1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Ünlü BTC Yatırımcısı Sırada “O Altcoinler” Var Dedi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı dava sonrasında kripto para piyaslarında oluşan gündem henüz soğumamışken, Max Keiser yeni sırada yeni altcoinlerin olduğunu ve SEC’in o altcoinlere de dava açacağını iddia etti. Bu davaların devamının geleceğini iddia eden Keiser’in açıklamaları sonrasında kripto para piyasalarında, yeniden bir endişe oluştu.

Ünlü BTC Yatırımcısı Sırada “O Altcoinler” Var Dedi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple’a, XRP coininin alınıp – satılamaz bir varlık olduğu gerekçesi ile 1,2 milyar dolarlık dava açmıştı. Yapılan toplu satışları açıklanması ve davanın resmiyete dökülmesi ile birlikte kripto para piyasalarında adeta çakılmalar başlamıştı. Bu çakılmalardan da doğal olarak en büyük darbeyi XRP almıştı. Dava sürecinde birçok borsa XRP’yi listelediğini duyurdu, yatırımcılar birer birer XRP yatırımlarından vazgeçti ve XRP’lerini ellerinden çıkardı. Bununla birlikte kripto para piyasalarında benzeri görülmemiş olumsuz bir hava oluşurken, davanın üstüne bir de davayı açan SEV Başkanı Jay Clayton istifa ettiğini duyurdu. Tüm bunlarla birlite kripto para piyasası çalkalanırken, Max Keiser sırada başka altcoinlerin olduğunu söyledi ve iki altcoini işaret etti. Keiser SEC’in, XRP’ye açtığı gibi sırada 2 altcoine daha dava açacağını iddia etti. Keiser’in iddiaları sonrasında kripto para piyasalarında yeniden bir endişe oluştu.

Sırada XLM ve ADA Mı Var?

SEC’in Ripple’a açtığı 1,2 milyar dolarlık davası sonrasında XRP %60 oranında değer kaybetti ve kripto para piyasalarındaki en büyük üçüncü kripto varlık ünvanını kaybetti. Ardından XRP toparlanmaya başlasa da hala bu davanın etkisini tam olarak atlatabilmiş değil ve ilerleyen dönemlerde akıbetinin ne olacağı da bilinimiyor. SEC – Ripple davasının izleri hala devam ederken, Max Keiser SEC’in sırada Stellar (XLM) ve Cardano’ya (ADA) da dava açacağını iddia etti. Ünlü bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı olan Max Keiser, SEC’in açacağı yeni davalardan sonra da kripto varlıklardaki düşüşlerin artacağını belirtti. Ayrıca Keiser, XRP’nin 0,52 dolardan 0,21 dolara düşmesinin henüz başlangıç olduğunu ve bu düşüşün de devam ecdeceğini savundu.

Max Keiser Listedeki 3 Yıllık Değişimi İşaret Etti

Ünlü Bitcoin yatırımcısı Max Keiser, kripto para piyasalarında tek güvenilir kripto varlığın Bitcoin olduğunu savundu. Keiser, iddialarında kurumsal şirketlerin yaptığı yatırımları örnek gösterdi ve lider Bitcoin’in bir güven havası oluşturduğunu, finansal regülatörlerin bile Bitcoin’in oluşturduğu bu güven havasının farkında olduğunu söyledi. Keiser öte yandan Bitcoin fiyatının 30 bin dolar seviyesinin üstüne çıktıktan sonra artık durdurulamaycağını ve diğer altcoinlere yatırım yapanların sadece üzülmekle kalacağını iddia etti. Bu iddiasında ise Keiser, 2017 yılındaki en büyük 10 kripto varlık ile bugünkü en büyük 10 kripto varlık arasındaki değişimlere bakmanın yeterli olacağını söyledi.

Keiser Yatırımcıları Uyardı

Max Keiser’in kendi iddiasını deteklediği 3 yıllık değişim aslında doğru ve o listede Bitcoin hiçbir zaman birinciliği kimseye kaptırmadı. Öte yandan Keiser, Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) için de yaklaşan senaryonun XRP ile aynı olduğunu ve bu altcoinlere yatırım yapanlara açıkça uyarıda bulunduğunu söyledi. Keiser, kendisine inanmayanların bunu yakında göreceğini iddia etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir