1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Uzmanlar Bitcoin’in 18 Bin Dolar Olmasını Yorumladı

Kripto para birimleri arasında en geniş işlem hacmine sahip olan Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz gün 17 bin doları aşarak rekor kırdıktan sonra bugün 18 bin dolar engelini kırdı. Bitcoin’in 2017 yılındaki rekorunu kırıp kırmayacağı merak edilirken, uzmanlar güncel fiyat üzerinden önemli yorumlar yaptı.

Uzmanlar Bitcoin’in 18 Bin Dolar Olmasını Yorumladı

Bitcoin fiyatları yükselme trendine devam ediyor. Piyasa değeri bakımından tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşmayı başaran Bitcoin, bugün 18 bin dolar engelini aştıktan sonra yatırımcısının yüzünü güldürmeye başladı. Hatırlanacağı üzere 2017 yılında Bitcoin’de fiyat rekoru kırılmıştı. Yatırımcılar Bitcoin’in önümüzdeki süreçte bu rekorunu yeniden kırıp kırmayacağını merak ederken, 18 bin dolar engelini aşan BTC hakkında umutlanmaya başladılar.

Bunun yanı sıra bazı uzman analistler de kripto para piyasalarında yaşanabilecek ani düşüşe karşı yatırımcılara uyarılarda bulundular. Bitcoin fiyatı bugün sabah saatlerindeki piyasa durumuna göre 18 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. An itibarıyla 18 bin 200 doların ötesine dayanmış durumdaki Bitcoin bir ay içinde yüzde 60’dan fazla değer kazandı. Sadece birkaç saat önce 17 bin dolar seviyesini geçen BTC hızlı yükselişine devam ediyor.

Bitcoin Yeniden Rekor Kıracak Mı?

2017 yılında 20 bin dolar seviyesine kadar tırmanan Bitcoin aradan geçen 3 yıldan beri hiçbir zaman 20 bin dolar seviyesine çıkamadı. BTC bu uzun bekleyişin ardından yeniden bu seviyeleri zorlamaya başladı. Uzman kripto para analisti Josh Rager, bu sabah paylaştığı bir tweet ile son birkaç gün içinde yaşanan süreci şu şekilde ifade etti: “Bitcoin’in bundan sekiz ay önce 3 bin dolar olduğuna inanmak oldukça güç.”

Bitcoin’in güncel piyasa değeri ise dün gece saatlerinde 328 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. GoinGecko’dan alınan verilere göre BTC’nin piyasa değeri mevcut durum itibarıyla 338 milyar doları da aştı ve 340 milyar dolar seviyesine dayandı.

17 Bin Engeli Kritik Seviyeydi

Bitcoin fiyatlarının hızla yükselmesi yeni bir rekorun geldiği söylentisine neden oldu. İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdür Şant Manukyan, geçtiğimiz gün BTC hakkındaki değerlendirmesinde 17 bin dolar seviyesini aşmanın önemli olduğunu hatırlattı. Altın yatırımcısının Bitcoin’e doğru kaymaya başladığını ifade eden Manukyan, bu engelin aşılması halinde yeni bir rekorun piyasalarda ses getirebileceğini kaydetti.

Uzmanlardan Uyarılar Gelmeye Başladı

Kripto para piyasası uzmanları BTC’nin son haftalarda sergilediği yükseliş hareketinin devam edeceğini düşünüyorlar. 2017 ile 2020 tarihlerindeki boğa rallisine göre kıyaslama yapan analistler, FOMO sürecinin dahi başlamadığına dikkat çekiyorlar. Bu rallinin önümüzdeki günlerde devam edeceğini düşünen analistler, kasım sonuna kadar BTC fiyatlarının 20 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini ifade ediyorlar. Fakat bazı uzmanlar da yatırımcıları orta vadede uyarmaya başladı. BTC fiyatının çok büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya olduğu ifade edildi.

Yorum Yap