1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Ünlü Analistin Süper Döngü Beklentileri

Kripto para piyasalarında son dönemlerde birçok altcoinin fiyatında artışlar yaşandığı görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) Aralık 2020 döneminde başlattığı büyük rallide piyasalar da Bitcoin’e ayak uydurmayı başardı. Çoğu zaman Bitcoin’in öncülüğünde devam eden bu ralliler, son zamanlarda Bitcoin konsolidasyon yaşarken de devam etti ve birçok kripto para birimi rekor seviyelerine ulaştı. Ancak ünlü bir analiste göre son dönemlerde gelen yükselişler henüz başlangıç.

Ünlü Analistin Süper Döngü Beklentileri

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC), 16 Aralık 2020 tarihinde 20 bin dolar seviyesini kırıp geçmesi ile birlikte piyasalarda büyük bir ralli süreci başladı. Bu rallide Bitcoin birçok kez rekorunu tazeledi ve Bitcoin’in bu rekor yükselişlerine genel tabloda piyasalar da dahil oldu. Ocak, Şubat ve Mart aylarında Bitcoin rekorlarını tazeledi ve son olarak 13 Mart tarihinde 61 bin 800 dolar bandında kadar yükseldi. Bitcoin bu rekorun ardından, her zaman olduğu gibi yine bir fiyat düzeltmesi yaşadı ve bu durum, dalgalı hareketlilikleri de beraberinde getirdi. Bitcoin’in dalgalanması, geri çekilmeler yaşaması birçok altcoini de benzer şekilde etkiledi ancak Bitcoin’in konsolidasyon sürecine girmesi, altcoinlerin önünü açtı. Mart ayı sonlarında ve Nisan ayı başlarında böylece birçok altcoin rekor seviyelere ulaşmayı başardı. Aslında altcoinlerin rekorları, 2021 yılında geçen 3 aydan uzun sürede birçok kez görüldü. Başarılı analist Nicholas Merten’e göre, son dönemlerde gelen yükselişler, altcoinler için henüz başlangıç aşamasında.

Analistin Odağında 6 Kripto Para Var

Bir kripto para analisti ve influencer olan, aynı zamanda DataDash’in de kurucusu Nicholas Merten, son dönemlerdeki yükselişlerin hala başlangıç aşamasında olabileceğini ifade etti. Merten, dikkat çekici açıklamasında, özellikle de merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü projelerinin henüz beklenen yükselişleri göstermediğini ve bu yükselişlerin başlaması ile birlikte süper döngünün de başlayacağını iddia etti. Merten, Youtube üzerinden 450 bin takipçisine yaptığı açıklamalarda, piyasalarda DeFi projelerinin dikkat çektiğini, kendisinin de 6 kripto parayı odağına aldığını ifade etti.

Merten’in En Güvendiği Proje

Nicholas Merten, söz ettiği süper döngüde temel olarak özellikle DeFi kaynaklı ve NFT (non-fungible-token) sektöründeki projelerin rekorlar kıracağını iddia etti. Son dönemlerde genel tabloda yaşanan yükselişlere paralel olarak birçok DeFi projesi de yükseldi ancak son haftalarda, piyasalarda daha çok eski projelerin yükseldiği görülüyor. Merten ise yakın zamanda DeFi sektörünün dHedge DAO (DHT) ile hareketlenmesini beklediğini ifade etti. Ancak Merten, DHT’nin arkasındaki platformdan ve türev ürün borsasından memnun olmadığını da ifade etti.

Merten’in Listesindeki Kripto Paralar

Süper döngüde yükseliş beklediği projelerde ilk sırasını DHT’ye ayıran Merten, listesinde 5 kripto paraya daha yer verdi. Buna göre Merten’in listesinde DHT’den sonra şu kripto para birimleri yer alıyor:

  • SushiSwap (SUSHI)
  • Uniswap (UNI)
  • Yearn Finance (YFI)
  • 1INCH Token
  • Warp Finance