1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Tron (TRX) Reklam İçin Mi Kullanılıyor?

2017 yılında kripto para piyasalarına karşı artan ilgi ile birlikte, başta lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) olmak üzere neredeyse tüm kripto para birimlerinin popülaritesi artış göstermişti. O dönemde başlayan bu popülariteden daha sonra payını almayı başaran ve 2020 yılının başlarına kadar piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında bulunan Tron (TRX), bu ilgisini kaybettikten sonra son günlerde yeniden gündeme gelmeye başladı. Ünlülerin destek verdiği Tron, bir reklam kampanyası için kullanılıyor olabilir mi?

Tron (TRX) Reklam İçin Mi Kullanılıyor?

Kripto para piyasalarında, hala birçok kişiye göre en büyük ralli 2017 yılında yaşandı ve 2020 yılında başlayan ralli, o dönemdeki kadar büyük olmadı. Zira Google aramalarına bakıldığında da 2020 yılındaki arayışların, 2017 yılındaki seviyeye ulaşmadığı görülüyor ancak bu net belirleyici bir kıstas değil. 2017’deki ralli sonrasında, kripto para piyasalarına duyulan ilgi inanılmaz derecede artış göstermişti ve pastadan en büyük payı da haliyle Bitcoin (BTC) almıştı. Fakat öte yandan birçok kripto para birimi de kendi rekorunu kırarak, yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. O dönemden sonra, ilgisini ve piyasa değerini büyük ölçüde artırmayı başaran kripto paralardan biri de Tron (TRX) olmuştu. Tron, 2020 yılının ilk günlerine kadar piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında yer alıyordu ancak Covid-19 salgını ile piyasalardaki çakılmalardan en çok etkilenenlerden biri oldu. Son günlerde ünlülerin paylaşımı ile gündeme yeniden gelen Tron, bir reklam kampanyası için kullanılıyor olabilir mi?

TRX Bekleneni Veremeyince, Sun Harekete Geçmiş Olabilir

2020’nin başlarında en büyük kripto para birimleri arasında yer alan Tron, bu değerini ve ilgisini kaybettikten sonra gözler 2020 yılının sonlarında başlayan boğa koşusuna çevrildi. Ancak bu rallide birçok kripto para birimi değerini artırmayı başarırken, Tron nispeten yerinde saydı. Sürekli olarak gerileyen ve daha sonra yerinde sayan TRX’in istenen ve beklenen seviyelere çıkamaması sonrasında, reklam çalışmaları için Tron Foundation CEO’su Justin Sun harekete geçmiş olabilir.

Brownlee Tron Foundation’dan Geldiği İddia Edilen E-Postayı İfşa Etti

Justin Sun’ın harekete geçmiş olabileceği, son günlerde özellikle de Twitter platformunda ünlü isimlerin Tron’dan övgü dolu sözler ile bahsetmesinden dolayı akıllara geliyordu. Birçok ünlü isim ve influencerin Tron övmeye başlaması, bazı yatırımcıları şüphelendirdi ve Justin Sun’ın bu ünlü isimlere reklam için para ödediği iddia edildi. İddiaları güçlendiren isim ise Twitter’da 5 milyondan fazla takipçisi bulunan Marques Brownlee oldu. Brownlee, videolu paylaşımıyla kendisine gönderilen bir e-postayı ifşa etti, Tron şirketinin ortaklık teklif ettiğini dile getirdi.

SEC Tron Tanıtım Sürecine Müdahil Olabilir

Brownlee’nin ifşa ettiği e-postada, ortaklık teklifi bulunuyor ve Tron tanıtımı yapılırken “sponsorlu tweet” ibaresinin özellikle gösterilmemesinin istendiği dikkat çekiyor. Bu ifşanın ardından CEO Justin Sun, iddiaları yalanladı. Zira ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bir dava ile sürece dahil olabilir ve böyle bir yetkisi bulunuyor. Bunun benzer bir örneği daha önce ünlü boksör Floyd Mayweather’in başına gelmişti. Tron ve SEC kanadında gelişmeler takip edilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir