1. Anasayfa
  2. Analizler

Ünlü Analistin Chainlink Tahmini Heyecanlandırdı

Kripto para piyasalarında, özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına yaptığı başarılı analizler ile şöhreti yakalayan başarılı analist Timothy Peterson, diğer önde gelen altcoinler hakkında yaptığı analizler ve yorumlarla da büyük bir başarı oranı yakalamıştı. Analizleri ile dikkat çekmeyi başaran Peterson, uzun süredir Chainlink (LINK) adına koruduğu sessizliğini bozdu ve LINK tahmin ve analizlerini paylaştı. Peterson’un Chainlink tahminleri heyecan uyandıracak cinsten.

Ünlü Analistin Chainlink Tahmini Heyecanlandırdı

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan büyük yükseliş hareketlerinden en çok payı alanlardan biri Chainlink (LINK) olmuştu. Zira Chainlink Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) gibi Blockchain projeleri arasında köprü görevi görmesi amacıyla 2015 yılında piyasaya sürüldükten sonra, ilk kez 2017 yılında ERC-20 LINK tokeni olarak transfer işlemlerine başladı. Aradan geçen zaman içinde, 2020 yılında büyük bir çıkış yakalayan Chainlink, değer artışlarından kendi payına düşeni alarak, en büyük 10 kripto para birimi listesinde 7. sıraya yerleşmeyi başardı. Yazım sırasında 22,15 dolar seviyesinde işlem gören Chainlink’in piyasa değeri 1 milyar 596 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Chainlink son olarak, piyasalarda Ocak ayında başlayan değer kayıplarında ciddi ölçüde değer kaybettikten sonra yaşadığı yükseliş ile fiyatını 20 dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başarmıştı ve bu aşamadan sonra konsolidasyon yaşıyordu. Chainlink’in fiyat hareketliliği daha sonra analistlerin de ilgisini çekmeyi başardı ve başarılı analist Timothy Peterson, uzun süredir koruduğu sessizliğini Chainlink için bozarak, LINK analiz ve yorumlarını paylaştı. Peterson’un LINK tahminleri, yatırımcıları heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Peterson’a Göre LINK Fiyatı Yıl Sonunda 100 Dolara Yaklaşacak

Özellikle Bitcoin tahminleri ile başarılı bir üne kavuşmuş olan Timothy Peterson, uzun süredir koruduğu sessizliğini Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarıyla bozdu. Cane Island Alternative Advisors bünyesinde bulunan Peterson, bu yılın sonunda Chainlink’in 66 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini, hatta fiyatını 100 dolar seviyesine yaklaştırabileceğine inanıyor. Peterson’a göre LINK; Bitcoin, Ethereum ve Ripple’a (XRP) göre daha az aş düşüş ihtimaline sahip.

Başarılı Analiste Göre LINK Fiyatı 3 Kat Daha Artacak

Başarılı analist Peterson, günler öncesinde paylaştığı bir yazısında, Bitcoin ve Ethereum’un balonlaşma dönemine girdiğini fakat Chainlink için böyle bir durumun söz konusu olmadığını dile getirmişti. Timothy Peterson’a göre merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü projelerine Chainlink hayat veriyor. Güncel durumda LINK 22 dolar ile 25 dolar arasında bir fiyat sıkışıklığı yaşıyor, Peterson 2020’de Ocak ayı ile Ağustos arasında değerini 10 kat artırmayı başaran LINK’in bu fiyat sıkışıklığından sonra fiyatını 3 kat daha artıracağını iddia etti. Bu da LINK için 66 dolar ile 75 dolar arasında bir fiyatlanmayı işaret ediyor.

Peterson’un LINK Tahmini Uçuk Görülmüyor

Kripto para piyasalarında normalde kripto varlıklar için yapılan bu gibi yüksek tahminler “uçuk tahmin” olarak adlandırılıyor ancak Chainlink’in DeFi sektöründeki konumuna ve 1 yıl önceki fiyatına bakıldığında, Peterson’un bu tahmini çok da uçuk görünmüyor. Zira LINK, başarılı analistin belirttiği gibi gerçekten de DeFi projeleri arasında en çok rağbet görenlerden biri konumunda bulunuyor ve sadece 1 yıl önce LINK 5 doların altında işlem görüyordu. Başarılı analiste göre DeFi sektörü artık ayrı bir endüstri haline geldi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir