1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Xago Afrika Pazarı İçin Yatırım Aldı

Xago Afrika Pazarı İçin Yatırım Aldı

Ripple şirketinin ortağı olan Xago geçtiğimiz günlerde finansal bir yatırım aldığını açıkladı. Xago’nun finansal yatırım sayesinde Afrika pazarında önemli bir gelişme elde edebileceği açıklandı. Şirket bu yatırım ile Afrika pazarındaki ağını genişletmeyi ve hizmetlerini arttırmayı düşünüyor. Konu ile ilgili Xago şirketi yetkilileri de açıklama yaptı.

featured

Ripple ‘ın ortağı olaran bilinen Xago, geçtiğimiz günlede Afrika’daki hizmetlerini genişletmek için yatırım aldığını açıkladı. XRP kripto para birimini kullanan borsanın bu yatırım ile hizmet sınırlarını genişletmesi ve değer kazanması bekleniyor.

Xago, geleneksel ödeme yöntemlerini kullanmayan ve uluslararası para aktarımını mümkün kılan bir borsaya sahip. Yasal olarak da düzenlemelere uygun olan Xago borsası para birimi olarak da XPR’yi kullanıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Güney Afrika merkezli bir risk sermayesi şirketinden yatırım aldığını açıkladı. Capitec Bank ve yatırım şirketi olan Enpowerment Capital Invenstment Partners ortaklığı ile kurulan Imvelo Ventures şirketinden yatırım aldığını duyuran Xago bu finansal yatırımı Afrika pazarı hizmetlerinde kullanacak.

Xago’nun Afrika Pazarına Sunacağı Hizmetler Artacak

Xago şirketinin aldığı finansal yatırım ile ilgili birçok yorum yapıldı. Bu yatırımlar ile Afrika pazarına sunulan hizmetlerin genişletileceğini açıklayan şirket farklı avantajlarından da bahsetti. Xago şirketinin CEO’su Mark Chirniside konu ile ilgili ayrıntılı açıklama yaptı.

Xago şirketinin CEO’su Mark Chirnside aldıkları yatırımın şirketin maliyetlerini azaltma konusunda büyük fayda sağlayacağını ve birçok işlemin hız kazanacağını söyledi. Şirketin en önemli hizmetlerinden havalelerin çok hızlı yapılabileceğini belirten Chirnside bu finansal yatırım ile misyonlarının gelişeceğinden bahsetti.

Xago şirketinin CEO’su farklı küresel borsalarla da çalıştıklarını işlevsellik ve entegrasyonu arttırmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Chirnside konu ile ilgili görüşlerini şu sözlerle anlattı. “Bizimle entegrasyonu kabul etme konusunda tartışma yaptığımız 25 küresel borsamız var. Alanı düzenlemek için yetkililerle çalışıyoruz ve işlevselliği satış noktasına kadar entegre etmek için birkaç parakende alanıyla çalışıyoruz.”

Jurgen Kunel: XPR İşlevi Açısından Kritik

Xago borsasının baş ticari sorumlusu ve kurucu ortağı olan Jurgen Kunel de şirketin XPR kullanımının öneminde bahsetti. Şirketin kripto para birimi kullanma işlevinin ne kadar önemli olduğundan bahseden Kunel misyonları için XPR’nin öneminden de bahsetti. Jurgen Kunel, XPR’nin işlem hızı ile ilgili olumlu fikirlerini paylaştı ve XPR kripto para birimini kullanmaya devam edeceklerini açıkladı.

Ripple, Bitcoin ve Etherium’dan Daha Mı Avantajlı?

Xago kurucu ortaklarından olan Jurgen Kunel, kripto para birimi kullanımı ile ilgili yaptığı açıklamada XPR’nin, Bitcoin ve Ethereum’dan daha önemli olduğunu açıkladı. Yatırımcıların kafasını karıştıran bu açıklamada Kunel işlem hızı olarak değerlendirme yaptı. Kunel kripto para almak istendiğinde bu işlemin Bitcoin’de 12 dakika, Ethereum’da 3 dakika ama XPR’de saniyeler aldığından bahsetti. Havale işlemleri ile bilinen şirket işlem hızına çok önem veriyor.

Yorum Yap