1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Ünlü Rapçi 1 Milyon Dolarlık BTC Dağıtıyor!

Kripto para piyasalarının odak noktasındaki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), popülerlik ağını yavaş yavaş daha geniş kitlelere ulaştırıyor. Kripto para piyasalarında kabul gören Bitcoin, geleneksel ekonomi piyasalarında bu kabulü uzun bir sürede görmüş ve kurumsal şirketlerin yatırımları sonrası tanınırlık ağını genişletmişti. Şimdi ise ABD’li ünlü rapçi Megan Thee  Stallion 1 milyon dolar değerinde Bitcoin dağıtacağını açıkladı. Bu haber Bitcoin’in ulaştığı kitleleri gözler önüne seriyor.

Ünlü Rapçi 1 Milyon Dolarlık BTC Dağıtıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tanınırlık ağını beklenmedik kitlelere ulaştırmaya devam ediyor. ABD’li ünlü rapçi Megan Thee Stallion, imzaladığı Cash App ortaklık sözleşmesine bağlı olarak Twitter takipçilerine ve dinleyicilerine toplam 1 milyon dolar değerinde Bitcoin dağıtacağını açıkladı. Cash App uygulaması bir finansal ödeme uygulaması ve ünlü rapçinin bu açıklaması sonrasında, hem uygulama hem de Stallion, beklenmedik kitlelere ulaştı. Açıklama sonrasında, çok yoğun bir şekilde dağıtıma ilgi oluştu. Dağıtım açıklaması öncesinde ünlü rapçi Stallion, Grammy ödüllerine aday olmuştu ve bu bile Stallion’un ulaştığı bu kitlelere ulaşmasını sağlayamamıştı.

Cash App Doğrudan Bitcoin Vermeyecek

Yapılan açıklamaya göre, dağıtımdan yararlanmak isteyen takipçiler 1 milyon dolar değerindeki Bitcoin (BTC) dağıtımında birer birer ya da toplu halde yararlanamayacak. Yani Cash App, kullanıcılarına doğrudan Bitcoin vermeyecek. Ünlü rapçinin Twitter hesabında paylaştığı gönderiye kullanıcıların, Cash App uygulama bilgilerini yazması gerekecek. Paylaşılan bu bilgiler sonrasında, Cash App şanslı kullanıcılara çeşitli ödüller verecek ve bu ödüllerde totalde 1 milyon dolar değerinde Bitcoin de yer alıyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yönettiği Square’e bağlı bir uygulama olan Cash App, ABD’de çok ciddi ölçülerdeki kullanıcı sayısını bu açıklama ile birlikte daha üst seviyelere çıkardı.

Bu Dağıtım Çift Taraflı Reklam Sağladı

Ünlü rapçinin duyurduğu dağıtım uygulaması 17 Aralık Perşembe günü başladı ve çok kısa süre içinde 170 binden fazla kullanıcı dağıtıma katılım gösterdi. Cash App ise katılımcıların büyük bir kısmına kısa sürede ödemeleri gerçekleştirdi ve birçok kullanıcıya 0,0005 (on binde 5) Bitcoin ödülü gönderdi. Bu ödemeler yaklaşık 12 dolara, o da yaklaşık 100 TL’ye tekabül ediyor. Bu dağıtımlar ile birlikte sadece kullanıcıların Bitcoin sahibi olması hedeflenmiyor elbette ve bu uygulamanın bir reklam çalışması olduğu çok açık. Cash App, Bitcoin’in ulaştığı bu dev popülerliğin meyvelerini yemek adına, böyle bir reklama başvurmuş. Fakat bu dağıtım sadece Cash App’e değil, lider kripto para birimi Bitcoin’e ve beraberinde kripto para piyasalarındaki altcoinlere de yarayacak. Zira bu tanıtım, hem uygulama hem de dijital varlıklara adına çift taraflı bir tanıtım sağlayacak.

Cash App’i Bu Dağıtıma Rekabet Etkeni Zorlamış Olabilir

Bir diğer yandan Cash App’in attığı bu adımların arkasındaki itici gücün, sektörde oluşan bir rekabet olduğu düşünülüyor. Zira Cash App’in en büyük rakibi konumundaki PayPal, çok uzun yıllar boyunca kripto varlıklara karşı sert bir tavır sergilemiş ve bu konudaki katılığını hiç bozmamıştı. Ardından PayPal’ın beklenmedik bir şekilde kripto para piyasalarına adım atması, beraberinde diğer finansal ödeme uygulamalarını da sürüklemiş olabilir. Ayrıca Cash App’in sağladığı bu Bitcoin dağıtımları sonrası Bitcoin fiyatlarında da artış gözlemlenebilir. Çünkü daha geniş kitlelere ulaşan kripto varlık üzerindeki talep ve bu talebe bağlı olarak fiyat artabilir.

Yorum Yap