1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Visa Kripto Para Piyasalarında Ağını Genişletiyor

Dünyanın en büyük finansal ödeme platformlarından biri olan Visa, kripto para piyasalarındaki varlığını genişletiyor. Daha önce USDC ile anlaşma sağlayarak kripto varlık piyasalarına giriş yapan Visa, şimdi de yepyeni bir ortaklık anlaşması ile piyasalardaki ağını genişletmeye hazırlanıyor. Visa, imzaların atıldığını basın açıklaması ile duyurdu. Bu adımdan sonra kripto para piyasalarının geleneksel ekonomi piyasaları ile entegrasyonunun hangi boyutlara ulaşacağı da merak ediliyor.

Visa Kripto Para Piyasalarında Ağını Genişletiyor

Visa, kripto para piyasalarındaki varlık ağını yeni imzaladığı bir ortaklık anlaşması ile genişlettiğini açıkladı. Bir basın açıklaması ile anlaşmayı duyuran Visa, daha önce kripto varlık piyasalarına, bir stablecoin olan USDC ile sağladığı ortaklıkla girmişti. Yapılan açıklamaya göre Visa, şimdi ise kripto para hizmeti veren Wirex ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu ortaklık anlaşması ile birlikte Wirex şirketi, Visa’nın Avrupa bölgesindeki en önemli ayağı haline geldi. İngiltere merkezli bir ödeme şirketi olan Wirex’in ayrıca bir de WRX isminde tokeni bulunuyor. Visa’nın açıkladığı ortaklık sonrasında WRX tokeni de kripto para piyasasında %2,70 oranında değer kazandı ve yazım sırasında 0,01019 dolar seviyesinde işlem görüyor.

EEA ve Pasifik Bölgelerinde İlk Adımla Birlikte Kullanım Başlayacak

Dünyanın en büyük ödeme sağlayıcısı platformlarından biri olan Visa ile ortaklık imzalayan Wirex şirketi, bu anlaşmadan sonra artık kendi bünyesinde bir Visa kartı oluşturarak bunu hizmete sunabilecek. Wirex şirketi bu anlaşmadan önce, kripto varlık odaklı hizmet veriyordu ve Wirex’in bu anlaşmadan sonra artık çok daha yenilikçi ürünler ve yeni hizmetler sunması bekleniyor. Wirex ile Visa’nın bu ortaklık anlaşmasının ne kadar süreceğine ilişkin bir açıklama yapılmamış olsa da ortaklığın uzun yıllar sürmesi bekleniyor ve bu ortaklıktan Wirex bünyesindeki 3 milyonu aşkın kullanıcı yararlanabilecek. Yapılan basın açıklamasında, bu ortaklıktan sonra Pasifik ve EEA (European Economic Area – Avrupa Ekonomik Alanı) bölgesindeki Wirex kullanıcılarının, atılan ilk hizmet adımı ile birlikte Visa kartları kullanarak satın alma işlemleri yapabileceği belirtildi. Bu ortaklık sonrasında Wirex kullanıcıları, Visa kartları ile isterse kripto varlık harcaması, isterse geleneksel para birimi harcaması yapabilecek.

Visa, Kripto Para Piyasalarındaki Adımlarıyla Değerini Artırıyor

Visa şirketinin geçtiğimiz yıldan bu yana piyasa değerinde %270’in üstünde bir artış gerçekleşti ve bu artışlarda kesinlikle şirketin kripto para piyasalarında attığı adımların etkisinin olduğu düşünülüyor. Şirketin bu alanlarda adım atmaya devam etmesi ise piyasa değerindeki artışları da sürdürebilir. Wirex ile imzalanan ortaklık anlaşmasının ardından, Visa Kripto Para Birimi Başkanı Cuy Sheffield, bu anlaşmadan dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade etti. Sheffield, Visa’nın yaklaşık 63 milyon noktada hizmet sunduğunu ve Wirex ile sağlanan anlaşma ile birlikte bu noktalarda Visa’nın kripto para satın alma işlemlerinde kullanılabileceğini belirtti. Öte yandan Cuy Sheffield, bu ortaklık anlaşmasının doğrudan kripto para piyasaları için de çok önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Kullanıcılar Kripto Harcamalarında Coin Kazanacak

Visa, 2020 yılına kadar kripto varlıklara karşı katı bir duruş sergiliyordu ancak Visa bu tutumundan uzaklaştı ve kripto varlık piyasalarındaki varlığını genişletmeye başladı. Öte yandan Wirex, kullanıcılarına hali hazırda zaten kripto para ile banka kartı ve kredi kartı hizmeti veriyordu. Mobil uygulaması ile bu hizmeti sağlayan Wirex, ayrıca doğrudan kripto para transfer işlemlerine de olanak sağlıyordu. Yapılan anlaşma ile birlikte Wirex, kullanıcılarına Cryptoback isimli bir hizmet sunacak ve bu uygulama ile birlikte kullanıcılar, kripto varlık işlemlerinde, belli oranlarda coin kazanacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir