1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. XRP 2 Yılın Zirvesinde! Sebebi Airdrop Mu?

XRP 2 Yılın Zirvesinde! Sebebi Airdrop Mu?

Ripple (XRP) son birkaç gün içerisinde etkili bir ralli gerçekleştirdi ve 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para piyasalarında ise bu artışın sebebinin, yaklaşan bir airdrop ihtimali olduğu söyleniyor. Yani XRP tanıtımı için kullanıcıların kripto cüzdanlarına ücretsiz para veya coin gönderilebilir. XRP’nin bu pazarlama stratejisini uygulayabileceğini düşünen ve heyecanlanan birçok kullanıcı bulunuyor.

featured

Ethereum (ETH) ile birlikte son haftalarda en çok dikkat çeken altcoin Ripple (XRP), son birkaç gün içinde oldukça etkili bir ralli gerçekleştirdi ve 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. XRP’nin bu artış hamlesi ise bir airdrop ihtimali ile ilişkilendiriliyor. Piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP’nin airdrop ihtimali, birçok kripto para kullanıcısını heyecanlandırmış durumda.

Kripto Para Piyasasında Airdrop Nedir?

Kripto para sektöründe uygulanan “airdrop” genelde yeni bir kripto para biriminin tanıtımını yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Yani bir nevi reklam çalışmasıdır. Altcoin şirketi kullanıcıların kripto cüzdan adreslerine ücretsiz para ya da altcoin göndererek bir pazarlama stratejisi uygular. Kripto para şirketi tarafından gönderilen bir paylaşımı retweetlemek karşılığında, kullanıcıların kripto cüzdanına küçük miktarlarda coin gönderilir. Bu pazarlama yöntemine, airdrop denir. XRP’nin bu sert yükselişini de kripto para piyasası kullanıcıları, bir airdrop olma ihtimali ile ilişkilendiriyor.

XRP’den %130’luk Artış

Şu sıralarda 0,65 dolar seviyelerinde işlem gören ve kripto para piyasalarında, piyasa değerine göre üçüncü büyük kripto para olan Ripple (XRP), son olarak Cumartesi günü görülen 0,30 dolara yakın en düşük seviyelerinden %130 oranında yükseldi! Fiyat Salı günü, 2018 yılının Mayıs ayından bugüne en yüksek seviyesi olan 0,79 dolar seviyesine gelid.

XRP Yeni Hesap Aktivasyonlarında %200 Artış Gözlendi

XRPScan verilerine göre, Ripple (XRP) Ledger üzerindeki yeni hesap aktivasyonları son 5 günde %200’den fazla yükselerek 5 bin 562’ye ulaştı. Yaşanan fiyat rallisi ile birlikte zincir üstü aktivite de hız kazandı. Yaşanan bu gelişme sonrasında kripto para analistleri, XRP’nin fiyatındaki ve yeni hesap aktivasyonlarındaki artışını, akıllı sözleşme platformu Flare Network’un XRP kullanıcılarına yönelik gerçekleştirdiği “Spark” token airdrop ihtimali ile ilişkilendiriyor.

Kripto Para Borsalarına 2,3 Milyar XRP Katıldı

Hong Kong merkezli blockchain yatırım şirketi Kenetic Capital’in yönetici ortağı Jehan Chu, “Yaklaşan airdrop topluluklarından birini çılgınlığa sürüklüyor. Ripple’ın akıllı sözleşme aracı olan Flare’nin yakında piyasaya sürülmesi ile beraber ikili; Etherum’un merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi olmayan uygulamalardaki (dApps) hakimiyetine meydan okumaya çalışacak.” dedi

Bir diğer yandan CoinDesk haberine göre, borsalara giren Ripple (XRP) miktarı da fiyat rallisi ile birlikte artış gösterdi. Bu da piyasadaki satış baskısının arttığına işaret ediyor. Cumartesi gününden bugüne, yaklaşık 1 milyar dolar değerinde 2,3 milyar XRP, kripto para borsalarına katıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap