1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

TRX İçin Kritik Uzman Yorumları Geldi!

Popüler kripto birimleri arasında bulunan TRX bir süredir beklenen yükselmesi tam olarak gösteremiyor. Yatırımcıları için önemli bir yükselme beklentisi yaratan birime ise uzmanlar yükselme potansiyeli taşıdığı gözüyle bakıyorlar. Bu kapsamda TRX için mevcut durum koşullarının sağlanması halinde önemli yükselişler söz konusu olabilecek. Özellikle bir süredir beklentilerin altında kalmaya devam eden TRX için yakın grafik verilerinde hareketlenme görülüyor.

TRX İçin Kritik Uzman Yorumları Geldi!

TRX için grafiklere bakıldığında destek ve direnç seviyelerinde farklılık olduğu görülüyor. Özellikle son 1 haftalık grafiğinde kırılmış olan trend çizgisi birim için öne çıkıyor. Bu trend kırılması sonrasında ise birim yaklaşık olarak yüzde 40 oranında düşüş yaşamıştı. Bu kapsamda da TRX destek için 0,1 doların altına gerilemiş ve temel desteğini de 0,09 dolar seviyesinde bulmuştu. Birimin bu durumda çıkış yapabilmesi için belirli seviyeleri doğru şekilde ulaşım göstermesi gerekiyor.

TRX İçin Grafikler Ne Diyor?

Yaşanan düşüş trendi ile birlikte destek seviyesini TRX 0,09 dolar bandında oluşturdu. Bu bölgeyi ikili dip olarak kabul eden uzmanların yanı sıra bu bölgeyi ikili dip olarak görmeyen isimler de bulunuyor. 0,09 dolar destek bölgesindeki çalışması sonrasında birimin yükselişe başladığı bölge olarak görülmesi önem taşıyor.

1,126 dolar desteğinin üzerinde tekrar yeniden test sağlayan birim için uzmanlar 0,135 dolar ve 0,15 dolar dirençleri olduklarını ifade ediyorlar. TRX ise bu hedefleri gerçekleştirmiş oldu ve daha sonrasında 0,15 dolar seviyesini de aşarak yükselme trendine devam etti. Halihazırdaki grafik verilerinde mevcut bir yükselme trendi görülüyor ve TRX’nin de bu trendi kaybetmemesi halinde yükselme potansiyeli devam edecek. Bu bölge kapsamında henüz formasyon oluşumu da olmadığını ifade eden uzmanlar böylece destek direnç noktasının doğru şekilde geliştiğini ifade ediyorlar. En güvenilir destek ise 0,15 dolar seviyesinde bulunan nötr bölge ve 0,125 dolar olarak uzmanlara göre öne çıkıyor.

TRX Hangi Seviyeleri Bekliyor?

TRX için uzmanlara göre henüz son tepe bölgesi henüz geçilmedi. Bu yüzden birim tepe bölgesinden ret alabilir. Ancak bu durumu geçmesi halinde ise daha sonraki hedefi ise psikolojik direnç seviyesi olarak görülen 0,2 dolar seviyesi olacak. Bu bağlamda uzmanların yorumlarına göre 0,2 psikolojik direnç seviyesine ulaşılması için önceki seviyelerin başarılı bir şekilde geçilmesi ve önemli destek noktaları oluşturulmaları gerekiyor. Birimin bunu başarmakta zorluk yaşaması ya da destek seviyesinde başarısız olması halinde ise beklenmedik düşüş yaşanabilir.