1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Tron, Dogecoin ve Avalanche Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 48 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak piyasadaki ilginin neredeyse tamamını kendi üzerine çekmeyi başardı. Ancak Bitcoin’in yanı sıra; Tron (TRX), Dogecoin (DOGE) ve Avalanche (AVAX) de gösterdikleri performanslar ile yatırımcıların dikkat ve ilgisini kendi üzerlerine çekebildi. Özellikle kripto para piyasalarının Türkiye ayağında büyük ilgi gören bu 3 altcoin ne durumda?

Tron, Dogecoin ve Avalanche Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında son birkaç gündür oldukça hareketli zamanlar yaşanıyor. Bu hareketliliğin öncüsü yine lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. Zira Bitcoin, 8 Ocak tarihinden beri bir fiyat sıkışıklığı yaşıyordu ve bu fiyat noktalarını perde haline getirmişti. Bu noktalar arasında voaltil hareketler sergileyen Bitcoin için birçok analist ve uzman, aslında bu durgunluğun diğer altcoinlerin önünü açmak adına bir fırsat olduğunu dile getiriyordu. Beklenen bu fırsat ve ralli hareketliliği, Bitcoin’in durgun olduğu süreçte net bir şekilde başlamadı ancak Bitcoin bu durgunluğu birkaç gün önce kırarak, altcoinlere asıl fırsatı tanımış oldu. Bitcoin’in 38 bin dolar bandından önce 45 bin dolar seviyelerine çıkmasıyla birlikte, piyasalarda bir boğa koşusu başladı. Daha sonra Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 48 bin doların üzerine taşıyınca, bu hareketlilik daha da hızlandı. Piyasalarda görülen bullish ile birlikte en çok dikkat çeken altcoinler arasına Tron (TRC), Dogecoin (DOGE) ve Avalanche (AVAX) isimlerini yazdırmayı başardı. Peki bu 3 altcoin ne durumda ve onları neler bekliyor?

Tron (TRX)

Bitcoin’deki yükselişin birçok altcoini de yukarı yönlü hareketlendirmesi beklendi ancak Tron’un (TRX) bu hareketlilikten pay aldığı söylenemez. Öte yandan BitTorrent’in harekete geçmesiyle birlikte bu kez ciddi ölçülerde değer kazanması beklenen Tron, buna da tam olarak karşılık veremedi. Piyasalarda boğa hareketliliği hakimken Tron son 24 saatte %7’den fazla değer kaybetti ve yükseliş beklentisindeki yatırımcılarını üzdü. Yani Tron, aslında daha zor olanı başardı ve yeşile bürünen piyasalarda değer kaybeden ender altcoinlerden biri oldu.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) geçtiğimiz günlerde Reddit topluluğu olan WallStreetBets ile birlikte Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da güçlü desteğini alarak fiyatını %1000 oranında artırdı ancak birçok analiste göre DOGE’deki bu değer artışları sürdürülebilir değil ve şaka amacıyla piyasaya sürülen bu kripto varlığı, uzun vadede iç açıcı bir gelecek beklemiyor. Fakat Elon Musk, oğlu için DOGE aldığını dile getirdi ve bu da kısa vadede yine DOGE için bir yükselişin habercisi olabilir.

Avalanche (AVAX)

Boğa piyasasında Tron değer kaybederek, Dogecoin de kazandığı değerlerin ardından boğa koşusu sırasında yatay seyrederek dikkat çekmeyi başarırken, Avalanche (AVAX) rekor fiyatlara koşarak dikkatleri çekmeyi başardı. AVAX piyasaya ayak uydurabildi ve özellikle Türkiye’de büyük ilgi gördü. Pangolin merkezi olmayan borsasının da piyasaya sürülmesi ile birlikte artışa geçen AVAX, 57 doların da üzerine çıkarak inanması güç bir başarı elde etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir