1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Uzman Analistler DOGE Fiyat Tahmini Yaptı

Coinbase Pro, Dogecoin’in 3 Haziran’da başlayacak olan ticaret setini desteklediğini açıkladı. Yatırımcıların bu konudaki duyarlılıkları geliştikçe, meme kripto parada olumlu tepkileri vermeye ve değerlenmeye devam ediyor.

Uzman Analistler DOGE Fiyat Tahmini Yaptı

Coinbase Pro’da Dogecoin alım-satım işlemlerinin başlayacağına yönelik haberlerin etkisi ile Dogecoin değerlendi. Yatırımcılarında gelişen duyarlılıkları sayesinde Dogecoin olumlu tepkileri vermeye devam ediyor. Bu haftanın ortasında inanılmaz bir değer kazanımı yapan Dogecoin, Mayıs ayında gündeme gelen genel piyasa çöküşünde kaybettiklerinin bir kısmını geri kazanmayı başardı. Dogecoin gelişmeler ardından toparlanma evresine giriş yaptı ve bunun öncesinde ise 0.21 dolara düşüş gerçekleştirmişti. Ardından 0.4 dolar üzerine fiyat yükselişi yaparak yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Dogecoin Fiyat Hareketleri

Dogecoin geride kalan günlerde 0.4 dolara yükseliş yaptıktan sonra yine kısa vadeli bir değer kaybı içine girerek, 0.35 dolar düzeyine gerilemişti. Ancak basına yansıyan Coinbase Pro’da işleme girme haberleri ardından Dogecoin bir soluk aldı ve tekrar değer kazanımına geçti.

Dogecoin yatırımcıları Dogecoin’in bu son değer kazanımlarını takdir ederek, yeni harekete kollarını açtıklarını belirttiler. Diğer yandan belirli yatırımcılar, Dogecoin’in birçok platformda ödeme aracı olarak kabul görebileceğini düşündüklerini belirttiler. Dogecoin’in benimsenme sürecinin bu listeleme ve fiyat artışları ardından daha da hız kazanabileceği açıklandı.

Yatırımcılar Dogecoin Yatırmaya Başladılar!

1 Haziran’da Coinbase Pro adreslerine Dogecoin yatırmaya başlayan yatırımcılar işlemler için bekliyorlar. Ticarete başlamak amacı ile likidite oluşturmaya izin ise 3 Haziran’da verilecek. Meme kripto parayı almak ve satmak için birkaç işlem çifti ile işe başlanacak.

Listelenme Haberinin Dogecoin Artışına Etkisi

Listelenme haberlerinin ilk etkileri ile Dogecoin fiyatı 0.3 doların üzerine çıkış gerçekleştirmişti. Kripto para birimi 100 basit hareketli ortalama ve 50 SMA engelleri ile rahatlıkla başa çıkarak, 0,4 dolar düzeyine erişti. 3 Haziran’da sabah saatlerinde Dogecoin fiyatına bakıldığında 0.42 dolarlık fiyat tabloya geliyor. CoinMarketCap verilerine göre %7.25 oranında değer kazanımı mevcut görülüyor.

Analistlerden Dogecoin Fiyat Tahmini

Dogecoin fiyat artışı hakkında açıklama yapan analistler, MACD’nin pozitif alana doğru sallandığını, sinyal hattındaki sapanın genişlemesi ile Dogecoin’in 0,45 dolar düzeyine kısa vadede ulaşabileceğini aktardılar. Diğer yandan 0,45 dolar düzeyinin üzerinden bir fiyatlama gün içinde meydana gelirse, Dogecoin fiyatının 0.6 dolar seviyesine çıkış yapabileceğini belirttiler. Bu görüşü savunanlardan olan John Isige’e göre Dogecoin değer kazanımını devam ettirebilir. Kötü bir senaryonun oluşması ihtimalinin, ancak fiyatın 0.35 dolar düzeyine geri dönüşleri yapması halinde konuşulabileceğini aktardılar.

Yorum Yap