1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. XRP, Ethereum’u Yine Geçebilecek Mi?

XRP, Ethereum’u Yine Geçebilecek Mi?

Ünlü bir analistten Ripple (XRP) ve Etherum (ETH) kıyaslamasına ilişkin çok önemli tahmin geldi. 2018 yılının Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan XRP, o tarihten bu yana son derece kötü bir performans göstererek yaklaşık %97 oranında değer kaybetmişti. ETH ile kıyaslandığında, oran olarak daha önce XRP’nin açık ara daha iyi performans göstermesinin ardından altcoin için bu çöküş başlamıştı. Yaklaşık son bir ayda ise XRP, ETH karşısında 2 kat artış göstermişti ve kripto para piyasalarında bir benzerinin olup olmayacağı merak ediliyor.

featured

Ripple (XRP), 2017 yılında Bitcoin’in (BTC) de tetiklemesi ile muazzam bir performans grafiği çizmiş ve 2018 yılının Ocak ayında bu grafiği tüm zamanların en yüksek seviyesi ile taçlandırmıştı. Bu rekor seviyesinin ardından Ripple için işler tersine dönmüş ve bir düşüş eğilimi başlamıştı. Aradan geçen yaklaşık üç senede XRP geçtiğimiz Kasım ayına kadar yaklaşık %97’lik bir değer kaybı yaşayarak devasa bir konsolidasyon yaşamıştı. Bu süreçte XRP için atılan her piyasa adımı, bir önceki çakılmadan daha büyük çakılmalara yol açtı. XRP için her şey çok kötüye giderken, diğer taraftan kripto para piyasalarındaki birçok para birimi toparlanıyordu ve ardından yaklaşık üç sene sonra Riplle (XRP) bu devasa düşüş trendini kırmayı başararak 0,92 dolar seviyesine kadar yükseldi. Etherum ile XRP kıyaslandığında ise grafikte XRP’nin zirve seviyesinin çok açık bir şekilde belirgin olduğu ve sonrasında büyük bir çakılmanın bunu takip ettiği açıkça görülüyor. Geçtiğimiz Kasım ayı itibariyle Ripple ETH ile bu ilişkisini de kırdı ve 2 kat artış göstererek ETH’yi geride bıraktı. Piyasalarda XRP için benzer bir mücadelenin başarılı sonuçlanıp sonuçlanmayacağı merak ediliyor.

Maxwell Boğalar İçin En Önemli Risk Seviyesini İşaret Etti

Kripto para piyasalarında Ripple (XRP) ayıları, yaklaşık üç yıl önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden başlayan çakılma sebebi ile bu süreçte neredeyse hiçbir direnç seviyesini bırakmadı. Son olarak XRP’nin %200’lük rallisi 2018 yılının Eylül ayından bugüne, 7 günlük grafikte ortaya yeni direnç seviyeleri çıkardı. Ünlü analist Erie Maxwell ise bu grafikte oluşan noktalardan, boğalar için en önemli risk noktasının 0,78 dolar seviyesi olduğunu ileri sürdü.

XRP Olası Kırılmada 0,966 Seviyesine İlerleyebilir

Erie Maxwell haftalık grafikte boğalar için potansiyel en yüksek risk seviyesinin 0,78 dolar olduğunu ve bu seviyenin 17 Ekim 2018’in en yüksek noktası olan 0,791 dolar seviyesinin hemen altında bulunduğu için çift tepe noktası oluşma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirtti. Maxwell, bu seviyenin üzerinde oluşabilecek bir kırılma ile Ripple fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden önce görünen ilk direnç noktası 0,966 dolar seviyesine ilerleyeceğini belirtti.

XRP Balinalarında Artış Görülüyor

Öte yandan Erie Maxwell, büyük oyuncuların XRP ile eskisinden daha da fazla ilgilendiğini dile getirdi. Maxwell’in paylaştığı verilere göre elinde 10 milyon adet XRP (yaklaşık 6 milyon 117 bin dolar) ya da daha fazla dijital varlık bulunan balinaların sayısının, 2 hafta gibi kısa bir süre içinde ciddi ölçülerde artış gösterdiği ve Ekim ayından bugüne, yükseliş hareketi içinde olduğu görülüyor.

Yorum Yap