1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

XRP, ADA ve DOT Düşen Piyasada Yükselişte

Kripto para piyasalarında sert dalgalanmalar devam ederken, lider Bitcoin (BTC) sert değer kaybı yaşadı ve buna bağlı olarak yine piyasalarda aşağı yönlü bir eğilim gözlemlendi. Altcoinler grafiklerde kırmızıya doğru geçerken Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) çizdiği grafikler ile bu düşüşten sıyrılmaya çalıştı ve performansları yine göz doldurdu.

XRP, ADA ve DOT Düşen Piyasada Yükselişte

Lider kripto para birimin Bitcoin (BTC), piyasalarda yön belirleyici rolünü yine üstlendi. Bitcoin sert değer kaybı yaşadı ve piyasalarda yine aşağı yönlü bir hareketlenme görüldü. Altcoinler bu değer kayıplarına kısa sürede paralel şekilde karşılık verdi fakat bazı altcoinler yine bu düşüşlerde aradan sıyrılarak çizdiği grafikler ile göz doldurmayı başardı. Bitcoin’deki sert değer kaybı ile başlayan süreçte Ripple (XRp), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) yukarı yönlü hareket etti ve bu da piyasalarda geri dönüşlerin sinyalleri oldu. Önde gelen altcoinlerin değer kazanmaya başlamasıyla birlikte, altcoin piyasası da yavaş yavaş yukarı yönlü hareketler sergilemeye başladı. Bu geri dönüşlerde öncü konumunda olan, önde gelen bu 3 altcoin ne durumda?

Ripple (XRP)

Kasım ayının sonlarında 0,77 dolar seviyesine kadar çıkan ve yükseliş eğilimine giren Ripple (XRP), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava ile birlikte düşüş eğilimine geçti. SEC davasından sonra, kripto para borsalarının XRP listelemeyi durdurması ve XRP kullanıcılarının geri çekilmelere başlamasıyla birlikte, geçen süre içinde XRP 0,17 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu gerilemenin ardından toparlanma sürecine giren XRP, yazım sırasında 0,29 dolar seviyelerinde bulunuyor. Analistler şimdi XRP’nin 0,32 dolar seviyesini üst bölgede direnç noktası ve 0,28 dolar seviyesini de alt bölgede destek noktası haline geldiğini ifade ediyor. Analistlere göre XRP yukarı yönlü net bir kırılmada fiyatını 0,51 dolara kadar çıkarabilir. Tam tersine, analistlere göre XRP aşağı yönlü net bir kırılma yaşarsa fiyatını 0,13 dolara kadar çekebilir.

Cardano (ADA)

Geçtiğimiz günlerde Cardano (ADA), piyasalarda şimdiki duruma benzer bir şekilde genel olumsuz tabloda gösterdiği yükseliş eğiliminde yaşadığı kırılma ile birlikte başarılı bir performans ortaya koydu. Bununla birlikte, haftalık formasyonda ADA fiyat hedefini 2 dolar seviyesine kadar çıkardı. Yazım sırasında ADA 0,36 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistlere göre ADA 0,38 dolar seviyesinin üzerinde haftalık kapanışını yaparsa, fiyatını daha yukarı seviyelere taşıyabilir. Öte yandan analistlere göre aşağı yönlü destek noktası 0,32 dolar seviyesinde bulunuyor.

Polkadot (DOT)

Piyasalardaki düşüş eğiliminde tek başına çizdiği yukarı yönlü grafik ile birlikte 18,50 dolar seviyesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış olan Polkadot (DOT) daha sonra Bitcoin’in sert düşmesi ile birlikte 15 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak kısa süre içinde yeniden toparlanan DOT’un bu düşüşünün alım fırsatı olduğu anlaşıldı. Şimdi analistlere göre yukarı yönlü direnç bölgesi DOT için 18,50 dolar iken, aşağı yönlü destek noktası ise 15 dolar seviyesi olarak önce çıkıyor.

Yorum Yap