1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Usta Analist Uyardı: Boğa Öncesi BTC 13 Bin Doları Görebilir

Usta Analist Uyardı: Boğa Öncesi BTC 13 Bin Doları Görebilir

İsabetli analizleri ile dikkat çeken Alan Masters, aylık Bitcoin grafiğini inceledi ve mum analizini paylaştı! Usta analist BTC aylık mum grafiğini incelemesi sonrası Aralık ayında BTC’nin ilk olarak düşeceğini ifade ederken, yükseliş öncesi görülebilecek Bitcoin fiyatını 13 bin dolar olarak paylaştı! Pek çok trader için stop noktası altını ifade eden BTC tahmini ise kripto para piyasasında tartışmaya yol açtı.

featured

Öngörüleri ve başarılı BTC analizleri ile dikkat çeken Alan Masters, Bitcoin Aralık ayı mum grafiğini inceleyerek şaşırtıcı analizini paylaştı! Traderlar tarafından takip edilen popüler analist, BTC koşusu öncesi fiyatın Aralık ayında düşebileceğini ve düşüş seviyesinin 13 bin dolar olabileceğini ifade etti.

Masters: Yeni Yıl Öncesinde Boğalar Değil, Ayılar Baskın!

Aralık ayına başladığımız bugünlerde 20 bin dolar seviyesinden ikinci kez ret yiyen ve yüzde 5’e yakın düşen Bitcoin için pek çok kişi düzeltmenin sonlandığını düşünüyor. Alan Masters ise her ne kadar BTC’nin yükseleceğine inansa da yükseliş öncesi düzeltmenin sonlanmadığını düşünüyor. Aylık mum grafik analizine göre konuşan Masters, “Hiçbir şey düz bir çizgi halinde yükselmez, Bitcoin için de bu geçerli. Bu nedenle ay içinde ilk yarıda kırmızı, ikinci yarda yeşil yönlü çizgi var. Yükseliş trendi ise zirvede kalmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Masters: Ekim 2017 Tarihli BTC Hareketlerine Bakın!

Düzeltme beklentisine destek olarak 2017 yılı Ekim ayında gerçekleşen Bitcoin fiyat hareketlerini örnek veren Alan Masters, fiyat hareketlerini hatırlatarak, “Eğer Ekim 2017 tarihine bakacak olursanız 6434 dolardan kapanış yapan tam bir yeşil mum çubuğu göreceksiniz. Takip eden ay içinde ise bu çubuk, yükselmeden önce düşüşe geçmiş ve BTC fiyatı Kasım 2017’de yüzde 16 gerileyerek 5555,55 dolar olmuştu. Ay bazında değerlendirecek olursak bu düşüş sadece bir haftayı temsil ediyor. Ardından fiyat yükselişini sürdürmeye devam etti. Şimdi de piyasa döngüleri ve grafik göstergeleri tekrarlama eğilimi gösterdiği için aynı döngünün yaşanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Masters: BTC Yükselecek, Ama 13 Bin Dolara Kadar Düşebilir!

Analizini sonlandırırken şaşırtıcı BTC tahminini paylaşan Masters, Bitcoin fiyatlarının yükseleceğini fakat öncesinde 13 bin 323 dolara kadar düşebileceğini ifade etti. Masters, EMA10 seviyesi altında seyreden Bitcoin fiyatında ise senaryonun geçersiz olacağını eklemeyi unutmadı. Ekonomi teşvik paketi ile BTC fiyatının artmasını beklediğini ifade eden analist, “Bitcoin daha da yükselmeye devam edecek. Çünkü paranın nasıl çalıştığını anlayan insanlar, fiat paranın değerinin azaldığını görecek ve böylece sınırlı arza sahip, uzun vadede değerini kaybetmeyen bir şeye ihtiyaçları olduğunu görecekler. Hepimiz altını seviyoruz, fakat karşımızda artık sosyal medyayı ve akıllı telefonları bilen bir nesil var. Bu durumda da onlar için altın kripto paradır, yani Bitcoin’dir.” ifadeleri ile artış beklentisinin dayanağını açıkladı.

Yorum Yap