1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Uzmanlar Yükselişe Gidebilecek 8 Altcoin’i Açıkladı

Günümüzde kripto para piyasasında birden fazla altcoin projesi yer alıyor. Bunlardan Dogecoin, Baby Doge ve Polkadot ise manşetlerde en çok yer alan altcoinler olarak öne çıkıyorlar.

Uzmanlar Yükselişe Gidebilecek 8 Altcoin’i Açıkladı

Kripto para piyasasında yüksek sayıda altcoin projesi yer alıyor ve aynı anda yeni projelerde çıkarılmaya devam ediliyor. Altcoinlerin kimisi güçlenirlerken kimileri ise fiyat erimesine uğruyor. Lider kripto ara birini Bitcoin ardından manşetlerde en çok adı anılan altcoinler ise Dogecoin, Ethereum ve Polkadot olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Yine Yatırıma Değer Bulundu!

Kripto para piyasasında dalgaları fiyatları yakından takip ederek yatırım gerçekleştirmek önemli bir detay olarak görülüyor. Analistler doğru bir yatırım için tercih edilebilecek 8 altcoin ve 1 lider kripto para olduğu konusunda ise hem fikirler. Analistlerin ortak kararları ile işaret edilen bu 8 altcoin projesinin hangileri olduğu ise bu hafta gündeme sunuldu.

Uzman analistlerin yatırıma değer buldukları ilk kripto para projesi olan Bitcoin 2009 senesinde hayata geçirildi. Bitcoin altcoinlerin aksine işlemleri günlüğe kaydetmek amacı ile ledger görevi olan bir Blockchain’de çalışıyor. Diğer yandan işlemleri bilgisayar korsanlarından çok daha iyi koruyabilek adına kriptografik bulmacaları çözen ve kayıt ardından işlemi doğrulayan bir Pow sistemi kullanıyor. Bundan 5 sene önce, Bitcoin ortalama 500 dolardan fiyatlanırken, şimdilerde ise 31 bin dolar ile 32.500 dolar bandı arasında hareket ediyor. Bu yükselen fiyat çıtasına da bağlı olarak analistlerin yatırıma değer gördükleri kripto paralar arasında yer alıyor.

ETH Uzmanların Yakın Takibinde!

Ethereum, Ether Token’a güç katan Blockchain olarak biliniyor. Üzerinde bir çok uygulama oluşturulabilen Ethereum, akıllı sözleşmeleri de aynı anda desteklediği için analistlerin favori kripto para projeleri arasında yer alıyor. Diğer yandan Ethereum seneler içerisinde büyük bir yol kaydetti. Bitcoin ardından piyasada ikinci sırada olması, 2021 senesine dair söz konusu yükseltme ile daha deflasyonist hale geleceğinin açıklanması onu analistlerin yatırıma değer altcoinler listesine sokuyor.

Uzman analistlerin ortak görüşlerine göre yatırıma değer olan bir diğer altcoin Tehter USDT oldu. Tether aslında bir stablecoin seçimi yapılacak ise benzersiz bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. 1 Tether’e sahip olan yatırımcı her daim bunun fiat para karşılığı olduğunu biliyor. Teorik açıdan bakıldığında, Tether’in değerinin piyasa dalgalanmaları ortasında diğer altcoin fiyatlarından daha istikrarlı olması ve piyasaya göre değişmemesi ise stablecoin oluşundan kaynaklanıyor. Dolara endeksli olan Tehter özellikle kurumsal şirketlerin akıllarında yer alan dolar değerini küsuratsız transfer edebilmeleri veya ödeme yapabilmeleri için en ideal seçenekler arasında.

BNB Coin ve Cardano Yatırıma Değer Bulundu!

Uzmanlara göre son yılın yükselen yıldızlarından bir olan ve gelecekte de yatırıma değer olmaya devam edecek olan altcoin Binance Coin oldu. Binance Coin kripto para birimlerinin ticaretini yaparken işlem ücretini ödemek için kullanımı sonunda işlem ücreti indirimlerini kazanmak amacı ile tercih edilen bir kripto para birimdir.

2017 yılında piyasaya çıkış yapan BNB Coin, artık seyahat düzenlemelerinden rezervasyon işlemlerine kadar pek çok alanda kullanılıyor. Diğer yandan uzmanlar kripto para yatırımında önde gelen borsalardan birinin Binance olduğunu ve platforma ait BNB Coin’in ise ondan güç aldığını belirttiler. Uzmanların bu haftaki açıklamalarına göre BNB Coin yatırıma değer altcoinler listesinin ilk sıralarında yer alıyor.

Uzmanlara göre 2022 senesinde kazandırma ihtimali çok yüksek olan ve yatırıma değer altcoinler listesine giren bir diğer kripto para projesi ise Cardano Coin oldu. Uzmanlar Cardano Coin’in enerji tüketimini azaltan Pos sistemi kullandığını bunun yanında işlem sürelerini ise ideal oranda kısalttığını belirtiyorlar.

Analistlere göre Cardano gelecek resmine mükemmel biçimde uyum sağlıyor. DeFi’lere, akıllı sözleşme ile işlemlere, hızlı transfere, düşük işlem masrafına imkan sunan Cardano Coin projesinin popülerliğini yükseltebilecek projelerden biri olduğu açıklandı. Uzmanlar, 2021 Haziran ayında %7.400 değer kazanımı yaparak 1.50 dolara sıçrayan Cardano’nun bu hareketini işaret ederek, 2022’de de benzer etkileri beklediklerini ifade ettiler.

Dogecoin Tekrar Artabilecek Kripto Paralar Arasında!

Uzman analistler Dgecoin’i de 2021’de kayda aldığı ani yükselişlere bağlı olarak yatırıma değer altcoinler listesine aldılar. Diğer yandan meme kripto para birimlerinde yatırıma değer bir kripto para seçilecek ise en güçlü varlığın DOGE olduğunu iddia ediyorlar. Uzmanlar Dogecoin’in Bitcoin gibi sınırlı bir arza sahip olmadığını altını çizdiler. 2013 yılında şaka amacı ile ortaya çıkan kripto paranın bir çok zirve dip yaparak yatırımcılara yüksek karlar sunduğunu ifade ediyorlar.

XRP Coin ve Polkadot Gözden Kaçmadı!

Uzman analistlere göre XRP Coin hala değerli kripto para birimleri içine yer alıyor. Uzmanlar ortak görüşlerinden XRP Coin’in SEC davası sürecinde karlı taraf olabileceğini tahmin ettiler. Kripto para birimleri ile değişimi oldukça kolaylaştıran ve geleneksel paralar karşısında alınıp satılabilen XRP Coin’in hala ödeme sistemi bazında ilk göz ağrılarından biri olduğunu belirttiler. Son dönemlerde sarsılsa dahi seneler içinde muazzam bir büyüme yaptığı gözlerden kaçmayan XRP Coin’in SEC davası ardından ani bir değer kazanımına gidebileceği belirli analistlerce savunuluyor.

Piyasada 700’ün üzerinden kripto para birimi bulunuyor. Kripto para birimi projeleri ise çeşitli Blockchainleri kullanıyorlar. Polkadot ise tüm Blockchain’ler ile senkronize bir şekilde çalışmayı ve kripto para birimi ağı oluşturmayı hedefliyor. Tüm kripto paraları ve ağları birbirine entegre etme amacında olan Polkadot projesi oldukça güçlü bir halka olarak görülüyor. Uzmanlar onu yatırıma değer kripto paralar içine 2021 yılında dahil ediyorlar.

Yorum Yap