1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Ünlü CEO Bitcoin’in 100 Bin Doları Görebileceğini Açıkladı

Popüler yatırım şirketi Diginex’in CEO’su Richard Byworth Bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lider kripto paranın destekçileri arasında yer alan ünlü CEO, Bitcoin’den yeni rekorlar ve devasa bir yükseliş beklediğini açıkladı. Richard Byworth açıklamalarında Bitcoin’in volatilitesini de değerlendirdi.

Ünlü CEO Bitcoin’in 100 Bin Doları Görebileceğini Açıkladı

2020 yılının ortalarından bu yana inanılmaz bir hareketlilik içinde olan kripto para sektöründe son dönemlerde yine birçok kritik gelişme yaşanıyor. Başta lider kripto para birimi olmak üzere altcoinlerde de birçok yeni fiyat rekoru yaşanıyor. Kripto para sektörünün devasa borsalarından Coinbase hisseleri de dün teknoloji şirketlerinin ağırlıklı olduğu Nasdaq’ta listelendi. Coinbase hisselerinin borsada listelenmesi ile kripto para sektöründe yine önemli bir haraketlilik yaşandı. Be gelişmenin etkisi ile başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para yeni fiyat rekoru kırdı.

Lider kripto para birimi Bitcoin, Coinbase hisselerinin Nasdaq’ta listelenmesinin ardından 64 bin dolar seviyesini aştı ve yeni bir fiyat rekoru gerçekleştirdi. Bitcoin’in fiyat rekoru üzerine Diginex CEO’su Richard Byworth, lider kripto para birimi ile ilgili görüşlerini paylaştı. Katıldığı Bloomberg programında Bitcoin hakkında açıklamalar yapan Byworth, Bitcoin’den yeni rekorlar beklediğini açıkladı.

Richard Byworth: Bitcoin 4 Ay İçinde 100 Bin Dolara Ulaşacak

Richard Byworth açıklamalarında Bitcoin’in 100 bin doları görme ihtimaline değindi. Lider kripto para birimi için 100 bin doların artık çok uzak bir tahmin olmadığını açıklayan ünlü CEO, Bitcoin’in 3 ya da 4 ay içinde bu seviyeye ulaşabileceğini belirtti. Byworth Bitcoin’in ortaya çıkışından bu yana yıllık ortalama yüzde 200 oranında yükseliş kaydettiğini belirtti. Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine ulaşması için yüzde 70 oranında yükselmesi gerektiğini açıklayan ünlü CEO, bu seviyenin artık çok yakın olduğunu açıkladı.

Richard Byworth’un Bitcoin ile ilgili yüksek fiyat beklentileri yeni değil. Ünlü CEO mart ayında da Bitcoin’in yıl sonuna kadar 175 bin dolar seviyesini görmesinin mümkün olduğunu belirtmişti.

Bitcoin’in Volatilitesi Zamanla Düşecek Mi?

Ünlü CEO açıklamalarında Bitcoin’in yüksek volatilitesi ile ilgili fikirlerini de paylaştı. Bitcoin’i değer deposu olarak değerlendiren ünlü isim altın ile Bitcoin arasında kıyaslama yaptı. Bitcoin ve altını kıtlık, taşınabilirlik ve dayanıklılık gibi özellikleri üzerinden kıyaslayan ünlü CEO, Bitcoin’in şuan oldukça volatil olduğunu açıkladı. Ünlü CEO Bitcoin’in zamanla daha olgun hale geleceğini ve volatilitesinin düşeceğini açıkladı.

Richard Byworth CBDC’leri Eleştirdi

Richard Byworth’un değindiği diğer konu ise merkez bankalarının dijital para çalışmaları oldu. CBDC’lerin kripto para piyasasına takip olamayacağını belirten ünlü CEO, bu çalışmaların kripto paraların popülerliğini arttırdığını belirtti. CBDC’lerin itibari paralardan bir farkı olmadığını da sözlerine ekleyen Byworth, bu nedenle kripto paralar için risk barındırmadıklarını açıkladı. Merkez bankası dijital para çalışmaları başta Çin olmak üzere birçok ülkede hızla devam ediyor.

Yorum Yap