İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Ünlü CEO Milyonlarca Dolarlık Bitcoin’e Sahip Olduğunu Açıkladı

Ünlü CEO Milyonlarca Dolarlık Bitcoin’e Sahip Olduğunu Açıkladı

MicroStrategy'nin CEO'su Michael Saylor, şirketin Bitcoin sahibi olmadan önce kendisinin kişisel olarak Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı.

featured

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin almasından hemen önce çok büyük oranda kişisel Bitcoin varlıklarına sahip olduğunu açıkladı. Bir süre önce 38 bini aşkın Bitcoin satın alan MicroStrategy, 100 yıl kadar aldığı Bitcoin’leri tutacak olduğunu CEO aracılığıyla açıklamış, şirketin kısa vadeli bir yatırım değil çok ama çok uzun süreli olarak. BTC’ye yatırım yaptığını açıklamıştı.

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirketin toplamda kasasında 38.250 Bitcoin sahibi olduğunu açıklarken, kendisinin ise bundan daha az Bitcoin’e sahip olduğunu ve kişisel servetinin bir kısmının Bitcoin’de yatırım olarak bulunduğunu belirtti.

17.732 Bitcoin’e Sahip

Saylor, kişisel olarak 17.732 Bitcoin (BTC) tuttuğunu açıklarken, bu dakika itibariyle bu kadar fazla BTC’nin aktif değeri ortalama olarak 235 milyon dolardan fazla. 17.732 Bitcoin’e sahip olan Saylor, daha fazla alım yapıp yapmayacağı konusunda net bir tarih vermezken, elindeki Bitcoin’leri çok daha önce edindiğini açıkladı.

9.882 Dolardan Aldı

Michael Saylor, 9.882 dolar ortalama fiyatla elindeki Bitcoin’leri satın aldığını açıklarken, 175 milyon dolara satın aldığı Bitcoin’lerin bugün değerinin ortalama olarak 235 milyon dolar civarında olduğunu ifade etti.

Milyonlarca dolar daha fazla kar elde eden Saylor’un elindeki Bitcoin’lerin değeri bugün 235 milyon dolar olmasına rağmen 20.000 dolar rekoru kırılması durumunda %100’ün üzerinde kazançlı olabileceğine dikkat çekildi.

1 Yıl İçerisinde %100 Kazanç Sahibi Olabilir

Sosyal medyada gündemde yer alan bu konunun üzerine çok sayıda kripto para yatırımcısı 2021 yılı başında 20.000 doları geçmesi beklenen Bitcoin’in Saylor için %100’ün üzerinde kazanç anlamına gelebilecek olduğuna işaret etti. Bitcoin fiyatı bugün 13.000 doların biraz üzerinde fiyatla alıcı bulurken, 2020 yılı sonunda ya da 2021 yılında 2017 yılında kırılan tarihi rekoru bir kez daha kıracak olduğuna dair iddialar bulunmakta.

*Saylor’un Bitcoin’lerin her birini anlık alımlar nedeniyle birkaç dolar farklı fiyatla aldığı biliniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap