1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Ünlü Analistten DOGE, LTC ve ADA Analizleri

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) öncülüğünde çok sert düşüşler yaşandı. Bu düşüşlerde birçok altcoin, yatırımcısına büyük zarar ettirdi. Değer kayıpları ile geçen haftanın ardından yeni hafta yine Bitcoin öncülüğünde toparlanmalar ile başladı ve ilk iki günde birçok kripto para birimi düşüş öncesi seviyelerine dönmeyi başardı. Ardından hafta ortasında piyasa genel tabloda yatay seyre geçti. Piyasaların yatay seyre geçmesi ile birlikte ünlü analist Scott Melker Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) analizlerini paylaştı.

Ünlü Analistten DOGE, LTC ve ADA Analizleri

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 18 Nisan Pazar günü çeşitli etkenlere bağlı olarak düşüşe geçti. Bu düşüşler hafta boyunca hafif dalgalı hareketler ile devam ettikten sonra 23 Nisan Cuma günü Bitcoin, 47 bin dolar bandına kadar gerileyerek büyük bir paniğe yol açtı. Zira Bitcoin’in gerilemesi ile birlikte neredeyse tüm altcoinler de aynı oranda değer kayıpları yaşadı. Oldukça olumsuz performanslar ile geride kalan haftanın ardından yeni hafta ise toparlanma sinyalleri ile başladı. Yine Bitcoin bu toparlanmalarda öncü oldu. Bitcoin ile birlikte, önceki hafta değer kaybeden birçok altcoin tekrar yükselişe geçti. Ancak bu yükselişler, genel tabloda hafta ortasında yerini yatay seyirlere bıraktı. Piyasalarda yatay seyirlerin görülmesi ile birlikte ünlü analist Scott Melker, Youtube kanalından altcoin analizlerini paylaştı. Piyasalarda “The Wolf of All Streets” ismi ile tanınan Melker paylaşımında Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) analizlerini açıkladı.

Dogecoin (DOGE)

Şubat ayında yıldızı parlayan Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın desteği ile tekrar gündeme geldi. Bu yükseliş Melker’in de dikkatini çekti ve analist, DOGE karşısında güçlü bir destek oluştuğunu ifade etti. Melker’e göre bunun için güçlü bir konsolidasyon sürecinin yaşanması gerekiyor. Analist, DOGE’da 0,28 dolar direncinin kırılması durumunda hedefin tekrar 0,45 dolar olabileceğini düşünüyor.

Litecoin (LTC)

Popüler analist Melker, Litcoin’in (LTC) aslında bir bakıma Bitcoin ile bağlantılı olduğunu dile getirdi. LTC grafiğini inceleyen analist, alçalan kanal formasyonunda olduğunu ifade ettiği LTC2nin hedefinde 370 dolar seviyesinin olduğunu söyledi. Analiste göre LTC için en önemli destek noktası ise 250 dolar seviyesinde bulunuyor. Melker, LTC’nin buradaki desteği kaybetmesinin zor olduğunu vurguladı. Analiste göre LTC’nin yükseliş elde etmesi için Bitcoin’in yeniden 56 bin dolar üzerine çıkması gerekiyor. Melker ayrıca Bitcoin’in 56 bin dolar direncini kırması halinde, fiyatın 60 bin dolara kadar çıkacağını düşünüyor.

Cardano (ADA)

Scott Melker paylaştığı analizinde Cardano’nun (ADA) şimdilerde bir fiyat aralığında gidip geldiğini ifade etti. ADA’nın 1,50 dolar ile 0,98 dolar seviyeleri arasında hareket ettiğini ifade eden Melker’e göre ADA’da konsolidasyonun kırılma şansı yaklaşıyor. Melker, böyle bir durumda 1,24 dolar seviyesinin üzerine çıkılması halinde yeni rekorların gelebileceğini ifade etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir