1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Usta Analistin Cardano (ADA) Fiyat Tahmini

Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz hafta arasının ardından adeta büyük bir kıyım yaşanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) sert geri çekilmeler yaşadığı hafta başında, diğer altcoinler de düşüşe geçerek tepkisini gösterdi. Piyasalarda kırmızı grafikler endişe yaratırken, tecrübeli yatırımcılar ve birçok analist yükseliş beklentisini koruyor. Kripto para piyasalarının usta analistlerinden Michael Van de Poppe de bu kapsamda piyasaları değerlendirdi ve Cardano (ADA) için uçuk bir fiyat tahmininde bulundu.

Usta Analistin Cardano (ADA) Fiyat Tahmini

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yeni haftaya sert değer kayıplarıyla başlamasının ardından, kripto para piyasaları da Bitcoin’i takip etti ve neredeyse bütün altcoinler Bitcoin’e paralel olarak sert değer kayıpları yaşadı. Bitcoin ve beraberinde altcoinlerde yaşanan bu sert değer kayıpları, özellikle piyasadaki deneyimsiz yatırımcıları endişelendirirken, tecrübeli yatırımcıların ise sakinliğini koruduğu gözlerden kaçmadı. Öte yandan birçok analistin de piyasalarda yaşanan bu değer kayıplarının, beklenen kayıplar olduğunu vurgulaması, birçok yatırımcının ve birçok analistin piyasalardan yeniden yükseliş beklediğini gösteriyor. Bu kapsamda, daha önce birçok kez başarılı analizlere imza atmış olan usta analist Michael Van de Poppe, Youtube kanalı üzerinden takipçileri ile bir analiz videosunu paylaştı. Poppe’nin özellikle de uçuk Cardano (ADA) fiyat tahmini, dudak uçuklattı.

Usta Analist Günümüz Rallisi İle 2017 Rallisini Kıyasladı

Usta analist Michael Van de Poppe, videosunda ilk olarak, piyasalardaki bu sert değer kayıplarına rağmen piyasalarda yükseliş beklediğini dile getirdi. Daha sonrasında, yükseliş beklentilerinde başta Cardano’nun bulunduğunu ifade eden Poppe, ayrıca piyasalardaki mevcut rallinin, 2017 rallisinin çok önünde olduğunu da ifade etti. 2017 rallisi ile günümüz rallisinin kıyaslayan Poppe, 2017 yılındaki rallinin, bugünkü ralli yanında çok küçük kaldığını belirtti. Ayrıca Michael Van de Poppe, yaşanan düşüşleri, güçlü kripto para birimleri için oldukça güçlü temel bir dönem olarak değerlendirdi.

Analiste Göre ADA Şimdilerde Alım Fırsatı Sunuyor

Michael Van de Poppe, ayrıca yükseliş beklentilerinde başa koyduğu Cardano’nun yıl içinde 10 dolara kadar yükselebileceğini iddia etti. Eğer ki usta analistin öngörüsü başarılı olursa, yıl içinde ADA, %1.000 oranından fazla değer kazanmış olacak. Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz hafta yaşanan devasa değer artışlarında ADA fiyatını 1,20 dolar seviyesine kadar çıkarmıştı ancak düşüşler sonrası 1 dolar seviyesini güçlü bir direnç bölgesi haline getirdi. ADA yazım sırasında 0,94 dolar seviyesinde işlem görüyor. Poppe, 1 doların altındaki bu fiyat seviyelerinin ADA yatırımcıları için bir alım fırsatı olması gerektiğini ifade etti.

Poppe, Bitcoin Fiyatı İçin Dotcom Olayını İşaret Etti

Usta analist Poppe, açıklamalarında elbette lider Bitcoin’i de boş geçmedi. Bitcoin fiyatı hakkında da yorumlar yapan Poppe, BTC fiyatı için 1990’lı yıllardaki Dotcom olayını işaret etti. Poppe, Dotcom olaylarında olduğu gibi (kripto) varlıkların %600 oranında büyüyebileceğini ifade etti. Söz konusu oranda bir artış demek, Bitcoin için 330 bin dolar ile 400 bin dolar arasında bir fiyatlanma anlamına geliyor.

Yorum Yap