1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Uzay Sektörü Kripto Para Birimi DOGE Oldu!

Dogecoin hakkında çarpıcı gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Geometric Energy Corporation 9 Mayıs akşamı DOGE-1 Ay Görevi adlı proje hakkında açıklama gerçekleştirdi.

Uzay Sektörü Kripto Para Birimi DOGE Oldu!

Geometric Energy Corporation, DOGE-1 Ay Görevi ,s,ml, projenin yapılacağını ve Bu görevde SapceX’e ait olan Falcon 9 roketi aracılığı ile Ay’a 40 kiloluk bir uydu fırlatılması amaçlandığını açıkladı. Popüler altcoin’in finansal kaynak olarak kullanıldığı ilk ay görevi olarak tarihe geçecek. Projenin yetkilileri, DOGE Coin ödemesi üzerinden yapılacak ilk ticari ay taşımacılığının bu proje olacağını açıkladılar. Analistler ise bu çarpıcı gelişmeyi gündemlerine alan ilk taraf oldular. Ay’a yolculuk projeleri ile birlikte adı anılan Dogecoin’in kısa süre ardından fiyat yükselişine geçebileceği belirtildi.

Uzay Sektörü Ödeme Aracı DOGE!

Dogecoin bu kez Ay’a yolculuk yapacak. SpaceX ile Geometric Energy Corporation 9 Mayıs gecesinde ansızın bir açıklama yaparak olayı doğruladılar. Ay görev hakkında görüşmeleri sağladıklarını ve ticari hesap birimi olarak ise Dogecoin’i seçtiklerini duyurdular. Diğer yandan 2021 senesinde Dogecoin geliştiricileri çarpıcı yenilikler ile sahneye çıkacaklarını belirtmişlerdi. Gelişme ardından bu yeniliklerden birinin ne olduğu da açığa çıkmış oldu.

Samuel Reid’den Açıklamalar

Ay görevi hakkında ilk açıklama ise Geometric Energy Corporation’ın CEO’su Samuel Reid tarafından yapıldı. Reid açıklamasında “Bu tip bir sözleşme için resmi olarak DOGE üzerinden ödeme gerçekleştirmeyi uygun buluyoruz. Geometric Energy Corporation ve SpaceX olarak, Dogecoin’i uzay sektörü hesap birimi olarak belirledik.“ dedi.

Tom Ochinero Açıklama Yaptı!

SpaceX’in ticari satış bölümünde görevli olan başkan yardımcısı Tom Ochinero, Ay görevi hakkında sıcak açıklamalarda bulundu. Ochinero, “Ay görevi, kripto para biriminin Dünya yörüngesinde gelişecek öteki kullanımını başlatacak ve gezegenler arası ticaretin temellerini atacak.“ dedi.

SNL Etkinliği Ardından Ay Görevi Gündeme Geldi!

DOGE-1 Ay Görevi hakkında fikirlerin ise SNL etkinliği ardından net şekilde ortaya çıktığı açıklandı. Elon Musk’ın SNL etkinliği ardından konunun üzerine daha fazla gidildiği, SNL programında ise Dogecoin’in durdurulamaz kripto para birimi olarak anıldığı gündeme geldi. Elon Musk Dogecoin’i tanımlarken onun fiyat hareketlerine dikkat çekerek, Dogecoin’in artık yüksek performansı öne alan bir kripto para birimi olduğunu vurguladı.

DOGE-1 Ay görevi bugün analist çevrede de en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Birçok analist DOGE-1 Ay Görevi ile birlikte analiz sonuçlarını ve tahminlerini değiştirdiklerinden söz ettiler. Çünkü yeni iş ortaklığının Dogecoin fiyat artışlarını besleyebileceğini düşünüyorlar.

Yorum Yap