1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

WallStreetBets İş Başında, Dogecoin Yüzde 900 Arttı!

Kripto para piyasalarında özellikle geçtiğimiz yıl, yaşanabilecek olan tüm sıra dışı olayların yaşlanmış olabileceği düşünülüyordu ancak 2021 yılında, piyasalarda daha yaşanabilecek çok fazla sıra dışı hareketliliğin olduğu anlaşıldı. Bir araya gelen genç katılımcılar ile birlikte oldukça güçlü ve etkili bir topluluğa dönüşen WallStreestBet oluşumu, GameStop’tan sonra şimdi de hedefine Dogecoin’i (DOGE) aldı. Topluluk oluşumunun etkisi ile birlikte Dogecoin 24 saatten kısa bir zaman için %900 değer artışı yaşadı.

WallStreetBets İş Başında, Dogecoin Yüzde 900 Arttı!

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz yıl birçok öngörülemez hareketlilik yaşandı. Yaşanan hareketliliklerin birçoğu piyasalar için olumlu olsa da bazen negatif yönlü gelişmeler de kaydedildi. Birçok sıra dışı olayın bir araya geldiği 2020 yılından sonra, birçok yatırımcı artık kripto para piyasalarının da geleneksel ekonomi piyasaları gibi hareket edebileceğini düşünmeye başlamıştı. Ancak beklenen olmadı ve kripto para piyasalarında sıra dışı gelişmeler yaşanmaya devam etti ve ediyor. Bu sıra dışı hareketlilikler ile son günlere damgasını buran ise WallStreetBets isimli bir topluluk oluşumu damgasını vurdu. Reddit’te bir araya gelen bir grup genç kendilerini “dejenere” olarak tanımlıyor ve kripto para piyasalarında adeta kumar oynuyorlar. Topluluk oluşumu, argo ve küfürlü konuşmalar ile düşüncelerini ifade ederek şöhret saldı. Oluşum bireysel ve genç yatırımcılardan oluşuyor ve risk yönetimlerini görmezden gelerek hareket ediyor. Başlarda sadece kripto para piyasaları hakkında fikirlerini dile getiren WallStreetBets isimli bu oluşum, git gide büyüdü ve artık piyasadaki projelere el atmaya başladı. Oluşum son olarak geçtiğimiz günlerde GameStop hisselerinin birdenbire artmasına neden olmuştu, şimdi hedeflerine Dogecoin’i (DOGE) aldılar ve 24 saatten kısa bir süre içinde DOGE’nin değeri %900 oranında arttı.

Grup Önce GamStop Projesini Ele Aldı

Genç ve dinamik bireysel yatırımcıların bir araya gelerek forum oluşturduğu WallStreetBets isimli bu grup, açılan başlıklar altında bir araya gelerek, kendilerine yeni bir hedef belirleyerek toplu halde o projeye yatırım yapmaya başladı ve bu durum, diğer yatırımcılara da sıçradı. Zira oluşumun el attığı projelerin yükseldiğini fark eden diğer yatırımcılar da oluşumun hedefine aldığı projeleri birer fırsat olarak değerlendirince, o projeler inanılmaz şekilde değer artışı yaşadı. WallStreetBets geçtiğimiz gün GameStop projesine el atmıştı ve kısa süre içinde GameStop hisseleri muazzam derecede artış gösterdi.

GameStop Artışı Bitcoin İçin Ne İfade Ediyor?

WallStreetBets oluşumu devreye girmeden önce, GameStop hisse değeri 2020 yılını 18 dolar seviyesinde tamamlamıştı. Ancak grubun işin içine girmesiyle birlikte GameStop hisseleri 2 gün önce 148 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bununla birlikte Wall Street fonları düştü. GameStop hisselerinde yaşanan bu devasa değişim sonrası SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, durumun Bitcoin (BTC) adına olumlu olduğunu dile getirdi.

Şaka Amacıyla Piyasaya Sürülen DOGE Şimdi Nerede?

Son olarak topluluk oluşumu Dogecoin’e el attı. Şaka amacıyla piyasaya sürülmüş olan Dogecoin, amacının dışına çoktan çıktı ve piyasada kendisine güçlü bir yer edindi. Öte yandan dünyanın en zengin insanı Elon Musk da DOGE adına Twitter’dan olumlu paylaşımlarda bulununca, DOGE üzerindeki ilgi fazlasıyla arttı. WallStreetBets’in devreye girmesi ile birlikte, sadece 22 saat içinde DOGE %900 oranında değer artışı yaşadı. Bununla birlikte DOGE fiyatı 0,0075 dolar seviyesinden 0,073 dolara kadar çıktı.

Yorum Yap