1. Anasayfa
  2. Analizler

Usta Analistten Heyecanlandıran Bitcoin Yorumu

Kripto para piyasalarında, birçok analist ve uzman isim yaptıkları fiyat tahminleri ve paylaştıkları analizler ile gündeme gelmeyi başarıyor. Ancak bazı analistler, başarılı tahminleri sayesinde yatırımcıların dikkatini fazlasıyla çekiyor. Bu başarılı analistlerden biri olan ve Bitcoin’in (BTC) daha önceki iki büyük parabolik yükselişini de başarılı şekilde tahmin eden usta analist Peter Bandt, yeni tahminleri ve paylaşımlarıyla yatırımcıları heyecanlandırmayı başardı.

Usta Analistten Heyecanlandıran Bitcoin Yorumu

Kripto para piyasalarında birçok analist, ortaya koyduğu teknik analizlerle ve fiyat tahminleriyle dikkat çekmeyi başarsa da birçoğunun, piyasalar zaten yükselişteyken yüksek fiyat tahminlerini paylaşıyor olması, özellikle de piyasalardaki yeni ve deneyimsiz yatırımcıları yanlış yönlendirebiliyor. Zira boğa piyasalarında hemen herkes zaten kripto para birimlerinin yükselişte olduğunu ve olası fiyat basamaklarını tahmin edebiliyor. Bunu bir fırsata çevirerek başarılı tahminlerde bulunduğunu göstermek isteyen bazı analistler de fırsattan istifade analiz ve tahminlerini paylaşıyor. Ancak bazı başarılı analistler ise piyasalardaki beklenmedik hareketlilikleri önceden tahmin ederek, piyasalarda daha büyük saygı görüyor. Bu başarılı analistlerden biri olan Peter Brandt, daha önce piyasalarda durgunluk hakimken Bitcoin’in (BTC) parabolik yükseliş hamlesini 2 kez önceden başarılı bir şekilde tahmin etmişti. Bitcoin hareketlerindeki başarılı tahminleri ile dikkatleri çekmeyi başaran Brandt, Bitcoin’in yeni rekor seviyesine ulaşarak hafif geri çekilme yaşadığı süreçte yaptığı paylaşım ve tahminiyle yatırımcıları yine heyecanlandırmayı başardı.

Brandt’e Göre BTC’deki Üçüncü Parabolik Yükseliş Başladı

Daha önce 2 kez Bitcoin’in parabolik yükselişe geçeceğini önceden tahmin eden ve bu konuda başarılı olduğunu ispatlayan usta analist Peter Brandt, Bitcoin’in 51 bin dolar üzerindeki rekordan sonra yaşadığı hafif geri çekilme sırasında, bir tahminini daha paylaştı. Brandt, Bitcoin’in grafiğini yorumladı ve böylece uzun süredir koruduğu sessizliğini de bozmuş oldu. Brandt, son boğa koşusuyla birlikte Bitcoin’in parabolik yükselişlerindeki üçüncü ayağın başladığını dile getirdi. Ünlü analistin daha önceki efsanevi iki yükselişi doğru tahmin etmiş olması, yeni tahmininde de gündeme geldi ve bu tahmin de heyecan yaratmayı başardı.

Brandt 3 Kez Parabolik Yükselen Varlıkların Çok Az Olduğunu Söylemişti

Başarılı analist Brandt, 2019 yılında bir açıklama yapmıştı ve Bitcoin’in iki başarılı parabolik yükseliş elde ederek, onun tarih yazdığını ifade etmişti. Ayrıca Brandt, aynı paylaşımında ekonomi piyasalarında 3 kez parabolik yükseliş kaydeden varlıkların, çok az sayıda olduğunu belirterek, Bitcoin için üçüncü bir parabolik yükselişin, zor ihtimal olduğunu da ifade etmişti. Geçtiğimiz yılın Mart döneminde 3 bin 500 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin’in şimdilerde 51 bin dolar seviyesinde bulunması, Bitcoin için üçüncü parabolik yükselişin net sinyallerini veriyor. Brandt de tam olarak bunu vurgulayarak, üçüncü ayağın başladığını ifade etti.

Brandt’e Göre Yıl Sonunda BTC Fiyatı 240 Bin Dolar Olabilir

Ekonomi piyasalarında parabolik yükseliş, bir varlığın hiçbir fiyat direncindeki engele takılmadan, belli ve yüksek bir noktaya kadar hızla yükselmesi anlamına geliyor. Brandt Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ayrıca bu yükselişin tarihe geçeceğini de not düştü. Brandt, paylaşımında ilk yükselişin 2012 ile 2014 yılları arasında, ikinci yükselişin 2015 ile 2018 yılları arasında olacağını başarılı bir şekilde önceden bilmişti. Brandt şimdiki yükselişin 2019 yılında başladığını ve 2021 yılının sonuna kadar devam edeceğini iddia etti. Analiste göre BTC fiyatı bu yükseliş ile yıl sonunda 240 bin dolar seviyesine kadar çıkabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir