1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Uzmanlar Bitcoin’in Yükselişi Hakkında Ne Dedi?

Uzmanlar Bitcoin’in Yükselişi Hakkında Ne Dedi?

ABD başkanlık seçimleri merakla takip edilirken Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 14 bin dolar seviyesine tırmandı. Yatırımcılar bu yükselişin ardından gözlerini analistlerin yaptığı yorumlara çevirdi. Pek çok uzman Bitcoin’de öne çıkan yükseliş eğilimini olumlu yönde değerlendirdi. Peki Bitcoin’deki yükseliş nereye kadar devam edebilir?

uzmanlar-bitcoin-yukselisi-hakkinda-ne-dedi

Tüm dünyanın ve piyasaların gözünü diktiği ABD başkanlık seçimleri devam ederken, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının yüzünü güldüren gelişmeler yaşandı. Uzun bir aradan sonra yükseliş trendini sürdüren Bitcoin tekrar 14 bin dolar barajını aşmayı başardı. Bu yükselişin ardından gözler uzman analistlerin yorumlarına çevrildi. BTC yorumları ABD seçimleriyle birlikte artışa geçti.

ABD başkanlık seçimlerinin de etkisiyle Bitcoin fiyatları, 2018 yılının Ocak ayından bu yana ilk defa 14 bin dolardan kapanış yapmayı başardı. Görülen bu fiyat hareketliliği pek çok kişinin Bitcoin fiyatı ile ilgili olumu bir beklentiye girmesini sağladı. 2016 yılında gerçekleşen ABD başkanlık seçimlerinde Donald Trump kazanmasının ardından Asya borsaları ani bir çöküş yaşamıştı. Bunun ardından da Bitcoin fiyatında artış görülmüştü.

Uzmanlar 14 Bin Dolara Yükselen Bitcoin’i Nasıl Yorumladı?

GoinGecko verilerine göre şu anda Bitcoin fiyatı 13 bin 783 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Newsbtc’den Aayush Jindal, Bitcoin’in ABD doları karşısında yükselişe geçtiğini söyleyen uzmanlar arasında yer aldı. Yakın vadede bu yükselişin süreceğine inandığını ifade eden uzman isim, BTC/USD paritesinde büyük bir kırılma meydana geldiğini ve en sonunda 14 bin 065 dolar seviyesini test ettiğine dikkat çekti.

Jindal’e göre Bitcoin fiyatları 14 bin dolardaki direncin üzerinde seyredecek. Fiyatın önümüzdeki seanslarda 14 bin 500 doları test etme ihtimali olduğunu ekledi. Ancak ABD başkanlık seçimi sonuçlarına göre 13 bin 680 doların altında bir aşağı yönlü kırılma hareketi meydana gelirse, 13 bin 300 seviyesine bir düşüş görebilme ihtimalinin de bulunduğunu kaydetti.

Boğalar Piyasadaki Hakimiyetini Kaybetti

Bitcoinist’ten Yashu Gola ise paylaştığı haberde bir analistin Bitcoin fiyatlarında düşüş eğiliminin başlayacağına dair yorumuna yer verdi. Söz konusu uzmana göre boğalar piyasada hakimiyeti kaybetti. Bununla birlikte seçim sonuçlarının da uzaması halinde Bitcoin’in düşüp, doların yükselebileceğini söyledi.  Analistler Twitter üzerinden Bitcoin fiyatları hakkında önemli değerlendirme ve yorumlar yapmaya devam ediyor.

RSI Göstergeleri Günlük Bazda Düşüşte

Cryptopotato’dan Yuval Gov’un paylaştığı analize göre, Bitcoin RSI göstergelerinin günlük hazda düşüş eğiliminde olduğu görülüyor. İzlenecek direnç seviyelerini 14 bin ile 14 bin 100 dolar arası olduğu belirtiliyor. Ayrıca uzman analist, BTC’nin 14 bin 100 dolarlık seviyeyi kıramaması halinde düşüşünü hızlandırabileceğine dikkat çekti. Bazı analistler, ABD başkanlık seçimlerinde hangi adayın kazanacağının bir önemi olmadığını söyleyerek “Long Bitcoin” yorumunu yaptı. Analist NebraskanGooner ise paylaştığı grafikte Bitcoin fiyatlarının yükselmeye devam edebilmesi için karşılaştığı direnç noktasına dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

Yorum Yap

Yorum Yap