1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Willy Woo’dan BTC İçin Sıra Dışı Fiyat Tahmini

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta arasında fiyatını 34 bin dolar seviyesinin üzerine çıkararak tüm zamanların en yüksek seviyesini güncellemiş oldu. Bitcoin’in yeni rekorunun ardından, kripto para piyasalarında ünlü isimler yine Bitcoin’e ilişkin gidebileceği basamaklar hakkında tahminlerini paylaşırken, ünlü analist Willy Woo Bitcoin’in gitmeyeceği seviyeleri açıkladı. Woo’ya göre lider Bitcoin asla bu seviyeleri görmeyecek.

Willy Woo’dan BTC İçin Sıra Dışı Fiyat Tahmini

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni bir rekora imza attığında ya da yukarı yönlü sert bir hareketlilik başlattığında, ünlü analistler de tahminlerini paylaşıyor. Bu tahminler çoğu zaman Bitcoin’in yükselebileceği fiyatlar üzerinden yapılırken, ortaya çok sıra dışı tahminler çıkabiliyor. Daha önce yapılan tahminlerde, Bitcoin’in ulaşabileceği seviyeler hakkında çok iyimser öngörüler paylaşılmıştı. Bitcoin hafta arasında yeni bir rekora daha imza attı ve fiyatını 34 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı. Bu yeni rekor seviyesinin ardından, birçok analist de Bitcoin fiyatı adına tahminlerini güncelledi. Bununla birlikte kripto para piyasalarında genel tabloda Bitcoin için belirlenen yeni hedef 35 bin dolar seviyesi oldu. Kısa süre içinde Bitcoin, aşağı yönlü destek seviyelerini bir bir yenilerken, ünlü analist Willy Woo da Bitcoin hakkında fiyat tahminlerini paylaştı. Fakat bu kez Woo, Bitcoin’in gidebileceği fiyatlar hakkında değil, gidemeyeceği fiyatlar hakkında tahminlerini dile getirdi. Ünlü analist Woo’ya göre, Bitcoin asla bu seviyeleri görmeyecek.

Woo’ya Göre Henüz Perakende Yatırımcılar Devreye Girmedi

Ünlü analist Willy Woo, Bitcoin hakkında fiyat tahminini paylaşırken, Bitcoin’in en etkili üç çalışmasında gösterdiği performanstan ve BTC’nin güncel durumundan destek aldı. Bu karşılaştırmalar sonrasında Woo, Bitcoin’in yeniden 20 bin dolar seviyesinin altına gerilemeyeceğini iddia etti. Woo’ya göre Bitcoin’in son başlattığı ralli, 20 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam edecek ve BTC asla yeniden 20 bin doların altına düşmeyecek. Buradan yola çıkan Woo aynı zamanda Bitcoin için henüz perakende yatırımcıların yatırımlara başlamadığını ve BTC’de hali hazırda bir likidite sorunu olduğunu öne sürdü.

Woo’ya Göre BTC Aşağıda 24 Bin Doların Altına Gerilemez

Bitcoin 2020 yılının özellikle son çeyreğinde, genel fiyat tablosunda kademeli ve sürekli olarak yükseliş halindeydi. Ekim ayının başlarında 10 bin dolar seviyelerinde hareket eden Bitcoin, sürekli yaşadığı bu fiyat artışlarından sonra henüz yıl sona ermeden 30 bin dolar seviyesine kadar ulaşmayı başarmıştı. Bu seviyenin ardından Bitcoin için merak edilen şey, yeni rekor seviyelerinde bir reddedilişe uğrayıp uğramayacağı oldu ancak BTC, daha önce ulaşmadığı bölgelerde tutunmayı başararak değer artışını devam ettirdi. Bu artışlar ise Bitcoin’i 12. yılında 35 bin dolar seviyesi ile tanıştırdı. Bu artışların ardından birçok analist Bitcoin için iki yönlü analizlerini paylaştı ve Willy Woo da Twitter’da yaptığı paylaşımında, Bitcoin’in olası aşağı yönlü hareketinde gidebileceği son destek seviyesini 24 bin dolar olarak öne sürdü.

2013 ve 2017 Yılları ile Şimdinin Farkı Ne?

Willy Woo’ya göre Bitcoin’i aşağıda tekrar 24 bin dolar seviyesine çekebilecek etken ise geçtiğimiz Mart ayında yaşanan likidite krizine benzer bir kriz yaşanması. O dönemde Covid-19 etkisi ile birlikte Bitcoin 3 bin 500 dolar seviyesini görmüştü. Aradan geçen yaklaşık on aydan sonra BTC fiyatını neredeyse 10 katına çıkardı. Bu hareketlilikleri 2013 ve 2017 yılları ile kıyaslayan Woo, “Henüz çok sert dalgalanmalar yaşanmadı” dedi. Woo’ya göre BTC 2017’deki hızlı fiyat artışına benzer bir grafik çiziyor olsa da 2013 yılındaki hızlı fiyat artışlarına oldukça uzak duruyor.

Yorum Yap