1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Ünlü Yatırımcı Elindeki Altcoinleri Paylaştı

Kripto para piyasalarında, yaklaşık iki haftadır değer kayıplarının ve konsolidasyonların yaşandığı görülüyor. Yatırımcıların umutla beklediği yükseliş hareketliliği, Bitcoin’in (BTC) son rekorundan sonra henüz kendisini tekrar etmedi. Bitcoin, rekorundan sonra bir kez 60 bin doların üzerini 18 Mart tarihinde gördü, ardından düşüş eğilimini ve durağan seyrini korudu. Bu da piyasaları benzer şekilde etkisi altına alırken, yatırımcılar da dikkatini Bitcoin dışında altcoinlere çevirmeye başladı. Yatırımcıların altcoin arayışlarına ise kripto para piyasalarının önemli isimlerinden olan Ben Armstrong’dan geldi.

Ünlü Yatırımcı Elindeki Altcoinleri Paylaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) kanatları altında kripto para piyasalarında son iki haftadır değer kayıplarının ve yatay seyirlerin hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar lider Bitcoin 13 Mart tarihinde 61 bin 800 dolar ile tüm zamanların rekorunu gördükten sonra 18 Mart tarihinde bir kez daha 60 bin dolar seviyesinin üzerini görmüş olsa da bu bölgede Bitcoin’in reddedilmesi, fiyatta düzeltmeleri getirdi ve bu düzeltmeler 2 haftalık sürece yayıldı. Lider Bitcoin 2 haftalık süreçte 10 bin dolara yakın değer kaybetti ve hafta arasında tekrar toparlanmalara başladı. Ancak birçok yatırımcı bu süreçte yönünü başka altcoinlere çevirdi ve yatırımcıların bu arayışına kripto para sektörünün önemli isimlerinden ve aynı zamanda dünya genelinde binlerce abonesi bulunan Ben Armstrong’dan geldi. Armstrong, son yayınında kendi portföyünde bulundurduğu altcoinleri açıkladı.

Yatırımcı İlk Sırayı Bitcoin’e Ayırdı

Ben Armstrong, yayınlandığı son paylaşımında, öncelikli olarak piyasalara yeni giriş yapan ve yapmayı düşünen deneyimsiz yatırımcılara seslendi. Armstrong, deneyimsiz yatırımcılara yaptığı uyarılarında hangi kripto para birimlerinin daha güvenli bir yatırım aracı olarak ele alındığını ifade etti. Ünlü isim bu listede ilk sıraya lider Bitcoin’i koydu ve en güvenli kripto para biriminin Bitcoin olduğunu birçok kez vurguladı. Armstrong, Bitcoin’in zaman zaman sert değer kayıpları yaşamasına rağmen altcoinlerden daha sağlam bir duruşu ve temeli olduğunu hatırlattı.

Armstrong’a Göre Portföyü Yükseltmenin Yolu Altcoinler

Deneyimsiz yatırımcılara portföylerinde %25 ile %50 arasında Bitcoin yatırımı yapılabileceğinin mesajını veren ünlü yatırımcı, kendisinin deneyimsiz bir yatırımcı olamadığını ve bu sebeple Bitcoin’e bu kadar büyük yüzdeler ayırmadığını dile getirdikten sonra kendi portföyünü paylaştı. Ayrıca ünlü yatırımcının toplam portföyünün 10 milyon doların üzerinde olması, onun küçük ölçekli bir yatırımcı olmadığını ve tercih ettiği altcoinlerin önemini gösteriyor. Kendisinin Bitcoin’den daha çok altcoinlere yatırım yaptığını ifade eden Armstrong, portföyü hızlı şekilde yükseltmenin yolunun bu olduğu savundu.

Armstrong’un Portföyündeki Altcoinler

Armstrong ayrıca uyarılarında, en büyük 100 kripto para birimi dışındaki küçük ölçekli altcoinlerin, her zaman daha riskli ve belirsiz olduğunu, bu sebeple büyük ölçekli kripto paralara yatırım yapmadan küçük ölçeklilere geçilmemesi gerektiğini vurguladı. Ben Armstrong’un elinde bulundurduğu altcoinler şöyle: Polkadot, Aave, Graph, Chainlink, Ethernity Chain, Synthetix, Cosmos, Uniswap, Elrond, Compound, Solana, VeChain, Tezos ve Frontier.