1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Tron Coin Nasıl Alınır?

2020 yılında kripto para birimleri en çok konuşulan yatırım alanları oldu. Yüksek kazanç oranı ile dikkat çeken Tron Coin popülerleşmeye devam ediyor. Peki, Tron coin nasıl ve nereden alınır? Tron avantajları ve dezavantajları nelerdir? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Tron Coin Nasıl Alınır?

Tron Coin almak isteyen kişilerin ilk olarak borsaya kayıt olmaları gerekiyor. Borsadan TRX satın almak isteyen kişilerin mutlaka kaydı bulunmalıdır. Ardından kimlik doğrulamanız istenir. Hesap oluşturulduktan sonra Paribu’ya giriş yapılır. Borsa hesabınıza Türk Lirası yatırırsınız. Ardından TRX satın alırsınız. Bu şekilde Tron Coin satın alma işlemini tamamlamış olursunuz. Tron satın almak anlatıldığı üzere oldukça kolaydır. Tron madenciliği tıpkı Bitcoin gibi bir kripto para çeşididir. Yine Block chain alt yapısı ile çalışır. Diğer coin sistemleri ile aynı kızım yapılmaktadır. Tron satın almak isteyen kişilerin mutlaka yabancı bir borsa kullanması gerekir. Bu para biriminin merkezi Singapur’da bulunuyor. Justin Sun tarafından ilk olarak piyasaya sürülmüştür. En büyük onuncu alt coin olarak da biliniyor.

Tron Coin Satın Almak için Borsaya Kayıt Olma

Borsaya kayıt olmak isteyen kişilerin Paribu’nun ana sayfasında sağ üst köşede yer alan giriş yap menüsüne tıklaması gerekiyor. Karşınıza gelen ekranda Paribu’da hesap oluştur seçeneğine tıklayın. Buradan kayıt formunu doldurun. Borsada kaydınızı yaptıktan sonra ikinci adıma geçmeye hazırsınız demektir. Tron Coin satın almak için bu aşama zorunludur.

Tron Coin Satın Almak için Kimlik Doğrulama

Kimlik doğrulama Paribu’ya giriş yaptıktan sonra tamamlamanız gereken aşamadır. Kimlik doğrulama prosedürü bütün kripto para borsalarında uygulanan bir prosedürdür. Bu durum sayesinde işlem güvenliği sağlanır. Bu nedenle güvenliğin sağlanması adına yapılması zorunlu bir işlemdir. Kimlik doğrulama yapmanız halinde borsalara ilettiğiniz kişisel bilgileriniz şifrelenmiş olarak muhafaza edilir. Bilgileriniz diğer kişiler ile paylaşılmaz. Ya da verilen bilgiler başka amaçlarla kullanılmaz. Bu nedenle içiniz rahat etsin.

Hesap doğrulamak için borsa sayfasında üst köşede bağlantıdan ad ve soyad bilgilerinin yer aldığı menüye tıklanır. Kimlik onaylama işlemini eğer daha önceden yaptıysanız bu basamağı atlayabilirsiniz. Kimlik onay seçeneğine tıklayın ve kimlik bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girin.

Tron Coin Satın Almak için Borsa Hesabına Türk Lirası Yatırma

Borsaya Türk Lirası yatırma kimlik doğrulamadan sonraki aşamadır. Satın alım yapmak için hesabınızda para olması gerekiyor. Yüklemeyi iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz havale ya da EFT yöntemini kullanabilir, dilerseniz de parayı papara ile yatırabilirsiniz. EFT transferi yapmanız halinde mutlaka lehdar yani alıcı kısmına Paribu ismi yazılmalıdır. Sadece adınıza açılmış olan hesaplardan gönderim yapmanız mümkündür. Farklı bir kişiye ait hesaptan yükleme yapmanız halinde yükleme kabul edilmeyecektir. ATM kullanılarak yapılan işlemler de kabul edilmez çünkü bu şekilde gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün değildir. Tron Coin satın almak için yatırdığınız para miktarı kontrolleden sonra hesabınıza yansır. Ayrıca bir bildirim yapılması gerekmiyor. Açıklama kısmına sabit yatırma kodunu da girmeniz istenmez.

Yorum Yap