1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Tyler Swope: Dogecoin Mem Kültürüne Uymuyor!

Kripto para analisti Tyler Swope, Dogecoin’i gasp edeceğine inandığı kripto para birimlerini açıkladı. Swope özellikle LINK Coin’e dikkat çekerek mem kültürüne en uygun altcoin olarak onu gösterdi.

Tyler Swope: Dogecoin Mem Kültürüne Uymuyor!

Kripto para analisti Tyler Swope son açıklamaları ile dikkat çekti. Swope Dogecoin’i geride bırakabilecek olan ve mem kültürüne daha yakın görülen kripto para birimlerini açıkladı. Bu kapsamda LINK Coin’i işaret eden analist, onun Dogecoin’den daha güçlü olduğunu savundu.

Dogecoin Geleceğin Para Birimi Olamaz!

Analiste göre çoğu insan altcoin projesi Dogecoin’e bakarak geleceğin tek kripto para birimi olabilecek teknolojiye sahip olduğunu iddia ediyorlar. Ancak analist buna inanmadığını açıklarken, “ Bence LINK’in mem kültürü, DOGE’ninkinden daha organize ve güçlü mem para birimlerini oluşturmak için hazır. Bunu yakında göreceksiniz.“ ifadelerini kullandı.

LINK Mem Kültürüne Daha Yakın!

Tyler Swop, Chainlink’in yeni bir tür değiştirilemez NFT ile birlikte mem kültürünü devralacağına inandığını vurguluyor. Tyler Swop açıklamalarında, “ bir kripto para birimiyele ve aynı zamanda ona bağlı gerçek bir değeri olan mem ile ödemeye yapabilirsiniz. Bir sanat eseri olan NFT ile de ödeme yapılabilir. Özellikle Chainlink ve oracle ağının verdiği dimanik NFT’ler ile bunu yapmak mümkün. Dinamik NFT’ler, harici veri sistemleri ile iletişimi kurmak için oracle’de kullanılan temel akıllı sözleşmelerdir. Öyleyese Cahainlink oracle yapıları Aave’ye güç kazandırıyor. Bu yolla teminat tutan NFT’lere sahip olmak mümkündür.“ dedi.

Analist Video İle Takipçilerine Seslendi

Usta analist açıklamalarını ise 238.000 Youtube abonesi ile paylaştığı yeni videosunda gerçekleştirdi. Dogecoin’in hızla gelişen meme kültürü ile ilgili nitelikleri taşıyamadığını ve gelişime ayak uyduramadığını anlattı. Ödemeler için kabul edilme işleminin para birilerine fayda sağladığını bunun geleceğin para birimi olmak için yeterli bir başarı olmadığını açıkladı.

Analist videosunda Dogecoin sahiplerine seslendi. Akıllı sözleşmelerin çok önemli olduğunu Dogecoin’in bu imkanı sağlamakta geride kaldığını vurguladı. Dogecoin geliştiricilerinin alt dizinde dahi akıllı sözleşmeler hakkında birbirlerine soru sorduklarını ifade etti. Bir Dogecoin geliştiricisinden en çok oy alan gönderinin ise “Hayır, Dogecoin Ethereum ile aynı kapasitede değil, ıslıklara ihtiyacımız yok.“ ifadesini içerdiğini belirtti.

Tyler Swope Dogecoin’i Eleştirdi!

Tyler Swope’a göre bir kripto para mem kültürünü desteklemek için para birimi olmaktan başka işlevlere de sahip olmalı. Buna yönelik görüşlerini bildirirken, “ Benim görüşüme göre akıllı sözleşmelere ihtiyacınız varsa bunu yapmalısınız. Sanata ihtiyaç var, memler sanat, resim, popüler kültür yoluyla iletişim demektir. Zincirde bunların hiç birine ev sahipliği yapmıyorsanız geleceğin para birimi olmazsanız.“ dedi.