1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Ünlü CEO’dan Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları

SEC’in Ripple’a dava açması ile birlikte, günlerdir kripto para piyasalarında tüm ilgi XRP’ye kaymış durumda. Dava ile birlikte değeri %60’dan daha fazla azalan XRP’den sonra kripto para piyasalarındaki endişeli bekleyiş devam ederken, Pantera Capital CEO’su Dan Morehead lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklama ile beraber XRP’ye kayan ilginin bir kısmı yeniden Bitcoin’e döndü.

Ünlü CEO’dan Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları

ABD Memkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz günlerde, XRP’yi ve beraberinde tüm kripto para piyasalarını yakından ilgilendiren Ripple davası ile birlikte, tüm ilgiyi kripto para piyasalarının işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto varlığı olan XRP’ye çevirmişti. Dava sürecinde XRP %60’ın üzerinde değer kaybetti, listedeki üçüncülük sırasını da kaybederek dördüncü sıraya geriledi. Bununla birlikte tüm kripto para sektöründe olumsuz bir hava eserken, Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, lider Bitcoin (BTC) hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mprehead’in itiraf boyutundaki açıklamalarının ardından, kirpto para piyasalarındaki XRP’ye karşı olan ilgi biraz olsun dağıldı ve gözler tekrardan lider kripto para birimi Bitcoin’e çevrildi.

Morehead’e Göre PayPal BTC Arzını Sıkıştıracak

Pantera CEO’su Dan Morehead, aslında kripto para piyasalarında herkesi yakından ilgilendiren çarpıcı bir açıklamada bulundu. Morehead Bitcoin’in (BTC) yakın bir zamanda arzının ciddi ölçülerde azalacağını ve kirpto varlığa olan talebin de aynı oranda artacağını dile getirdi. Dan Morehead, bu öngörüsünde ise PayPal’ın yaptığı ciddi oranlardaki Bitcoin miktarlarına dikkat çekti. PayPal’ın kripto para piyasalarına girmesi ile birlikte kripto varlıkların ve özellikle de Bitcoin’in popülaritesinin çok arttığını belirten Morehead, dev ödeme platformunun Bitcoin ile ödeme uygulamasını başlatması ile beraber insanların akın akın bu alana yöneleceğini savundu. Bunun sonucunda PayPal’ın müşterilerine aksaklık yaşamadan hizmet vermek zorunda kalacağını belirten Morehead, dev finansal ödeme platformunun piyasadaki tüm Bitcoin’leri alacağını iddia etti. Dünyaca ünlü CEO, bu satın almaların sonunda ise Bitcoin kıtlığı yaşanacağını ve asıl Bitcoin yarışlarının şimdi başlayacağını ifade etti.

CEO Bitcoin İçin Sıradaki Hedefi 115 Bin Dolar Olarak Gösterdi

Dan Morehead, öte yandan yaşanacak olan senaryoya ilişkin açıklamalarının ardından, Bitcoin fiyatında hızlı bir artış olacağını da ifade etti. Morehead aslında 2020 yılının başlarında, Bitcoin ile ilgili bir fiyat tahmininde bulunmuş ve lider kripto para biriminin 2020 yılı içinde 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacağını söylemişti. Tahmininde başarılı olan ünlü CEO, şimdi ise Bitcoin arzında yaşanacağını belirttiği sıkışıklık ile BTC fiyatının yeni hedefinin 115 bin dolar olduğunu ifade etti. Fakat Pantera Capital tarafından daha önce yayımlanan raporlara göre, BTC’nin çok daha önceden 24 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmış olması gerekiyordu. Yine de dünyaca ünlü şirket, analizleri sonucunda BTC fiyatının 9 haftalık bir süre içinde 115 bin dolara çıkacağını iddia etti.

Morehead’e Göre BTC Boğa Koşusu Hala Başlamadı

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24 bin 642 dolar seviyesine çıkardı. Daha sonra değer kayıpları yaşayan Bitcoin, son 24 saat içinde de %1,75 oranında değer kaybetti ve yazım sırasında 23 bin 515 dolar seviyesinde işlem görüyor. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, bu rekor koşusuna rağmen Bitcoin’in asıl boğa koşusunu hala başlatmadığını ve BTC’nin bu koşuya başlaması ile birlikte fiyatının çok hızlı şekilde artacağını iddia etti.

Yorum Yap