1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Trechev BTC Yükselişi İçin “Başlangıç” Dedi

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı yakın zamanda, yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. Bitcoin’deki dalgalı hareketler, birçok analistin öngördüğü gibi direnç seviyesi üzerinde yaşanan kırılmalar ile yükselişe geçti ve BTC fiyatı 19 bin dolar barajını yeniden aştı. Bu yükselme ile birlikte Nexo platformu kurucusu Antoni Trenchev de Bitcoin’e dair fiyat tahminlerini paylaştı.

Trechev BTC Yükselişi İçin “Başlangıç” Dedi

Kripto para piyasaları en son üç sene önce gördüğü büyük dalgalanmaları, 2020 yılı itibariyle yeniden yaşamaya başladı. Geçtiğimiz yılın sonlarında ortaya çıkan Covid-19 salgının, bu yıl kendini iyice hissettirmesi ile birçok yatırım varlığında fiyat artışları yaşandı. Bu artışlar reel ekonomi piyasalarında olduğu gibi, kripto para piyasalarında da gözlemlendi. Haliyle kripto para piyasalarındaki bu artışı tetikleyen de ilk olarak, lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) oldu. Benzer bir hareketlilik daha önce 2017 yılında yaşanmıştı ve o yılın Aralık ayında Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin 89 dolar seviyesine ulaşmıştı. 2020 yılında da buna benzer gelişen yükselmeler sonrasında Bitcoin fiyatı, Mart ayındaki 3 bin dolarlık seviyesinden 3 kattan fazla yükselerek 19 bin 736 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu seviye, birçok kripto para borsası için, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti. Daha sonra BTC, yaşadığı düşüşlerle, kripto para piyasalarında endişeye yol açtı ve birçok analist bu düşüşlerde çeşitli direnç ve destek noktalarını işaret ederek Bitcoin için fiyat tahminlerini paylaştı. Analistlerden gelen genel öngörü ise BTC fiyatının tekrar yükseliş yaşayacağı yönünde oldu. Bu görüşlere paralel olarak da birçok yatırım şirketi, uzun vadeli BTC yatırımlarını açıkladı. Son olarak ise Nexo kripto para platformu kurucusu Antoni Trenchev Bitcoin’e ilişkin fiyat tahminlerini paylaştı.

Başarılı Yöneticiye Göre Bitcoin Yükselişi Daha Başlangıç

Nexo platformu kurucusu Antoni Trenchev’e göre, Bitcoin’in yükseliş hareketi daha yeni başladı. 2020 yılında rekor tazeleyen BTC, 19 bin doların altına gerilemiş ve yakın zamanda tekrar bu seviyenin üzerine çıkmıştı. Yazım sırasında Bitcoin 19 bin 112 dolar seviyesinde işlem görüyor. Trenchev, bu rekor tazelemesini dahi göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in 2020 yılında bir temel oluşturduğunu ve 2021 yılında daha fazla yükseleceğini iddia etti.

Trechev’e Göre 2020’deki Zorluklar BTC Lehine Gelişti

Nexo platformu kurucusu Antoni Trechev, bu fiyat tahminlerini Bloomberg ile yaptığı röportajda dile getirdi. Trechev, verdiği röportajda, salgın döneminde başta ABD olmak üzere tüm ülkelerin zor dönemler geçirdiğini ancak bu zorlukların lider kripto para biriminin lehine gelişen zorluklar olduğunu ifade etti. Trechev’e göre ABD ve diğer ülkelerden gelen kripto para hareketinin önüne geçme hareketleri, Bitcoin fiyatının yükselişine bir engel oluşturamayacak.

Trechev 2021’in İkinci Çeyreğini İşaret Etti

Antoni Trechev, 2021 yılında daha da yükseleceğini düşündüğü Bitcoin için bir de fiyat tahmininde bulundu. Bu yükselişlerin daha başlangıç olduğunu belirten Trechev, BTC fiyatının yeni rekoru için ise 2021 yılının ikinci çeyreğini işaret etti. Başarı yöneticiye göre Bitcoin o tarihlerde yeni bir rekora imza atarak 50 bin dolar seviyesine ulaşacak.

Yorum Yap