1. Anasayfa
  2. Analizler

Ünlü Yönetici 12-18 Aylık BTC Tahminini Paylaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kırdığı rekorlarla ve gösterdiği fiyat hareketlilikleri ile sansasyonel şekilde gündeme gelmeye devam ederken, ünlü isimler de Bitcoin hakkında sansasyonel açıklamalar ve fiyat tahminleri yapmaya devam ediyor. Bitcoin son olarak 41 bin dolar barajını da geçtikten sonra tekrar fiyatta hafif bir düzeltmeye gitti. Bunun ardından Legg Mason Capital Management Başkanı Bill Miller da Bitcoin için çarpıcı tahminlerini ve fikirlerini paylaştı.

Ünlü Yönetici 12-18 Aylık BTC Tahminini Paylaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gösterdiği sıra dışı fiyat hareketlilikleri ile kripto para piyasalarının bir numaralı gündem maddesi olma geleneğini bozmadan yolunda ilerliyor. Bitcoin, ister rekor kırsın isterse fiyatta düzeltme yaşasın, kripto para piyasalarında her zaman tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Buna paralel olarak da ünlü isimler, yöneticiler, CEO’lar, başarılı analistler, ekonomistler Bitcoin hakkında zaman zaman söyledikleriyle ve yaptıkları fiyat tahminleri ile gündeme gelebiliyor. Milyar dolarlık değere sahip olan yatırım fonu Legg Mason Capital Management Başkanı Bill Miller da Bitcoin’e karşı tavırlarında kısa sürede oldukça iyimser hale geldi. Miller, geçtiğimiz gün Warren Buffett’in “BTC fare zehridir” sözüne karşılık, “BTC itibari paraların zehridir” yanıtını verdikten sonra, dün Bitcoin için 12 ve 18 aylık fiyat tahminlerini açıkladı.

Miller ABD Doları Karşısında BTC’den Umutlu

egg Mason Capital Management Başkanı Bill Miller, geçtiğimiz gün Warren Buffett’ın sert BTC eleştirilerine “BTC itibari paraların zehridir” yanıtını verdikten sonra, dün CNBC’ye bir röportaj verdi ve burada Bitcoin hakkında fikirlerini dile getirdi. Ayrıca Bitcoin’in dolar karşısında 12 ile 18 ay arasında nasıl bir hareketlilik göstereceğini de dile getiren Miller, doğrudan bir fiyat tahmini paylaşmadı fakat Bitcoin’den hangi oranlarda artış beklediğini vurguladı. Miller, Bitcoin’in ABD doları karşısında bu süreç için %100’e kadar değerlenmesini beklediğini ifade etti.

Miller’a Göre 2022’de BTC 80 Bin Dolara Ulaşacak

Ünlü yönetici Miller, Bitcoin’den beklediği hareketliliğe ilişkin olarak; “Bitcoin fiyatı ile ilgili doğrudan bir fiyat hedefim olmadığını söyleyebilirim. Fakat fiyat beklentilerim tabii ki var ve bu noktada Bitcoin’in önümüzdeki 12 ile 18 ay içinde, şu anki fiyat noktasından %50 ile %100 arasında değerini artırmasını bekliyorum” sözlerini dile getirdi. Miller her ne kadar doğrudan bir fiyat basamağı dile getirmemiş olsa da yaptığı açıklamalara göre Miller, 2022 yılının ilk aylarında Bitcoin’in 80 bin dolara kadar yükselmesini bekliyor.

Miller Bireysel Yatırımcıları Uyardı

Öte yandan Bill Miller, özellikle bireysel yatırımcılara çeşitli tavsiyelerde ve uyarılarda bulundu. Miller, daha önce Bitcoin’in üç büyük fiyat düzeltmesi yaşadığını ve bu fiyat düzeltmelerinde o dönemde bireysel yatırımcıların etkin bir rol oynadığını ifade etti. Miller Bitcoin’in ilerleyen dönemlerde fiyatını artırırken yeniden böyle büyük bir fiyat düzeltmesi yaşayabileceğini ve bu durumu kaldıramayacak olan bireysel yatırımcıların Bitcoin’den uzak durması gerektiğini dile getirdi. Ayrıca piyasalarda Bitcoin’e müthiş bir güven duyulduğunu belirten Miller, ABD regülatörlerinin de BTC’ye yasaklar ya da cezalar getiremeyeceğini savundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir