1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Ünlü CEO BTC Düşüşünü Saatler Öncesinde Bildi

Kripto para piyasalarında, son 48 saat içinde oldukça sert dalgalı hareketler gözlemlendi. Bitcoin (BTC) liderliğinde başlayan bu hareketliliklerde yine piyasalara damgasını vuran kripto varlık Bitcoin oldu. Bircoin, yaşanan dalgalanmaların sonucunda son olarak sert bir değer kaybı yaşadı ve 35 bin dolar seviyelerinde dengelendi. Bitcoin bu düşüşü ile hem kripto para piyasalarını endişelendirdi hem de şaşırttı. Ancak ünlü CEO bu durumu saatler öncesinde tahmin etmişti.

Ünlü CEO BTC Düşüşünü Saatler Öncesinde Bildi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tüm gözler üzerindeyken fiyatında sert dalgalanmalar yaşıyor. Bircoin son olarak tüm zamanların en yüksek seviyesini 42 bin dolar seviyesinde belirledi ve yaşadığı düşüşlerin ardından tekrar bu seviyeye hiç çıkamadı. Ancak 40 bin dolar seviyesini yeniden test etmeye başlayan Bitcoin, buradan yaşadığı sert geri çekilme ile birlikte piyasalarda da aşağı yönlü hareketi başlatmış oldu. Bitcoin son 24 saat içinde %7,1 oranında değer kaybı yaşadı ve bu durum da Bitcoin’in piyasa değerini 100 milyar dolar düşürdü. 35 bin dolar etrafında fiyatlanan Bitcoin’deki dalgalı hareketler devam ederken ve herkes Bitcoin’den yukarı yönlü bir sıçrama beklerken, Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju, bu geri çekilmeyi saatler öncesinden doğru tahmin ederek piyasalarda dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

CEO 2 Saat Önce Balinaları İşaret Etmişti

Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’de henüz sert bir geri çekilme başlamamışken, yaklaşık bu gerilemeden 2 saat önce BTC balinalarının borsalara yüklü miktarlarda BTC göndermeye başladığını ve bunun da kısa vadede düşüşe yol açabileceğini ifade etti. Ju, tahmininde başarılı oldu ve BTC sert değer kaybetti. Ki Young Ju, ayrıca BTC balina hesaplarının son iki aylık süre içinde çok ciddi miktarlarda artış gösterdiğini ve Bitcoin fiyatında balinaların doğrudan etkili olmaya başladığını, fiyatların da bu sebeple baskılandığını belirtti. Ancak Ju, BTC’deki bu değer kaybının kısa vadeli olduğunu iddia etti.

Ju’ya Göre BTC Yükselişinde Alım Baskısı Etkili Olacak

Bu düşüşlerin kısa vadeli olacağına inandığını dile getiren Ju, ayrıca 2021 yılında Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşündüğünü belirtti. Bitcoin’de kademeli artış öngördüğünü belirten Yu, yine de dönemsel olarak Bitcoin’de kısa vadeli düşüşlerin gözlenebileceğini ifade etti. Ki Young Ju, Coinbase Pro bünyesinde devam eden alım baskılarının devam etmesinin bu yükselişte etkili olacağını savundu. Öte yandan Ju, kısa vadeli olduğunu söylediği bu düşüşte alt destek noktasının 34 bin 54 dolar olduğunu dile getirdi.

Ju Coinbase Borsasının Takip Edilmesi Gerektiğini İfade Etti

Ki Young Ju yaptığı açıklamalarda, BTC transferleri için Coinbase borsası üzerindeki hareketliliklerin takip edilmesi gerektiğini dile getirdi. Kurumsal yatırımcıların Coinbase üzerinden alım yaptığı biliniyor ve Ju’ya göre işin içine balinalar da girerse BTC fiyatının artışı beklenenden hızlı şekilde gerçekleşecek.

Yorum Yap