1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Venezuela Kripto Para İçin Önemli Bir Adım Daha Attı: Devlete Ait Kripto Para Borsası Başlatılıyor!

Kripto para konusunda attığı adımlar ile dikkat çeken Venezuela’dan önemli bir hamle daha geldi! Trende uyumluluğu ile dikkat çeken ülke, devlete ait bir kripto para borsası başlatıyor. Geride bıraktığımız tarihlerde madencilik havuzu oluşturulmasından sonra atılan bu adım kripto para sektörü için ülkenin popülaritesini artırırken, paylaşılan ayrıntılara göre devlet borsasında Venezuela Bolivarı ile BTC, LTC, DASH ve PTR takas etme olanağı bulunacak.

Venezuela Kripto Para İçin Önemli Bir Adım Daha Attı: Devlete Ait Kripto Para Borsası Başlatılıyor!

Venezuela’dan kripto para yatırımcılarını sevindirecek önemli bir atılım daha geldi! Kripto para trendini yakalama çabaları ile dikkat çeken ülke yakın tarihte açıkladığı madencilik havuzu oluşturulması kararı ardından devlete ait kripto para borsası başlatmak için kolları sıvadı. Sunacrip tarafından yapılan duyuruda yeni platform, kripto değişimi için ülke çapında hizmet verecek.

4 Kripto Para Biriminin Bolivar ile Takas Edilmesi Planlanıyor!

Venezuela devlet organı Sunacrip tarafından duyulan devlete ait kripto para borsası ayrıntıları da kamuoyu ile paylaşıldı. Ülke çapında bir platform başlattıklarını duyuran yetkili organ, Venezuela Bolivarı ile 4 kripto para biriminin takas edilebileceği bir kripto para borsası başlatmak istediklerini duyurdu. Borsada Venezuela Bolivarı ile Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Petro (PTR) ve Dash (DASH) takaslarına olanak tanınacak. Borsa ise Venezuela Borsası (VEX) olarak adlandırılacak.

Petro (PTR) Denemeleri Başarısız Olmuştu!

Petrol rezervleri ile dünyada önemli bir konumda bulunan Venezuela, hatırlanacağı üzere 2019 yılında ağır bir hiper enflasyon yaşadı. Venezuela Bolivarı yüzde 9500 gibi bir kayıp yaşarken, Devlet Başkanı Nicolas Maduro hiper enflasyon sorununu çözmek için devlete ait kripto para birimi olan Petro (PTR) isimli kripto para birimini sürdü. Yapılan teşviklere rağmen Petro, beklenen ilgi ve popülariteyi kazanamadı.

Ambargoyu Aşmaya İzin Verecek Kripto Para Lehine Yasa Oluşturulacak

PTR cephesinden isteneni alamayan Venezuela, ülkede demokrasi eksikliği sebebi ile kripto para yatırımı popülaritesinden yararlanmak istiyor. Halihazırda toplanmış olan yatırımcıları kaçırmak istemeyen Venezuela, kripto para lehine bir yasa oluşturacağını açıklayarak trend yönünde adımlar atmaya kararlı olduğunu gösterdi. Böylece ülke kripto paraların farklı ülkelerde kullanımı ile gözlemlenen dış ticarette kullanım kolaylıklarından yararlanarak uygulanan ambargolar sebebiyle zorlaşan ticari faaliyetlerine devam etmek istiyor.

Kripto Takas Platformu Yatırımcıların İlgisini Çekecek Mi?

Venezuela tarafından büyük umutlarla çıkartılan ve Devlet Başkanı Nicolas Maduro başta olmak üzere teşviklerle popülaritesinin artırılmaya çalıştığı Petro (PTR) için yaşanan hayal kırıklığı düşünüldüğünde, yeni devlet kripto borsasının yatırımcıların ilgisini çekip çekmeyeceği merak ediliyor. Venezuelalı yatırımcıların yeni kripto para takas borsasına nasıl bakacakları merak konusu olmakla birlikte devlet bazında kripto para sektörünün kabulü açısından Venezuela’dan atılan adımlar diğer ülkelere örnek teşkil edilebilme açısından önemli olarak değerlendiriliyor.

Yorum Yap