1. Anasayfa
  2. Analizler

Usta Analist BNB ve XRP’de Yükseliş Bekliyor

Kripto para piyasalarında son haftalarda her ne kadar Bitcoin (BTC) öncülüğünde çift yönlü dalgalanmalar görülse de piyasaların bir ralli içinde olduğu görülüyor. Bu ralli Mart ayının son haftasında kendisini göstermeye başladı ve izleri de hala devam ediyor. Geçtiğimiz hafta arasına girilirken, Bitcoin yükseliş sinyalleri vermişti ve öte yandan Ethereum (ETH) da yeni rekoruna ulaşmıştı. Hafta arası da bu sinyallerle geçince Binance Coin (BNB) yeni rekoruna ulaşmıştı. XRP de davanın etkisi ile yükseldi ve popüler analist, BNB ve XRP’nin yükseliş eğiliminde kalacağını savundu.

Usta Analist BNB ve XRP’de Yükseliş Bekliyor

Mart ayının son haftasında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükseliş eğiliminde olduğunu gösterdi ve bu durum kripto para piyasalarına da yansıdı. Birçok altcoin, Bitcoin’in girdiği yükseliş eğiliminden payını alarak, Nisan ayına da yükselişler ile girmeyi başardı. Öte yandan Nisan ayında Bitcoin yükseliş eğilimini koruyarak çift taraflı hafif dalgalanmalar yaşadı ancak 60 bin dolar üzerinde kalmayı başararak birçok altcoinin önünü açtı. Geçtiğimiz hafta sonuna girilirken bunun izleri devam etti ve buradan payını almayı başaran lider altcoin Ethereum (ETH) 2 bin 200 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu tazeledi. Bu durum Binance Coin’e (BNB) de Pazartesi günü yeni rekor getirirken, XRP de Ripple davasından aldığı güçle yükselişini sürdürdü. Popüler analist Kaleo, BNB ve XRP’nin hala yükseliş eğiliminde olduğunu savundu.

BNB 1 Günde 2 Kez Rekor Tazeledi

Kripto para piyasalarında zaman zaman görülen yükseliş hareketliliklerinde hemen hemen her hafta farklı bir altcoin sazı eline alıyor ve yükselişe geçerek dikkatleri çekmeyi başarıyor. Yeni haftada ise bu yükselişleri BNB ve XRP’nin sergilediği görülüyor. BNB Pazartesi günü sabah saatlerinde kırdığı rekorunu gün içinde 638 dolara kadar çıkarmayı başardı. Yazım sırasında 562 dolar seviyesinde işlem gören BNB, rekorundan çok da uzaklaşmış sayılmaz. BNB kırdığı rekorlar ile yatırımcılarını mutlu etti ancak birçok analist, onun yükselmeye devam edeceğini düşünüyor.

BNB İçin Kaleo’nun Hedefi: 750 Dolar

BNB’nin yükselişlerini koruyacağını düşünen analistlerden biri de popüler analist Kaleo. Ünlü analist yaptığı bir açıklamada, BNB adına sıradaki hedefin 750 dolar olduğunu öne sürdü. Konuya ilişkin olarak Kaleo “BNB’de 750 dolar düşündüğünüzden daha yakın” dedi. Bu durum BNB adına yeni bir heyecana yol açtı.

XRP İçin Kaelo’nun Hedefi: 2 Dolar

Bir diğer yandan XRP de son günlerde elde ettiği değer artışları ile dikkatleri çekmeyi başardı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden davada Ripple adına olumlu haberler çıkması, XRP fiyatını da yukarı yönlü harekete geçirdi. XRP, 2018 yılından bu yana ilk kez 11 Nisan Pazar günü 1,5 dolarlık seviyeye yükseldi. Yazım sırasında ise XRP 1,44 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kaleo, XRP için sıradaki hedefin 2 dolar olabileceğini ifade etti.