1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Ünlü Milyarder O Altcoine Dikkat Çekti

Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan yukarı yönlü hareketliliklerde tüm dikkatleri yine lider Bitcoin (BTC), lider altcoin Ethereum (ETH) ve piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi Ripple (XRP) çekmeyi başardı. Fakat önde gelen altcoinlerin yanı sıra, ünlü bir analist başka altcoinlere dikkat çekti. Başarılı analistin dikkat çektiği altcoinler, kripto para piyasalarında heyecan yarattı.

Ünlü Milyarder O Altcoine Dikkat Çekti

Kripto para piyasalarında, özellikle geçtiğimiz yılın son çeyreğinden sonra yatırımcıların ilgisi çoğunlukla piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi üzerinde oldu. Bu listede haliyle başı lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) çekti. Bitcoin’in ardından özellikle son günlerde en çok dikkat çeken kripto para birimleri ise lider altcoin Ethereum (ETH) ve piyasa değeri bakımından şimdilerde en büyük dördüncü kripto para birimi konumunda bulunan Ripple (XRP) geldi. Özellikle SEC – Ripple davasından sonra XRP fiyatının çakılmadan sonra artışa geçmesi ve bu artış ile birlikte listedeki yerini Polkadot’tan (DOT) geri alması, XRP’ye olan ilginin artmasında önemli bir etken oldu. Ancak bu önde gelen kripto para birimlerinin gölgesinde, bazı altcoinler de yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Ünlü analist ve milyarder yatırımcı Mark Cuban da piyasalarda şimdilerde beklenmedik bir altcoine dikkat çekti. Ayrıca Cuban’ın yatırım portföyünde yer alan varlıklar da kripto para kullanıcıları tarafından heyecanla takip edildi.

Cuban’ın Aave Yatırımı 2 Katına Çıktı

Ünlü analist ve milyarder yatırımcı Mark Cuban yakın bir tarihte, Ethereum cüzdan içeriğini ve elinde tuttuğu altcoinleri paylaşmıştı. Cuban’ın portföyünde en çok dikkat çeken altcoin ise Aave (AAVE) olmuştu. Zira bir DeFi projesi olan ve borç verme platformu olan Aave, bu paylaşıma kadar CoinGecko verilerine göre %200 oranında değer kazanmıştı. Cuban’ın o dönemdeki paylaşımında, hesabında 450 adet Aave bulunuyordu ve Cuban’ın Aave değeri o zamanlar yaklaşık 128 bin 500 dolar değerindeydi. Cuban portföyünü yeniden paylaştı ve Aave rezervini 947’ye çıkardığı görüldü.

Aave’ye Güven Duyan Tek Kişi Cuban Değil

Bu paylaşımla birlikte Cuban’ın Aave yatırımının da 460 bin doları geçtiği ortaya çıkmış oldu. Ayrıca Aave’ye ilgi duyan tek yüksek profilli yatırımcı Mark Cuban da değil. Cuban’ın yanı sıra Galaxy Digital CEO’su Mike Novagratz da Aave’ye olan büyük güvenini bir röportajda dile getirmişti. Novagratz yakın amanda gerçekleştirdiği bu röportajında Aave için “Dünyayı havaya uçurabilecek bir avuç DeFi projesinden biri” tanımlamasını yapmıştı. Ayrıca Novagratz, Aave’nin ilerleyen zamanlarda JPMorgan bankası ve New York Borsası gibi dev kuruluşların yerini alabileceğine inanıyor.

Cuban’ın Portföyünde Başka Neler Var?

Özellikle Aave ile ilgili duyduğu güveni kanıtlayan Mark Cuban ayrıca portföyündeki diğer varlıklarla da kripto para piyasalarını heyecanlandırmayı başardı. Cuban’ın yatırım varlıkları arasında, miktarları bilinmeksizin şunlar bulunuyor:

  • Serum (SRM)
  • Rari Governance (RGT)
  • Growth (GRO)
  • Unilayer (LAYER)
  • Reserve Rights (RSR)
  • Badger (BADGER)
  • CyperFi Token (CFI)

Yorum Yap