1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Ünlü İsimler 2021’de Bitcoin’den Ne Bekliyor?

2020 yılı kripto para piyasaları için eşi benzeri olmayan bir yıl olarak geride kalmak üzere. Bu yıla en büyük damgayı ise şüphesiz olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) vurdu. Bitcoin Mart ayında tüm ekonomi piyasalarında yaşanan çöküş ile birlikte 3 bin 500 dolar seviyesinde bu yılın dip noktasını gördü ve ardından kademeli olarak yükseldi. Bitcoin bu yükselişini sürdürürken de birçok ünlü isim, Bitcoin için 2021 yılındaki beklentilerini dile getirdi. Peki 2021 yılında Bitcoin için, kimler ne söyledi?

Ünlü İsimler 2021’de Bitcoin’den Ne Bekliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2020 yılında benzersiz bir performans ortaya koydu. Bu yıl eşsiz değer artışları sergileyen Bitcoin için, yıl içinde birçok ünlü isim de 2021 yılında Bitcoin’in gideceği fiyat basamakları için tahminlerini dile getirdi. Sıra dışı tahminlerin yapıldığı 2020 yılında, birçok büyük yatırımcı, analist, şirket CEO’su fiyat öngörülerini paylaştı. Peki 2021 yılında Bitcoin için kim hangi tahminde bulundu?

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Tahmini

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak gösterilen ve işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, lider kripto para birimi Bitcoin’in 2021 yılında oldukça yüksek seviyelerde olacağını düşünen isimlerden biri. Her ne kadar birçok isim daha uçuk fiyat tahminlerinde bulunmuş olsa da Zhao’nun tahmini de azımsanmayacak seviyelerde bulunuyor. Sivri dili ile kripto para piyasalarında şöhret yakalayan Binance CEO’su Zhao, Bitcoin’in 2021 yılında 115 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacağını düşünüyor.

Bloomberg Analisti Mike McGlone’un Tahmini

Dünyanın en büyük haber kanalları arasında gösterilen Bloomberg, özellikle Wall Street’te yaşanan gelişmeleri anlık olarak gündeme getiriyor. Bir borsa kanalı olarak oldukça büyük bir marka değerine sahip olan Bloomberg’in bünyesindeki analist Mike McGlone da Bloomberg’e paralel olarak ekonomi piyasalarında yaptığı başarılı analizler ile gündeme gelmeyi başarmış bir isim. McGlone da tıpkı Chanpeng Zhao gibi, Bitcoin için olumlu tahminler belirten bir isim olarak öne çıkıyor. Mike McGlone, Bitcoin’in 2021 yılında 170 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın Tahmini

Kripto para odaklı, dev yatırım bankası olan Galaxy Digital, kripto para piyasalarında piyasa değeri ve kullanıcılarına sağladığı şeffaflık ile tanınan bir banka olarak öne çıkıyor. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da zaman zaman yaptığı yorumlarla gündeme gelmeyi başaran bir isim. Novogratz da Bitcoin’in yükseliş göstereceğini düşünen isimlerden biri fakat ünlü CEO bu konuda tahminini biraz daha aşağılarda tutuyor. Novogratz, her ne kadar 2021 yılında Bitcoin arzında büyük sıkışıklıklar yaşanacağını düşünüyor olsa da ona göre Bitcoin, 2021 yılında 60 bin dolar seviyesini görecek.

Gemini Borsası Kurucuları Winklevoss Kardeşlerin Tahmini

ABD’nin ünlü kripto para borsası Gemini, piyasalara sürdüğü stablecoin (sabit coin) Gemini Dollar (GUSD) ile kripto para piyasalarında dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Gemini borsası kurucuları Winklevoss kardeşler her ne kadar bu sabit coin’i Ethereum (ETH) ağı tabanında piyasaya sürmüş olsa da Bitcoin’e duydukları güven ile kripto para piyasalarında şöhret sağlamış isimler olarak biliniyor. Kripto para piyasalarının ünlü ikiz kardeşleri her ne kadar 2021 yılı için Bitcoin tahminlerini spesifik olarak belirtmiş olmasa da Bitcoin’in bir gün 500 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor. Ayrıca Winklevoss kardeşler, Bitcoin’in 500 bin dolar yürüyüşünde 2021 yılında büyük bir adım atacağını da savunuyor.

Yorum Yap