1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Ünlü Analiste Göre BTC 2022’de 30 Bin Dolar Olacak!

Ünlü Analiste Göre BTC 2022’de 30 Bin Dolar Olacak!

Ünlü kripto para analisti Alan Masters, şaşırtıcı bir iddia ortaya attı. Alan Masters’a göre; Bitcoin’in fiyatı 2022’nin Mayıs ayına kadar 30 bin dolara yükselecek! Alan Masters, Bitcoin’in tarihsel fiyat grafiğindeki hareketliliği; yine aynı şekilde devam etmesi halinde 2022 yılına kadar BTC fiyatının daha fazla yükseleceğine, herkesin tanık olacağını dile getirdi.

Ünlü Analiste Göre BTC 2022'de 30 Bin Dolar Olacak!

Ünlü kripto para analisti Alan Masters, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022’ye kadar 30 bin dolara kadar yükseleceğini iddia etti. Alan Masters’a göre; Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketleri incelendiğinde, grafiğin aynı şekilde ilerlemesi halinde bu fiyat yükselişine herkes tanık olacak.

Bitcoin Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Ünlü analist Alan Masters, TradingView üzerinde BTC ve kripto para analizlerini paylaştı. Alan Masters, paylaşımlarında BTC fiyatının 2022 yılının Mayıs ayında 30 bin dolara kadar çıkarak, yükselişine devam edeceğini ileri sürdü. Paylaşımlarında, öngörülerini RSI indikatörü ile destekleyen Alan Masters, Bitoin RSI değerinin 2017 yılının Aralık ayından bu yana ilk defa 80 seviyesinin üzerine çıktığını dile getirdi. Alan Masters’a göre, aşırı alım bölgesinde bulunan Bitcoin yükseliş sinyalleri veriyor. Alan Masters paylaşımlarında; “Bitcoin, haftalık RSI indikatörüne göre ilk kez büyük bir artış gördüğünde 550 günün üzerinde artış göstermeye devam etti. Eğer 2020 Kasım ayından başlayarak önceki duruma benzer bir hareketi baz alırsak, 2022 Mayıs ayına kadar fiyatların giderek daha da yükseleceğini söyleyebiliriz.” sözlerini dile getirdi.

Büyük Bir Şeyler Döndüğünün Habercisi

Ünlü kripto para analisti Bitcoin’in son rallisinde, birçok FOMO ve hype ile karşılaştığını fakat şu anki durumun daha kritik olduğunu vurguladı. Masters, büyük kurumların ve hükümetlerin böyle bir durumda, Bitcoin satmak için bir neden bulamayacağını vurguladı. Ünlü analiste göre; uzun vadeli satın alınan BTC, büyük bir şeyler döndüğünün habercisi.

Bitcoinist’ten Yashua Gola’nın haberine göre ise Covid-19, merkez bankalarının para politikaları, ABD dolarının düşmesi gibi faktörler yatırımcıların BTC gibi diğer yatırım fırsatlarına yönelmesini sağlayan temel etkenlerden biri oldu.

“Şu Anki Durum Sadece Bir Başlangıç Olabilir”

Alan Masters ise paylaşımlarını şu sözlerle sonlandırdı: “Bitcoin fiyatı şu anda düşük görünebilir fakat ilerleyen yıllarda 30 bin, 50 bin, 80 bin dolar veya daha fazlasını görebiliriz. Tabi yine de bunu zaman gösterecek. Fakat şunu biliyoruz ki Bitcoin her zaman 10 kat artış gösteriyor. Hatırlıyorum, Bitcoin’in 3 bin dolara ulaşması imkansız görünüyordu. Fakat BTC hepimizi şaşırttı ve 20 bin doları geçmeyi başardı. İşte bu nedenle, şu andaki durum Bitcoin için sadece bir başlangıç olabilir.”

Nebreskan Gooner 30 Bin Dolar İçin 2020 Aralık Demişti

Bir başka ünlü analist Nebreskan Gooner, 2019 yılının Nisan ayında yaptığı bir BTC analizini hatırlatarak 2020 Aralık ayında BTC fiyatının 30 bin dolara çıkacağını söylemişti. Gooner, analizini yaparken, BTC’nin fiyat hareketliliklerine ve trend çizgilerine bakmıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap