1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Ünlü Bitcoin Yatırımcıları Yanlış Karar Verdi, Kâr Edemedi

Ünlü Bitcoin Yatırımcıları Yanlış Karar Verdi, Kâr Edemedi

Bitcoin’in yaşadığı yükseliş ile gündemden düşmediği bugünlerde geçtiğimiz aylarda Bitcoin’lerini satarak kar elde etme şansını kaybeden ünlü yatırımcılar dikkat çekti. Dave Portnoy ve Keith McCulluough yatırımcılarının her ikiside Bitcoin’in 11 bin dolar civarında olduğu dönemde varlıklarını sattı. Yanlış karar veren ünlü isimler kar elde etme şansını kaçırdı.

featured

Barstool Sports’un başkanı Dave Portnoy ve Hedgeye Risk Yönetimi CEO’su Keith McCulluough geçtiğimiz aylarda tüm Bitcoin varlıklarını satışa çıkardı. Bitcoin’in 11 bin ile 12 bin dolar aralığında olduğu dönemde varlıklarını satışa çıkaran ünlü yatırımcılar geçtiğimiz günlerde 16 bin dolar bandını geçen Bitcoin’den kar elde etme şansını kaçırdı.

Bitcoin’deki tüm mal varlıklarının Bitcoin fiyatı 12 bin doların altındayken satan iki büyük yatırımcı en az %40 oranın da kar elde edebilirdi. Dave Portnoy Bitcoin ile ilgili çeşitli şüphelerini kamuoyuna açıklarken, Keith McCulluough’un konu hakkında ne düşündüğü ise belli değil. Bitcoin analistlerinin kripto para biriminin yükseliceğine dair birçok iddiada bulunmasına rağmen ünlü yatırımcıların BTC’lerinin tamamını satması ise kripto para camiasında şaşkınlık ile karşılandı.

Dave Portnoy Bitcoin’e Güvenseydi Yüzde 40 Kar Elde Edecekti

Dave Portnoy’un Bitcoin süresine girmesinin üzerinden çok fazla zaman geçmedi. Bitcoin’de kısa süre faaliyet gösteren Dave Portnoy’un yatırım süreci ise oldukça çalkantılı geçmişti. 200 bin dolar Bitcoin aldığı bilinen Dave Portnoy’un kısa süre piyasada kalıp varlıklarını sattıktan sonra da Bitcoin’e yatırım yapılmaması gerektiğini düşünüyordu.

Barstool Sports’un Başkanı Dave Portnoy, 200 bin dolar ile girdiği Bitcoin piyasasından Bitcoin’in 12 bin doların altında olduğu dönemde çıkış yapmıştı. Birçok analistin Bitcoin’in yükseleceğini iddia etmesine rağmen piyasadaki tün Bitcoin varlığını satan Dave Portnoy eğer hala Bitcoin piyasasında oldaydı varlık miktarını 290.000 dolara çıkarmış olacaktı. Portnoy’un Bitcoin’lerini satmasının ardından Bitcoin son 3 yılın en büyük yükselişini yapmış ve 16 bin doların üzerinde işlem görmüştü. Bitcoin’lerini satan Portnoy %40 oranında kar elde etme şansını kaçırdı.

Keith McCulluough Yüzde 54 Kar Oranını Kaçırdı Mı?

Bitcoin piyasasındaki varlıklarını satarak kar elde etme şansını kaçıran diğer bir isim ise Keith McCulluough oldu. Hedgeye Risk Yönetimi CEO’su olan Keith McCulluogh’un Bitcoin’in uzun süreli bir yatırım olduğuna dair açıklamalar yaptıktan kısa süre sonra varlıklarını satması da dikkat çeken hamlelerden biri olmuştu. Bitcoin fiyatı 11 bin doların altındayken satış gerçekleştiren McCulluough eğer varlıklarını satmasaydı şuanda %54 oranında kar etmiş olacaktı.

Peter Schiff De Bitcoin’in Kaybedenlerinden Oldu

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff de Bitcoin’den kar edemeyen isimler arasında yer aldı. 30 yıldır yatırım uzmanı olan babasının tavsiyelerini dinleyen Peter Schiff satmadığı halde Bitcoin’lerini kaybetti. Ünlü isim Twitter hesabından sitemini dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap