1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. VİSA Kripto Planlarıyla Merkezde Olma Hedefinde

VİSA Kripto Planlarıyla Merkezde Olma Hedefinde

Finans hizmetlerinin en büyük kuruluşlarından VİSA kripto paralar ile ilgili uzun vadeli planlar yapıyor. VİSA’nin CEO’su Alfred Kelly dijital paralar ile ilgili strateji ve hedeflerini açıkladı. Kelly çok önemli bir noktaya durduğunu söylediği dijital paraların daha da gelişeceğini iddia ediyor.

VİSA Kripto Planlarıyla Merkezde Olma Hedefinde

Dünyanın finans hizmetleri devi VİSA’nın CEO’su Alfredd Kelly geçtiğimiz günlerde kripto paralar ile ilgili açıklamalar yaptı. Alfred Kelly, VİSA olarak dijital paraları çok önemli bir noktada değerlendirdiklerini ve kripto paralarla ilgili uzun vadeli planlar yaptıklarını açıkladı. Kripto paraların ilerleyen dönemlerde daha da önemli bir hale geleceğini iddia eden Kelly, VİSA’nın kripto para hizmetlerinde merkezi bir noktada durmak istediğini, dijital para konusunda rol alacağını açıkladı.

Alfred Kelly dijital paralar ile ilgili çalışmalarından da bahsettiği açıklamasında VİSA’nın kurduğu ortaklıklardan ve hedeflerinden bahsetti. Merkez bankalarının dijital para çalışmalarını da desteklediklerini açıklayan Kelly küresel piyasalar için dijital paranın ne kadar belirleyici bir noktada durduğunu açıkladı.

Kripto Paralar Küresel İşlemlerin Başat Oyuncusu

Covid-19 salgını sürecinde kripto paraların küresel işlemler için çok önemli bir hale geldiğini açıklayan VİSA CEO’su, pandemi sürecinden sonra da önemlerini kaybetmeyeceklerini söyledi. İnsanların ekonomik alışkanlıklarının değiştiği bu süreçte kripto paraların küresel ekonominin başat oyuncusu olacağını iddia etti.

Kripto paralar ile ödeme yapma alışkanlıklarının geliştiğini belirten VİSA CEO’su bu noktada merkezi bir rol almayı beklediklerini söyledi. Kripto para alanında sunduğu hizmetlerle de adından söz ettiren VİSA’nın konu ile ilgili çalışmalarına devam ettiğini açıkladı. Kripto paralarla çok fazla ilgilendiklerini söyleyen Kellt, fiat tabanlı kripto paralara daha çok önem verdiklerini ve kripto para ile yapılan alışverişlerde ortaya çıkan değeri görebildiklerini de sözlerine ekledi.

VİSA 25 Kripto Para Firması İle İşbirliği İçinde

Kripto para birimleri ile ilgili yaptıkları çalışmalarla ilgili açılamalarda bulunan Alfred Kelly, VİSA’nın 25 farklı kripto firması ile işbirliği içinde olduğunu açıkladı. Finans devi şirketin çeşitli ortaklık ve çalışmalarını kripto paraların gündelik hayatta kullanılması konusuna odakladığı ve ciddi projeler planladığı ortaya konuldu.

Dijital para hizmetleri ile ilgili diğer bir açıklamayı ise merkez bankaları özelinde yapan Kelly merkez bankalarının dijital para çıkarma çalışmalarını desteklediklerini ve bu konuda kolaylaştırıcı bir noktada durmak istediklerini de söyledi. Dijital parasını çıkarma yönünde en hızlı adımları atan ülkenin Çin olduğunu da belirten Alfred Kelly, bu konu ile ilgili çalışmalar yapmaya devam ettiklerini, dijital para çıkarmak isteyen bankalarla işbirliği yapmak istediklerini de söyledi.

Alfred Kelly: Dijital Paralar VİSA’nın Önemli Parçaları

Alfred Kelly dijital paraların VİSA’nın bir parçası haline geleceğini açıkladığı konuşmasında, özellikle geleneksel pazarın dışında tutulan ülkeler ile işbirliği geliştirebileceklerine inanıyor. Bankası ya da hesabı olmayan kişilerin de direkt kripto para alanına girebileceklerinin altını çizen Kelly, kripto para çalışmalarının tam ortasında olmak istediklerinin altını çiziyor.

Yorum Yap

Yorum Yap