1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Ünlü Şirket Bu Kez Ethereum Fiyat Tahminini Paylaştı

Kripto para piyasalarında, ünlü isimlerin ve büyük kurumsal şirketlerin yaptığı fiyat tahminleri birçok kez gündeme geliyor. Bu konuda yapılan tahminlerde çoğu zaman başı lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) çekiyor. Bitcoin adına yapılan fiyat tahminlerinde daha önce başarılı olan Fundstrat Global Advisors (FGA) bu kez de Ethereum (ETH) adında fiyat tahminini paylaştı.

Ünlü Şirket Bu Kez Ethereum Fiyat Tahminini Paylaştı

Birçok ünlü isim, analist, CEO ve şirket daha önce yaptığı fiyat tahminleri ile birçok kez adından söz ettirmeyi başardı. Bu fiyat tahminleri çoğu zaman da lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına yapıldı. Bitcoin adına yapılan fiyat tahminlerinin birçoğu henüz kısa vadede belirtilen seviyelere ulaşmamış olsa da bazı analistlerin ve şirketlerin yaptığı tahminler başarıya ulaşınca, bu da dikkatlerin o isimlere çevrilmesini sağladı. Bu konuda daha önce yaptığı başarılı Bitcoin fiyat tahminleri ile özellikle kripto para yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başarmış olan Fundstrat Global Advisors (FGA), şimdi ise lider altcoin Ethereum (ETH) adına fiyat tahminini paylaştı. Tom Lee’nin liderliğinde FGA’nın lider altcoin Ethereum için paylaştığı fiyat tahmini kripto para piyasalarında heyecan uyandırdı. Bitcoin fiyat tahmininde başarılı olan şirketin Ethereum fiyat tahmini de başarıya ulaşacak mı?

David Grider’e Göre Bu Düşüş Kalıcı Değil

Kripto para piyasalarında son 48 saatte oluşan olumsuz tabloda önce lider Bitcoin 30 bin dolardaki desteğini kaybetti, sonra Ethereum sert değer kayıpları yaşadı. Daha sonra piyasaların en büyük iki kripto para birimi de toparlanmaya başladı ancak yaşanan olumsuz tabloda endişe devam ediyor. Bu endişeler devam ederken, Fundstrat analisti David Grider Ethereum adına bu düşüşün kalıcı olmayacağını düşündüğünü ifade etti. Grider’e göre tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirleyen Ethereum, uzun vadede yükselişini sürdürecek. Grider’e göre Ethereum bu yükselişleri ile birlikte 10 bin 500 dolar seviyesine ulaşacak ve olası böyle bir artış, Ethereum için şu anki durumuna göre yaklaşık %700’lük bir değer artışına denk geliyor.

Grider’a Göre ETH Artışında En Büyük Etken DeFi Uygulamaları Olacak

Lider altcoin Ethereum’un 10 bin 500 dolar seviyesine ulaşacağını savunan David Grider, bu seviyenin Ethereum için aynı zamanda nihai seviye olacağını iddia etti. Grider’e göre ETH’deki bu fiyat artışında en büyük etken, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları olacak. DeFi projelerinin ve kullanıcılarının sayısındaki artışın her an daha fazla artış gösterdiğini dile getiren Grider, Ethereum blockchain ağının tam da bu faktörden dolayı 2020 yılında rekor seviyelere ulaştığını ve bunun devam edeceğini dile getirdi.

Tecrübeli İsim Ethereum 2.0 Güncellemesine Değindi

Bir diğer yandan, Grider Ethereum fiyat artışında ETH 2.0 güncellemesinin de etkili olacağını savundu. Ethereum’un binlerce projeye taban oluşturduğunu ifade eden Grider, bu yoğunlukla yaşanan ölçekleme sorununun da yakında sonlanacağını düşündüğünü dile getirdi. Grider’e göre ETH 2.0 ile birlikte, ETH ağı yakın bir zamanda Mastercard ve Visa gibi dev finansal ödeme markaları ile rekabet etmeye başlayacak.

Yorum Yap