1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Tren Kaçıyor, Dolar Ölüyor, Bİtcoin’i Yakalayın!

Tren Kaçıyor, Dolar Ölüyor, Bİtcoin’i Yakalayın!

İş insanı ve yazar Robert Kiyosaki yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Sosyal medyada Twitter üzerinden fikirlerini paylaşan Kiyosaki, Bitcoin ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki, doların değersizleşeceğini ve yatırımcıların Bitcoin, altın ve gümüş gibi piyasalara yönelebileceklerini söyleyerek dikkat topladı.

Tren Kaçıyor, Dolar Ölüyor, Bİtcoin’i Yakalayın!

İş insanı ve yazar Robert Kiyosaki Twitter hesabından, Bitcoin, dolar altın ve gümüş ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Kiyosaki’ye göre dolar değersizleşiyor ve insanların dolar dışı varlıklara yönelmesi gerekiyor. Altın, Bitcoin, gümüş gibi dolar dışındaki varlıkların daha güvenli olduğunu söyleyen Kiyosaki, trenin kaçtığını iddia ediyor.

Dolar Çuvallamaya Devam Ettikçe Elinizdekilerin Miktarı Önemli Olacak

Dün, Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan iş insanı ve yazar Robert Kiyosaki, Bitcoin’in altın ve gümüşe oranla bir patlama yaşadığını iddia ederek bu durumun doların “öldüğünün” işareti olduğunu öne sürdü. “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, dün sabah saatlerinde paylaştığı tweette; “Tren kaçıyor. Dolar ölüyor. Gümüş herkes için kabul edilebilir fiyatta satılıyor. Dolar çuvallamaya devam ettikçe önemli olan fiyat değil ancak elinizde kaç adet altın, gümüş ve Bitcoin olduğu olacak.” sözlerini dile getirdi.

“İnsanlara Satın Alın Demek Oldukça Sorumsuzca!”

Robert Kiyosaki’nin paylaştığı tweet 5 binin üzerinde beğeni aldı. Fazlasıyla dikkat çeken yazar Kiyosaki’nin tweetine aynı zamanda çeşitli yorumlar da geldi. “JosephCareri” isimli Twitter kullanıcısı, “Bitcoin’i bu kadar değerli yapan şey nedir? O bir para birimi mi?” yorumunda bulundu. Bir diğer yandan, “medic876” isimli bir başka Twitter kullanıcısı ise; “İnsanlara şu anda ‘satın alın’ demek oldukça sorumsuzca.” yorumunda bulundu.

Mart Ayında Alım Yapanların Karı %300’ün Üzerinde!

Bitcoin, 2020 yılındaki rekorunu bir kez daha kırdı. 2020 yılında 15 bin dolarlık barajı geçerek bu rekoru kırmayı başaran Bitcoin, 16 bin dolar üzerinde işlem görmeye başladı. Türkiye saati ile 9.23’ten itibaren 16 bin 187 dolar seviyesinden işlem gören kripto para piyasası lider para birimi, yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor.

Özellikle 2020 senesi içerisinde, Mart ayında Bitcoin yatırımı yapanların elde ettiği kazanç şu an %300 oranından daha fazla! Piyasadaki birçok analist de Bitcoin fiyatları ile ilgili olarak, sektörde yükselişine devam edeceğini düşünüyor.

Dolar Değersizleşiyor Mu?

Bitcoin için yükselen grafik bekleyen uzmanlar, dolar için benzer bir hareket beklemiyor. Aksine dolar değersizleşeceği yönünde fikirler çoğalmaya başlamış durumda. Özellikle 2020 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinden Joe Biden’ın zaferle çıkmasının ardından, doların değer kaybedeceği bir evreye girmesi şaşırtıcı olmayabilir. Henüz seçimler devam ederken demokratçıların adayı Joe Biden’ın, cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump’ın önüne geçmesi ile  birlikte yüzde 1,92 oranında değer kaybeden dolar, analistlerin ve ekonomistlerin dolar hakkındaki fikirlerini doğrular nitelikte idi.

Yorum Yap

Yorum Yap