1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Winklevoss Kardeşlerin Servetleri Katlanıyor

Winklevoss Kardeşlerin Servetleri Katlanıyor

Bitcoin milyardeleri olarak da bilinen Winklevoss kardeşler servetlerini katlamaya devam ediyor. Mark Zuckerberg ile girdikleri hukuki savaş ile ünlenen Winklevoss kardeşler son dönemde Bitcoin'in ciddi yükseliş göstermesi ile yeniden "Bitcoin Milyarderleri" olarak anılmaya başladılar. Kardeşlerin Bitcoin servetlerinin ne kadar olduğu ise merak ediliyor.

Winklevoss Kardeşlerin Servetleri Katlanıyor

2017 yılında “Bitcoin Milyarderleri” olarak anılmaya başlayan Winklevoss kardeşler, Bitcoin’in son dönem atılımı ile yeniden servetlerini arttırmaya başladılar. Bitcoin’in en büyük yatırımcıları arasında bulunan Tyler ve Cameron kardeşlerin minumum 91 bin Bitcoin’e sahip oldukları tahmin ediliyor.

Facebook’un kuruluşu ile Hardvard öğrencisi Mark Zuckerberg ile hukuki savaşa giren Winklevoss kardeşler, bu davayı kazandıktan sonra aldıkları parayı Bitcoin’de değerlendirmişlerdi. Facebook’un kendi fikirleri olduğunu iddia eden kardeşler kazandıkları hukuki savaştan aldıkları paranın büyük kısmı ile Bitcoin piyasasında yatırım yapmışlardı. 2013 yılında yatırımı yapan kardeşler kısa zamanda Bitcoin’den ciddi kazanç elde ettiler.

2017 Yılında Bitcoin Milyarderleri Olmuşlardı

Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler 2013 yılında Bitcoin piyasasında yatırım yapmaya başlamışlardı. 2017 yılında Bitcoin’in akıl almaz yükselişi kardeşleri milyarder yapmıştı. 2013 yılında 11 milyon dolarlık Bitcoin alan Winklevoss kardeşler 2017 yılında Bitcoin milyarderi oldular.

Bitcoin piyasası ortaya çıktığı dönemden bu yana birçok iniş çıkış yaşadı. 2017 yılındaki yükseliş ile milyarder olan Winklevoss kardeşler, Bitcoin’in sonranki düşüleri ile ciddi oranda para kaybetti. Bitcoin’in düşüşünden ciddi zarar eden Winklevoss kardeşler, kripto paranın 2020 yılının sonunda yeniden çıkış yapması ile servetlerini katlamaya başladılar. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 16 bin dolara yaklaşması ile Tyler ve Cameron kardeşler yeniden “Bitcoin milyarderleri” olarak anılmaya başladılar.

Bitcoin’in Yeni Atakları Winklevoss Kardeşlere Yaradı

Son günlerde en çok konuşulan gündemlerden biri Bitcoin piyasasının hareketliliği olmaya devam ediyor. 16 bin doları gördükten sonra konsolidasyon dönemine giren ve ufak ufak düşmeye başlayan Bitcoin’in yeniden yükseleceği tahmin ediliyor. Bitcoin’in ekim ayının son günlerinden beri devam eden bu yükselişi ise Winklevoss kardeşlerin işine yaradı. Bitcoin’in en büyük yatırımcılarından olan kardeşler bu yükseliş ile ciddi kazanç elde ettiler.

Winklevoss Kardeşler Kripto Para Girişimlerine De Yatırım Yapıyor

Winklevoss kardeşler ” Bitcoin milyarderleri” olarak tanınsalar da yatırım yaptıkları tek alan Bitcoin değil.  Kripto para birimi Bitcoin’den ciddi kazanç elde eden kardeşler, aynı zamanda kripto para girişimlerine de yatırım yapmaya devam ediyor. Winklevoss kardeşler yatırımlarının yanı sıra Gemini adında kripto para borsasının da sahibi. Geçtiğimiz günlerde Ethereum’a da yatırım yaptıklarını açıklayan kardeşler, ilk olarak 2010 yılında yapılan “Social Network” filmi ile ünlenmişti. Mark Zuckerberg ile girdikleri hukuki savaşın anlatıldığı film ile tüm dünyanın tanıdığı Winklevoss kardeşler Facebook’un fikir babası olarak da biliniyor. İlk olarak Facebook ile gündeme gelen Tyler ve Cameron kardeşler sonrasında kripto para piyasalarına yaptıkları yatırımlarla konuşulmaya başlandı. Ciddi miktarda Bitcoin birikimleri olan Winklevoss kardeşler, kendi şirketleri Gemini ile de farklı işlemler gerçekleştiriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap