grafiklerle desteklediği bu analizi, Bitcoin yatırımcılarını ve kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Bitcoin’in 13 bin 865 dolar seviyesindeki fiyat hareketliliğine göre bu tahminde bulunduğuna dikkat çeken analist TradingShot, yıl sonu Noel döneminde Bitcoin’in yukarı yönlü bir ralli yapabileceğine yönelik tahminlerinin dikkate değer olduğunu kaydetti.

2018 Yılındaki Ralli ile Benzerlik Var

TradingShot yayınlamış olduğu analiz paylaşımında, Bitcoin’in uzun ve kısa dönem fiyat hareketlerini göz önünde bulundurduğunu söyledi. Bu kapsamda oluşan modellerin simetrik olduğuna dikkat çeken TradingShot 2018 yılındaki fiyat hareketleriyle kıyaslama yaptı ve arada ciddi oranda benzerlik olduğunu ortaya koydu.

Analist TradingShot’a göre söz konusu benzerlik sonucunda 1 Aralık tarihinden önce Bitcoin fiyatlarında 13 bin 865 dolar seviyesinde ciddi bir kırılma gerçekleşebileceği gündeme geldi. Noel dönemine denk gelen bu tarihlerde Bitcoin’in yıl sonuna doğru ralli görmemizi sağlayacağı tahmininde bulundu.

Hareketli Ortalamalar Ralliye Göz Kırpıyor

TradingShot yapmış olduğu analizinde BTC USD MA grafiğine dayanarak etkili bir model ortaya koydu. Söz konusu modelde, Bitcoin için bir alış bölgesi oluştuğunu gösteren analist TradingShot, Aralık 2018 tarihinde meydana gelen düşüşü yeşille, Aralık 2019 tarihindeki düşüşü de sarıyla gösterdi.

Şu an bütün piyasaları sarsan Covid 19 gibi faktörler olmasaydı, mavi çizginin normal şartlarda Aralık 2020 için bir yükseliş gösterebileceğini belirten analist TradingShot, eğer bu durum geçerli olursa yükseliş devam edecek ve yıl sonunda yeni bir ralli gelecek dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap