1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Uzman Analist Poppe Altcoin Hamlelerini Açıkladı!

Bitcoindeki sert fiyat dalgalanmaları yüzünden altcoinler daha güvenli yatırım araçları olarak görülmeye başlandı. Ancak uzmanlar altcoinelerin de çok adil kazançlar sunamadıklarını açıklıyorlar. Michael Van de Poppe ise bir süredir altcoinler üzerinde devam eden verimsizliğin sebeplerini ele aldı.

Uzman Analist Poppe Altcoin Hamlelerini Açıkladı!

Uzmanlar Bitcoin’in Mayıs ve Haziran ayındaki yüksek kararsızlıktaki yapısının yatırımcıları altcoin yatırımlarına yönlendirdiğini açıklıyorlar. Ancak altcoinlerin de yeterli karı sunamadıklarını ve son 1 aydır devam eden verimsizliğin söz konusu olduğunu söylüyorlar. Bu konu ise Michael Van de Poppe tarafından gündeme bir kez daha taşındı. Uzman analist Ethereum’da aralarında yer aldığı birçok altcoin projesi için önemli açıklamalarda bulundu.

Shrivastava’dan Altcoin Yorumları

Poppe’nin verdiği teknik analizleri yorumlayan analist Shrivastava, 2021 yılı Mayıs ayı zirveleri üzerinden konuşmaya başladı. Altcoinlerin piyasa değerinin 1,5 trilyon dolar ile zirveye çıktığını açıklayan analist, şuan ise altcoinlerin toparlanma mücadelesi içinde olduklarını belirtti.

Poppe’nin de analizinde açıkladığı gibi  “AltCap“ 600 ile 650 milyar dolarlık destek alanına geçmişte sıçrama yapmıştı. Bu seviye 2 Temmuzda ise 739 milyar dolar oldu. Geçilmesi gereken ilk önemli direnç ise 800 milyar dolar olarak açıklandı. Altcoin piyasasının 800 milyar dolarlık hacmi kırması halinde tekrar 1 trilyon dolara çıkış yapabileceğini açıklayan analist, lider altcoin ETH’den de söz etti.

Poppe’den ETH Yorumu!

Michael Van de Poppe, Ethereum’un yükselişte olduğundan söz etti. 2 Temmuz’a giriş yapılan ilk saatlerde değer kazanımı içinde olan ETH, 2.150 dolardan işlem görüyordu. İlerleyen saatlerde ise dengelerin değiştiği biliniyor. Analiste göre ETH 2.150 dolar ile 2.250 dolar bandında önemli bir kırılım bölgesi içinde yer almıştı.

Analist ETH’nin bu seviyelerin tekrardan geçilmesi halinde ise 2.900 ile 3.000 dolar bölgesini başarı ile kazanabileceğini düşünüyor. Diğer yandan 1.400 dolar ve 1.700 dolarlık fiyatları kritik destek bölgeleri olarak görüyor. Bu analizi yapan Poppe,“ Ethereum şuanda kritik direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğu için bir miktar güç gösteriyor. Burası uzun zamandır aradığım bir alan değil.“ dedi. Poppe, ETH artışının hız kazanabilmesi için 2.250 dolar ve 2.000 dolar arasında ise kısa vadeli konsolidasyon olması gerektiğini de belirtti.

Michael Van de Poppe, Ethereum’un dün kayda aldığı değer kazanımının tarihi başarıları desteklediğini açıkladı. Kripto tarihinde ilk kez ETH adres etkinliğinin BTC adres etkinliğinin üzerine çıkış yaptığını d ayrıca belirtti. Analist bu olumlu gelişmenin Ethereum için ihtiyaç duyulan iyimser havanın oluşmasına da yardımcı olduğunu belirtti.

Poppe’dan Cardano Yorumu

Michael Van de Poppe’ye göre son zamanlarda şaşırtıcı bir şekilde Cardano’da fiyat dalgalanmalarını oldukça az gündeme taşıyor. Bir haftadan uzunca bir süredir ADA Coin, kritik 1 dolarlık destek ve kritik 1,3 dolarlık direnç aralığında yer alıyor. Bu direnç alanı uzman analiste göre aynı zamanda ADA Coin’in 1,6 dolara ve ardından 1,8 dolara yükselebilmesi için kırması gereken en önemli bölgeyi oluşturuyor. Analist aynı zamanda son dönemlerde Charles Hoskinson’un ADA Coin için El Salvador ile ilgili planlarının olduğunu ve Cardano’nun yasal bir para birimi olması için uğraşacağını da açıklıyor.

Hoskinson’dan Yeni Bir Hamle Geldi!

Bu konu hakkında detayları veren Hoskinson ise,“Bazı yetkililer ile görüşme gerçekleştirdik.  Bakanla görüşme yapacağız. Bu ülkedeki insanlar ülkeyi Bitcoin’in ötesinde bir modelde dijitalleştirmeyi istediklerini belirttiler. Dört hafta içinde gelişmeler tam anlamı ile belli olacak.“ dedi.

Michael Van de Poppe’nin son olarak gündemine aldığı ve yorumladığı altcoin ise VeChain oldu. Analist, VET-BTC eşleşemesine göre, Ve Chain kritik destek bölgesine doğru ilerleme görüldüğünü belirtti. VET’in bu destek atına düşmesi halinde 140 ile 160 sats desteklerin devre girebileceğini düşünüyor. Analist altcoinlerin ilerleyen zamanlarda 5 kat değerlenebileceklerini bu ayın ise alımlar için bir fırsat olabileceğini belirtti.

BTC Fiyatı Ne Durumda?

Michaetl Van De Poppe’nin ileriye yönelik tahminleri bu şekildeyken bugün BTC fiyatı %2.01 oranında değer kaybını saatler 09:59’u gösterirken tabloya aldı. Bu son değer kaybı ile Bitcoin fiyatı 32.979 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin son 24 saatlik grafik üzerinden en yüksek 33.939 dolardan ve en düşük ise 32.770 dolardan fiyatlandı.

Bitcoin’in geride bıraktığımız son 7 günde kayda aldığı en yüksek fiyat değeri, 36.542 dolar oldu. Aynı süre bazında grafiğe gelen en düşük fiyat değeri 31.184 dolarlık korkutan seviyeydi. 90 günlük grafik incelemede ise 28.893 dolarlık dip fiyat karşımıza çıkıyor. 2 Temmuzda tabloya gelen 32 bin dolar üzeri fiyat ise dip fiyattan çokta uzak değil. Bu yüzden analistler Bitcoin için risklerin hala sürdüğünü açıklıyorlar.

ETH Fiyat Düşüşünde!

Piyasa geneline bakıldığında BTC ve ETH savunucu analistlerin yerine JP Morgan Bankası’nın söz ettiği ayı piyasası etki devamında gelişen fiyat düşüşlerinin devam ettiği görülüyor. Bugün ETH, saatler 10:04’ü gösterirken %5.96 değer kaybı içinde ve 2.038 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum geride bıraktığımız son 24 saatlik süre içinde 2.169 dolarlık tepe fiyatı ve 2.022 dolarlık dip fiyatı gördü. Ethereum’un durumu geride kalan 7 günlük süre bazında incelendiğinde en yüksek değer 2.282 dolarken en düşük değer 1.719 dolar olarak tabloya geldi.

Yorum Yap